Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pakiety transmisji danych w roamingu poza UE nareszcie także w ofercie na kartę


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 19
  • 67
  • 1

Pakiety transmisji danych w roamingu poza UE nareszcie także w ofercie na kartę

Piekło zamarzło! Orange po cichu wprowadził dość rozsądną ofertę roamingową w wybranych krajach poza UE, także w ofercie na kartę! Lepiej późno niż później. Choć w dzisiejszych czasach osoby podróżujące, już się nauczyły, że za granicą Unii, Polski numer idzie do lamusa i komunikację ogarnia się przez popularne aplikacje oferujące usługi dostępu do internetu oparte na eSim.

Pakiety 1GB na dzień za 15zł i 10GB na 15 dni za 79zł, są atrakcyjne na krótkie wypady. Szczególnie wygodny mechanizm automatycznego uruchamiania pakietu 1GB. Jestem naprawdę pod wrażeniem 😁

Na plus także bardzo bogata liczba krajów, w których obowiązuje oferta. Praktycznie wszystkie najpopularniejsze kraje turystyczne są uwzględnione. Długo musiałem się nagłowić, których krajów brakuje. Nie ma Dominikany, Malediwów, Białorusi i Rosji. Ale jestem w stanie zrozumieć, że akurat w tych krajach być może umowy między operatorami nie pozwalają na zaoferowanie usług w takiej cenie.

Na minus dyskryminacja prepaid przez brak, obniżonej do 50gr, stawki za minutę i SMS, przy aktywacji pakietu 10GB, która jest dostępna w postpaid. Orange, jak to uzasadnicie? Karciarze przecież są bardziej świadomi i znając stawki za połączenia w roamingu, zadzwonią/ odbiorą połączenie tylko w skrajnej sytuacji. Sądzę że przy stawce 50gr, większy wygenerowany ruch dałby Wam wyższy zysk, niż zysk z okazjonalnego naciągnięcia na kilkuzłotową stawkę. Czyli lekcja z konkurencji z serwisami oferującymi usługi eSim, którą teraz Orange odrobił w przypadku pakietów internetowych, nie do końca wyciągnięta w odniesieniu do usługi głosowej/sms. Pamiętajmy że ze względu ograniczeń technicznych, połączenia głosowe w roamingu są dużo gorszej jakości, niż połączenia w komunikatorach internetowych.

Szczegóły oferty i regulaminy na https://www.orange.pl/view/roaming

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18444
  • 52723
  • 710

Pakiety transmisji danych w roamingu poza UE nareszcie także w ofercie na kartę

Pakiety internetowe poza UE można włączyć w aplikacji Mój Orange:

 

Screenshot_2024-01-23-03-39-15-023_pl.orange.mojeorange.jpg

Screenshot_2024-01-23-03-38-40-039_pl.orange.mojeorange.jpg

___________

* Scalenie wpisów - Bartłomiej

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 167
  • 0

Pakiety transmisji danych w roamingu poza UE nareszcie także w ofercie na kartę

Moim zdaniem świetna oferta. Jak we Flexie tego nie wprowadzą, to będę rozważał przejście na kartę. Tylko czy to na pewno nie błąd? Na stronach oficjalnych w opisach tych pakietów piszą tylko o abonamencie...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18444
  • 52723
  • 710

Pakiety transmisji danych w roamingu poza UE nareszcie także w ofercie na kartę

@piotrkr podane informacje w moim poprzednim poście są z aplikacji Mój Orange i w apce można włączyć.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 167
  • 0

Pakiety transmisji danych w roamingu poza UE nareszcie także w ofercie na kartę

Wiem, ale na stronach Orange dla oferty na kartę nie ma tych pakietów, a tam gdzie są opisane, czyli https://www.orange.pl/view/pakiety-go są wymienione tylko abonamenty:

 

"Pakiet możesz aktywować, jeśli korzystasz z oferty: Plan S, M, L, 40, 50, 60 lub 80, Plan Mobilny, Plan Komórkowy, Smart Plan LTE, Orange Love Telefon Komórkowy."

 

Więc zastanawiam się czy może do apki na kartę dodali przed pomyłkę...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7105
  • 184

Pakiety transmisji danych w roamingu poza UE nareszcie także w ofercie na kartę

Na internetowej stronie MO też mam możliwość włączenia tych pakietów na prepaidzie. Jak pomyłka, to z premedytacją.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5485
  • 60

Pakiety transmisji danych w roamingu poza UE nareszcie także w ofercie na kartę

Pobieżnie czytałem, to nie pomyłka. Na kartę jest tylko pakiet internetowy. Nie ma nic o rozmowach,SMSach i to jest główna różnica.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 97
  • 2

Pakiety transmisji danych w roamingu poza UE nareszcie także w ofercie na kartę

Jak oni liczą te 15 dni w pakiecie za 79 zł? Jeśli dzisiaj 30.01 o 12.oo aktywuję pakiet, to do kiedy (do którego lutego, do której godziny) będzie ważny?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5485
  • 60

Pakiety transmisji danych w roamingu poza UE nareszcie także w ofercie na kartę

W orange dzień w którym aktywujemy  nie liczymy. Wszelka ważność kończy się o północy.

23:59:59 14.02.2024

Jak w wyniku dekramentacji licznika dni o północy wyjdzie - 1 usługę wyłączają lub blokują.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 97
  • 2

Pakiety transmisji danych w roamingu poza UE nareszcie także w ofercie na kartę

No to chyba jestem 2 godziny w plecy 😉

"Włączyliśmy Ci pakiet... do 14.02.2024 10:02..."