Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenia w roamingu


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 40
  • 0

Połączenia w roamingu

Witam. Pierwszy raz zadaję tu pytanie więc jeśli robię coś źle, przepraszam. Mieszkam na Ukrainie. Mam Xiaomi RN 8, dwa numery, polski w Orange(free) a drugi ukraiński Vodafon. Dziś czekałam na ważny tel. z PL, nie doczekałam się. Weszłam w aplikację i widzę, że numer od którego połączenia oczekiwałam dzwonił kilka razy. Mało tego widniały jeszcze inne połączenia, o których nie wiedziałam, bo telefon milczał. Roaming włączony, nic w ustawieniach zablokowane nie mam, jedynie 0 800, 0 700, sms-y specjalne, streaming, no tego typu rzeczy .Ważność konta na rok a i tak dziś doładowałam więc i kon to aktywne i środki na nim są. Pisałam z dwoma konsultantami, standardowo po ich stronie wszystko ok. Przełożyłam kartę do innego tel. to samo. Nie pomogło ręczne zmienienie operatora, zasięg Vodafona ok. ale dla pewności poszłam w miejsce gdzie stację bazową mają 3 sieci, nic to nie zmieniło. Problem w tym, że nie mogę odbierać ani wykonywać połączeń z karty Orange. Nadmienię, że, sms-y dochodzą na polski numer bez problemu i ja również mogę je wysyłać a będąc w PL wszystko działało normalnie mniemam więc, że o nie wina karty. Ukraiński karta działa bez problemu. Nawet nie wiem kiedy to się stało, dziś dopiero zauważyłam. Z góry dziękuję za pomoc!

21 ODPOW. 21

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Połączenia w roamingu

@Ada285 według mnie karta SIM jest uszkodzona. To co ja bym podpowiedział, już zostało sprawdzone. Dobrze by było sprawdzić inną kartę SIM Orange, ale pewnie to może być trudne, bo drugiego startera od ręki się nie dostanie. Może ktoś ze znajomych posiada kartę SIM Orange, aby sprawdzić jak się zachowuje inny numer.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 40
  • 0

Połączenia w roamingu

Hej. Cuda się dzieją, tyle powiem. No na 100% nie jest to wina telefonu, karty też. Nie mam możliwości sprawdzić tutaj innej karty z Orange, mąż ma 2, obie ukraińskie, reszta stąd to tubylcy...Wczoraj. późno  coś zauważyłam ale zanim Tobie odpiszę chciałam się upewnić. Miałam włączone wifi w tel. i postanowiłam jeszcze z tym fantem powalczyć. Dzwonię z karty Orange na Vodafon męża i uwaga...połączyło, tyle, że nie z jego telefonem ale Viberem na kompie. Dziś to samo powtórzyłam bez włączonego neta i znowu łączy ale nie z jego telefonem tylko Viberem na komp. Dodam, że jak do niego dzwonię z ukraińskiego numeru łączy normalnie z telefonem, nie z rzadną aplikacją typu V...bo może to istotne, nie wiem. Chwilę temu poprosiłam koleżankę z Pl o pomoc. Dzwonię z Orange do niej i połączyło, ona próbuje zadzwonić do mnie i w ogóle nie ma sygnału. Mąż dzwonił do mnie z Vodafon na Orange i ma komunikat, że nie ma takiego numeru. Dla pewności poprzekładałam karty, wszystkie te opcje powtórzyłam i to samo. Jak widać nie jest to raczej wina karty. Zupełnie jakby były zablokowane połączenia przychodzące! Zagadką jest też to, że jak dzwonię do męża to łączy nie z telefonem, tylko Viberem na kompa. Jak Wiecie wczoraj nie mogłam nawet dzwonić z tej karty! Nie mam pojęcia od kiedy to się dzieje, kiedyś nie było tego problemu tutaj a w PL wszystko poprawnie działało. Zależy mi na tym żeby szło się również dodzwonić do mnie. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Połączenia w roamingu

@Ada285wszelkie testy z włączonym WiFi i komunikatorami nie są miarodajne ponieważ SIM nie jest w nich w ogóle używany.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 40
  • 0

Połączenia w roamingu

Ja wiem wiem, nie testowałam tego wczoraj celowo na włączonym wifi. Robiłam coś innego na telefonie i postanowiłam jeszcze raz spróbować zadzwonić. Myślałam, że to miało jakieś znaczenie i dziś zrobiłam to samo na wyłączonym wifi. A jeżeli masz na myśli ten Viber to też nie robimy tego celowo, po prostu nie łączy mnie z karty Orange z męża telefonem tylko aplikacją  co jest dla mnie czarną magią w tym momencie. Tak to wygląda🙄


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Połączenia w roamingu

Na moim redmi 8t też był podobny problem - dzwoniący słyszał ciszę, a na telefonie wywoływanego nic się nie działo, nie było też smsów z próbami połączenia. Pomogło przełożenie karty sim do drugiego slotu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 40
  • 0

Połączenia w roamingu

Dziękuję. No ja sprawdzałam tą kartę na 3 telefonach 😌 bez rezultatu. Tyle dobrego, że mogę dzwoni jednak  ale co z tego?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Połączenia w roamingu

@Ada285jeśli nie konto i nie telefony to zostaje karta. Coś jest "uszkodzone".


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 40
  • 0

Połączenia w roamingu

No ale popatrz...sms-y dochodzą i mogę je wysyłać, dzwonić na polskie numery też mogę. Szukałam na różnych forach, są osoby, które miały podobnie i idą w zaparte, że to Orange coś kombinuje i się nie przyznają. Nie mam fizycznej możliwości wymiany karty, chyba, że ktoś by mi podesłał starter i zrobiła bym to sama. Podejrzewam, że nawet po wymianie działo by się to samo ale upierać się nie będę. Był tutaj wątek podobny do mojego ale dziewczyna nie odpisywała na odpowiedzi i to było dawno więc zostało to nie rozwiązane. W wolnej chwili zadzwonię do nich. Ja wiem, że to nie to samo ale przeczytaj to
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2669017.html#12844458
Dodam, że mi też konsultant na czacie wpierał, że mam problem z telefonem a swój tak na marginesie do fabrycznych sprowadzałam jakoś na  początku kwietnia. Te 2 miesiące temu jeszcze wszystko było ok.  Ale dziękuję za odzew.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Połączenia w roamingu

@Ada285 wpadł mi jeszcze taki pomysł. Przełącz telefon tylko na wybór sieci 3G i sprawdź, czy masz zasięg i możesz wykonywać połączenia.

Potem przełącz na wybór automatyczny. Zakładam, że masz zasięg LTE. Jeszcze lepiej by było, jak byś miała obsługę VoLTE w telefonie. Jeśli masz, to uruchom i sprawdź możliwość wykonywania połączeń.

Napisz, jak przebiegły próby.

 

Na jakim telefonie próbujesz wykonywać połączenia? Czy to może Nokia E51?