Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange "pobiera" duże paczki internetu


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange "pobiera" duże paczki internetu

Dzień dobry,

Niedawno przeszłam z abonamentu Orange na usługę na kartę. W chwili aktywacji pakietu internetowego pobralo 3.6GB internetu!

Orange twierdzi, że telefon pobrał aktualizacje (dodam, że aktualizacje pobierane są tylko przy połączeniu WiFi).

Na kolejny dzień znowu pobrali 1.4GB i o tej samej godzinie i minucie kolejne 1.4GB! Jakim cudem? Dodam, że nic w tym czasie nie robiłam (w czasie tych dwóch dni).

Następnie w kolejnych dniach korzystałam trochę z przeglądarki, FB itp. Ale nie sądzę,  że kolejnego dnia zniknęło z moich pakietów o tej samej porzeki (co do minuty) 3x po 1.8GB!!

Zresetowalam użycie internetu przez telefon i moim oczom ukazał się widok po 3ech dniach ze wg telefonu skorzystałam z internetu na poziomie 591mb, a wg Orange.. 6.8GB!! To jest już złodziejstwo! 

Orange oczywiście twierdzi, że wszystko ok.

 

Telefon to Iphone6.

Oczywiście przed przejściem na kartę wszystko było ok.

 

19 ODPOW. 19

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange "pobiera" duże paczki internetu

Sprawdź proszę kodem *124*# jaki masz plan taryfowy? Oraz jaki pakiet posiadasz?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange "pobiera" duże paczki internetu

Mnie zastanawia skąd masz info że to poszło akurat na aktualizacje? Przecież takie dane nie są udostępniane chyba że coś się zmieniło ostatnio.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange "pobiera" duże paczki internetu

Plan taryfowy to Orange Free, chwile wczęściej  był Orange Yes (zmieniłam za sugestia Pani z Orange, bo nic innego wymyślić nie umiała,  jak zmiana planu taryfowego).

Pakiety juz różne,  bo przez kilka dni było ich conajmniej 4 ze wzgledu na to, że cały czas mi ten internet "ucieka" zostawiając ślad w 'mój orange' pt. 'Internet i OW'. M.in darmowe rozmowy i smsy do wszystkich i pakiet interetu (5, 3 i inne łącznie kolo 20GB, a na kartę przeszłam niecałe 2 tygodnie temu)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange "pobiera" duże paczki internetu

To są słowa konsultantów Orange, że zrobiła się aktualizacja 'czegos'. Tylko problem taki, iż aktualizacje przeprowadzane są tylko przez WiFi..


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange "pobiera" duże paczki internetu


@Piotrekk85napisał(-a)
Mnie zastanawia skąd masz info że to poszło akurat na aktualizacje? Przecież takie dane nie są udostępniane chyba że coś się zmieniło ostatnio.

Nadal nie są udostępniane. I szczerze wątpię, aby PT się zmieniło w tym zakresie się przynajmniej w najbliższym czasie zmieniło. Może któryś z konsultantów stwierdził, że przy takiej ilości danych to zapewne jakieś aktualizacje zostały pobrane. Akurat aktualizacje to dość łatwo wyłączyć, ale Dane komórkowe to taka istna puszka pandory. Gdy je włączasz to nigdy nie masz pewności, jakie potworki uwalniasz 😉

 

Masz dostęp do starego czy nowego serwisu (jeśli logujesz się podająć jako login adres e-mail to masz dostęp do Nowego Mój Orange)?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange "pobiera" duże paczki internetu

A masz apn internetipv6 ustawiony? I telefon na Androidzie?
Anonim

Nie dotyczy

Orange "pobiera" duże paczki internetu

"Telefon to Iphone6."

 

Synchronizacja chmury?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange "pobiera" duże paczki internetu


@Jareknapisał(-a)

@Piotrekk85napisał(-a)
Mnie zastanawia skąd masz info że to poszło akurat na aktualizacje? Przecież takie dane nie są udostępniane chyba że coś się zmieniło ostatnio.

Nadal nie są udostępniane. I szczerze wątpię, aby PT się zmieniło w tym zakresie się przynajmniej w najbliższym czasie zmieniło. Może któryś z konsultantów stwierdził, że przy takiej ilości danych to zapewne jakieś aktualizacje zostały pobrane. Akurat aktualizacje to dość łatwo wyłączyć, ale Dane komórkowe to taka istna puszka pandory. Gdy je włączasz to nigdy nie masz pewności, jakie potworki uwalniasz 😉

 

Masz dostęp do starego czy nowego serwisu (jeśli logujesz się podająć jako login adres e-mail to masz dostęp do Nowego Mój Orange)?


Loguje się do nowego systemu.

Może i puszka Pandory, natomiast przy abonamencie nie było takich niekontrolowanych ubytków internetu i paczka 10GB wystarczała na cały miesiąc (nigdy mi go nie braklo).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange "pobiera" duże paczki internetu


@Anonimnapisał(-a)

"Telefon to Iphone6."

 

Synchronizacja chmury?


Synchronizacja chmury tylko przez WiFi,a poza tym od dluzszego czasu już mam tam brak miejsca.