Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange odmawia zwrotu niewykorzystanych środków prepaid.

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Orange odmawia zwrotu niewykorzystanych środków prepaid.

Dobry wieczór!

W dniu 5 grudnia przeniosłem numer do innego operatora. W momencie, gdy ujrzałem na wyświetlaczu telefonu nazwę nowego operatora przystąpiłem do wypełnienia formularza w celu zwrotu środków z niewykorzystanych doładowań pre-paid.

W mojej ocenie wypełniłem wniosek poprawnie o wszystkie wymagane dane. Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź operatora. Na następny dzień na moją skrzynkę mailową otrzymałem poniższą wiadomość:

Informujemy, że Twój wniosek o zwrot środków z doładowań telefonu na kartę o numerze XXXXXXXXX nie został przyjęty do realizacji. Możliwe powody odrzucenia Twojego wniosku to:

- minęło więcej niż 30 dni od momentu Twojego odejścia z Orange na kartę do momentu złożenia wniosku o zwrot pieniędzy z konta prepaid

- nadal jesteś aktywnym klientem Orange na kartę

- nie masz wystarczającej ilości środków do zwrotu na swoim koncie prepaid, tj. kwota na Twoim koncie jest niższa niż opłata za zwrot środków

- składałeś już wcześniej wniosek o zwrot środków z doładowań tego telefonu na kartę i został on zrealizowany

- nie jesteś klientem indywidualnym, Twój numer był zarejestrowany na firmę

- Twój staż w sieci Orange był krótszy niż wymagane 6 miesięcy

- po migracji na ofertę abonamentową, Twoje środki zostały przekazane na opłacenie przyszłych faktur.

Pozdrawiamy Orange

Odpowiadając:

  1. Nie minęło 30 dni od przeniesienia numeru.
  2. Przeniosłem jeden numer do innego operatora. Posiadam też drugi w Orange na kartę służy mi wyłącznie do internetu. ( o tym punkcie później)
  3. Posiadam a raczej już posiadałem wystarczającą ilość środków na koncie.
  4. Nie składałem wcześniej wniosku o zwrot środków, jeśli chodzi o ten konkretny numer.
  5. Jestem klientem indywidualnym.
  6. Mój staż w Orange jest dłuższy niż 6 miesięcy
  7. Nie przechodziłem na ofertę abonamentową.

Po odczytaniu maila stwierdziłem, że zadzwonię na infolinię Orange. Przesympatyczny Pan Mateusz (swoją drogą dla mnie „bohater” całej tej nieprzyjemniej sytuacji) wysłuchał mnie i powiedział, że on też nie ma pojęcia co może być przyczyną odrzucenia wniosku. Zapytałem czy posiadając inne numery  w Orange na kartę będzie coś stać na przeszkodzie w odzyskaniu środków. Odpowiedział że wniosek dotyczy jedynie konkretnego numeru więc jest w porządku. Po rozmowie przystąpiliśmy do sporządzenia reklamacji. Całkiem szybko, bo już 8 grudnia otrzymałem poniższą odpowiedź na moją reklamację:

 

„Dzień dobry,

dostaliśmy od Państwa zgłoszenie w sprawie ponownego rozpatrzenia reklamacji.

Jaka jest nasza decyzja

Sprawdziliśmy jeszcze raz Państwa sprawę. Przykro nam, ale nie zmieniliśmy naszego stanowiska. Państwa reklamację rozpatrzyliśmy prawidłowo.

Z czego to wynika

Decyzję w sprawie tej reklamacji podjęliśmy biorąc pod uwagę podane nam argumenty i warunki podpisanej przez Państwa umowy. Nie pojawiły się nowe okoliczności, które zmieniłyby naszą decyzję. Zgodnie z prawem, nasza poprzednia odpowiedź wyczerpała drogę postępowania reklamacyjnego.

Co mogą Państwo zrobić

Jeśli nie zgadzają się Państwo z naszym stanowiskiem, mogą Państwo skorzystać:

z postępowania sądowego,

z postępowania pozasądowego, prowadzonego przez Prezesa UKE dla produktów telekomunikacyjnych (art. 109 ustawy Prawo telekomunikacyjne).”

Teraz już kompletnie zgłupiałem. Nie wiem nawet jaki jest konkretny powód odrzucenia mojej reklamacji. Odpowiedź jest napisana w sposób, który nawet nie ma podanych konkretnego powodu a może powodów. Może już ktoś z Was był już wcześniej w takiej sytuacji i wie co robić. Z tego co pozostaje to jedynie UOKiK i Sąd. Z tego miejsca bardzo chciałbym pozdrowić Pana Mateusza, który udzielił mi odpowiedzi, a może jej brak na reklamację, którą ze mną sporządził 🙂

Pozdrawiam

Endrju1500

 

________________
* Ukryłem zrzuty korespondencji – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Orange odmawia zwrotu niewykorzystanych środków prepaid.

Postanowiłem zadzwonić na infolinię. Orange ma taki burdel, że udało mi się w nim dowiedzieć, że na moje zgłoszenia odpowiadał bot a nie człowiek. Sprawa została wyjaśniona a pieniądze pojawiły się na moim koncie. Temat uważam za zamknięty 🙂 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52692
  • 710

Orange odmawia zwrotu niewykorzystanych środków prepaid.

@Endrju1500 ile środków było na koncie w momencie rezygnacji z Orange?

Na koncie musiało być więcej niż 20 zł, aby można było otrzymać zwrot.

Więcej informacji na stronie:

https://www.orange.pl/zobacz/zwrot-srodkow


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Orange odmawia zwrotu niewykorzystanych środków prepaid.

Znacznie więcej niż 20 zł.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36205
  • 1366

Orange odmawia zwrotu niewykorzystanych środków prepaid.

A te środki pochodziło z doładowań robionych od któregoś dnia 2021 roku? czy były dłużej zachomikowane?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52692
  • 710

Orange odmawia zwrotu niewykorzystanych środków prepaid.

@Endrju1500 wniosek o zwrot należało złożyć przynajmniej po 24 godzinach od przeniesienia.

Na infolinii, czacie nie podają konkretnego powodu odmowy?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9901
  • 85

Orange odmawia zwrotu niewykorzystanych środków prepaid.

Cześć @Endrju1500 

Przesyłam Ci linka do tematu który jest na forum NO Zwrot środków prepaid https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Zwrot-%C5%9Brodk%C3%B3w-prepaid/td-p/242767

Może ten link okaże się pomocny

Pozdrawiam 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Orange odmawia zwrotu niewykorzystanych środków prepaid.

od marca 2022 r zaczeła sie oja przygoda z Orange


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Orange odmawia zwrotu niewykorzystanych środków prepaid.

Nigdzie nie jest napisane ze musza byc 24 godziny. Nie podają bo nie i tyle 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52692
  • 710

Orange odmawia zwrotu niewykorzystanych środków prepaid.

@Endrju1500 to prawda, nie jest podane, ale że względu na procesowanie się danych lepiej z dzień, nawet dwa odczekać.

Teraz tylko zastanawiające jest, może warto wniosek złożyć ponownie.

Z drugiej strony już raz był złożony, ale z odpowiedzią negatywną.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Orange odmawia zwrotu niewykorzystanych środków prepaid.

Pytanie czy to moje przeoczenie czy Orange. Na ich stronie jest wyraźnie napisane, że cały proces można rozpocząć od razu po przeniesieniu numeru co też uczyniłem 🙂