Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Płatny bezpłatny lejek z GB za doładowania OFNK


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5385
  • 57

Płatny bezpłatny lejek z GB za doładowania OFNK

Screeny ze strony MO wszystko wyjaśniająbezpłatny lejek.png

 

Problem 1 grosza częściowo wyjaśniony.

Screeny z karty szufladowej przygotowanej do włączenia 300 GB w ostatnim dniu promocji, stąd doładowanie 5 zł 20.07.2022 koło południa i ponad maksymalne wykorzystanie bonusu GB za doładowanie.

 

PS. Jakieś pytania należny zadać, to zadam.

Czy ogólnie w ofercie na kartę opłata manipulacyjna za bezpłatny lejek wynosi 1 grosz za każde korzystanie z bezpłatnego lejka?

A może 1 grosz to opłata manipulacyjna za przekroczony pakiet GB (411) zanim zdążył włączyć się lejek?

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Płatny bezpłatny lejek z GB za doładowania OFNK

1 grosz wynika z zasad naliczania podatku vat.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5385
  • 57

Płatny bezpłatny lejek z GB za doładowania OFNK

@Piotrekk85  VAT jest tak złożonym podatkiem, że konkretne stosowanie jego w obciążeniu konta klienta w dużej mierze zależy od zasad rachunkowości przyjętych przez firmę.

Czyli Piotr mam rozumieć, że Orange nie potrafi przyjąć takich zasad rachunkowości, aby abonent nie odpowiadał finansowo za spóźnione włączenie darmowego lejka.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Płatny bezpłatny lejek z GB za doładowania OFNK

Nie tak to działa... Moment zapłaty podatku vat jest w momencie kupna doładowania. Czy wykorzystasz doładowania czy niet, VAT został zapłacony.
Od strony formalnej gdy doładowanie wpływa na konto główne, otrzymujesz kwotę netto odpowiednich złotówek. Jednak w ramach uzgodnień rynku przyjęto podawanie kwot brutto dla klientów indywidualnych.

Ten grosz jest widoczny jako techniczne zaokrąglenie. Tak naprawdę go nie płacisz bo gdy kupujesz pakiet lub doładowanie, to bruuto masz nieco mniej niż 23% vat.

A rozporządzenia chyba ministra finansów o vacie pozwala na takie groszowe różnice.

Wybacz jeśli dla Ciebie jest to nie jasne lub uważasz że coś jest nie tak. Reklamuj itp. ew podpytaj na forach prawniczych o właśnie groszowe różnice.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5385
  • 57

Płatny bezpłatny lejek z GB za doładowania OFNK

Dla 1 gr to szkoda czasu na reklamację.

Niedługo zamierzam przedłużyć stary nolimit cykliczny 7-dniowy o 31 dni tak żeby nie stracić licznika automatycznych odnowień.

Mam nadzieję , że jest już zaprogramowana prawidłowa interpretacja:

cykl1.png

punktu 15. 

Przedłużenie w MO o 7 czy 31 dni:

cykl2.png

 

nie podchodzi pod punkt 15 regulaminu starych nolimitów cyklicznych.

 

PS.

Kiedyś odpuściłem bo  nie zażądałem (nie otrzymałem) nr reklamacji.

Anonim

Nie dotyczy

Płatny bezpłatny lejek z GB za doładowania OFNK

Wycofali by te grosze i było by prościej 😎

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5385
  • 57

Płatny bezpłatny lejek z GB za doładowania OFNK

@Anoniminna rzecz jest też interesująca.

Porównując dane ze  strony MO i aplikacji MO mamy różne daty naliczenia 1 grosza przy 341,61 MB

 

Screenshot_20220726_121524_pl.orange.mojeorange.png

 

Faktycznie to było tak ,że 22.07.2022 o 23:00 ściągałem 2 pliki i kończył się bonus GB oraz data jego ważności bonusu na karcie w pierwszym routerze. Około 23:30 1 z 2 plików został ściągnięty. Ściąganie drugiego zatrzymałem. Przełączyłem wi-fi na drugi router, wznowiłem ściąganie oraz pierwszy router wyłączyłem z sieci

 

 

PS. Patrzę , że moderator szybko zareagował.

Dzięki 👏

 

___________

* Zakrycie numeru ze zdjęcia - moderator Bartłomiej

Anonim

Nie dotyczy

Płatny bezpłatny lejek z GB za doładowania OFNK

Te groszowe koszty powinny być ukryte, nic nie zmieniają w rozliczeniu, tak poza tym gro operatorów zaokrągla te grosze w rozliczeniu, tak jak sekundowe połączenia, raz jest 2 sekundy, innym razem nawet 3 sekundy. Operator zawsze na plus jest 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5385
  • 57

Płatny bezpłatny lejek z GB za doładowania OFNK

@AnonimAkurat na tej karcie sprawa jest w miarę prosta bo to karta szufladowa wykorzystywana tylko do internetu i ewentualnie darmowych nolimitów i innych promocji.

Nawet miała iść do kosza po wykorzystaniu niuansów przelewów cyklicznych SMS. Wyczyszczenie do zera konta złotówkowego - stan obecny niuansu nieznany.

Regulamin Nowa gwarancję zwrotu poprawili - oficjancie ogłosili drugi z niuansów. Regulamin Przelewu SMS tez poprawili - oficjancie ogłosili trzeci niuans - darmowy przelew  cykliczny i ustanowili także darmowym jednorazowy.

Jednak doszła promocja złotówkowa za zgody oraz 300 GB od wakacji do wakacji i pozostała w użyciu. Co prawda 300 GB na tej konkretnej karcie planuję włączyć dopiero 31 sierpnia.

 

Wracając do głównego tematu to nadal nie jestem pewien czy jest to związane z VATem za doładowania czy raczej jak wynika z danych wykorzystania internetu - jakimś problemem czasowym. Taki hazard czasowy w systemie obliczeniowym.

 

Raz już pisałem o hazardzie przy doładowaniach.

Doładowanie za 5 zł tuż po północy owszem przyznało bonus i ustawiło datę ważności, ale nie przywróciło zablokowanych GB o północy.. Po 8:00 przyszedł SMS o zablokowanych GB i konieczności (kolejnego) doładowania w celu ich odblokowania. Nie reklamowałem a doładowałem. I tak prawie wszystkie złotówki ze wszystkich kart w końcu lądują  na karcie ze starym nolimitem cyklicznym, gdzie już jest skumulowane około 4,5 TB.

Anonim

Nie dotyczy

Płatny bezpłatny lejek z GB za doładowania OFNK

Z tego co wiem lejek jest darmowy, te grosze nie powinny się wyświetlać, to błąd systemowy w aplikacji, stary system powinni już podmienić i ułatwili by sobie życie 😃