Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pakiety w roamingu na karte

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pakiety w roamingu na karte

Pomijając PR i reklamy, w abonamencie nie jest tak różowo. Poza tym nie wiem jakie będą promocje. Na razie opublikowano tylko cenniki.

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Pakiety w roamingu na karte


TomekBu napisał:

ktoś kto decyduje się płacić tyle samo przez rok dostaje za to ileś minut a ja miesięcznie i też dostaje ileś minut. Co nas różni? Kategoria narzucona przez orange - ci z abonamentem lepsi ci płacący co miesiąc gorsi? Ciekawa polityka ...


Nie jestem co prawda użytkownikiem oferty prepaid, ale wydaje mi się, że jednak różnica (w stosunku do abonamentu) jest dość zasadnicza:

  • w ofercie na kartę nie ma umowy lojalnościowej, w której zobowiązujesz się opłacać co miesiąc określoną kwotę przez określony czas (to dla każdego przedsiębiorcy oznacza pewność dochodu). Dzięki temu - jeżeli stwierdzisz, że jakaś inna oferta jest bardziej atrakcyjna (np. u innego operatora) - możesz do niej przejść; oczywiście przy zachowaniu odpowiednich procedur i terminów, jakie dla ofert prepaid zostały przewidziane. W abonamencie trzeba poczekać do końca umowy;
  • w ofercie na kartę można sobie dać chwilę oddechu (przy spełnieniu odpowiednich warunków) i np. przez jakiś czas nie doładowywać konta albo nie dokupywać pakietu - wszystko w zależności od aktualnych potrzeb. W abonamencie tak się niestety nie da - co miesiąc określona kwota przez określony czas. A dodatkowo nieuiszczanie opłat za abonament wiąże się z pewnymi konsekwencjami.

Obdydwa rodzaje ofert mają swoje plusy i minusy.

W reklamie oferty na kartę widzę takie informacje:
info o roamingu w ofertach na kartę.JPG

 

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 33
  • 0

Pakiety w roamingu na karte

Tak ta pod spodem ma wyjaśnienia - co nie zmienia faktu, że klienci w takim wypadku są podzieleni na 2 kategorie - ale proponuje pooglądać reklamy w środkach masowego przekazu - też jest takie wyjaśnienie? Też orange chwali się że jako jedyna pozwala używać pakietów w Europie tak jak w Polsce z wyjątkiem użytkowników prepaid? NIe zauważyłem jasnego przekazu. Ale czy samo hasło "tylko w Orange od 15 czerwca Twoje nielimitowane rozmowy, SMS-y i pakiety internetu bez dodatkowych opłat we wszystkich krajach Unii Europejskiej" - czyli w moim wypadku to hasło jest nieprawdą. Tak?

Anonim

Nie dotyczy

Pakiety w roamingu na karte

Są to niestety hasła reklamowe i często trzeba na nie uważać, nie tylko w przypadku Orange ale ogólnie w dzisiejszym świecie - reklama jest dzwignią handlu....więc......ale po to są te wsztkie gwiazdy by je czytać i już 🙂 Pozdrawiam. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pakiety w roamingu na karte

Hasło jest grą słów i działa także na prepaidzie. Tam nie ma słowa "darmowe", a jest "bez dodatkowych oplat" - pytanie względem czego? Odpowiedź to cennikowe stawki w kraju.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Pakiety w roamingu na karte

A ja właśnie liczyłem na to że chociaż orange wprowadzi faktycznie roam like at home jak to reklamuja, a tu widzę jednak nie. No i dla mnie to dziwna sprawa bo jak inne sieci interpretują przepisy UE na niekorzyść klientów, to orange właśnie na tym mogło by tylko zyskać. Sam szukałem takiej oferty na karte z roamingiem i wprawdznie nie jestem w orange, ale jakby tak tu było faktczynie jak w kraju to pewnie zyskali by tylko na tym i nie jedna osoba by przeniosła numer. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Pakiety w roamingu na karte

@TomekBu, @roamlikeatold Dyskusja w temacie zakończył się tak naprawdę przed wprowadzeniem ostatecznych ustaleń, więc dla porządku podrzucam tutaj ten link, zwrócicie uwagę zwłaszcza na niebieskie wpisy, dla mnie wyglądają jak spełnienie waszych postulatów. Mrugający robot


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Pakiety w roamingu na karte

Jestem klientem Orange. Według mnie to jest poprostu oszustwo reklamy jedno rzeczywistość drugie. Nie ma co trzeba pakować manatki i przenosić nr do innej sieci. Co takiego daje Ci Orange? Mi w sumie nic odkąd przebywam za granicą widzę pewne rzeczy i stwierdzam że dalszą współpracę należy jak najszybciej zakończyć.  Pozdrawiam Michał 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pakiety w roamingu na karte

A inna sieć daje coś lepiej? Roaming jak w domu powstał dla osób korzystających okazjonalnie z roamingu. Dlaczego osoby w kraju mają się zrzucać na opłaty innych?