Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange na kartę - pytanie o wielkość pakietu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 121
  • 0

Orange na kartę - pytanie o wielkość pakietu

Tak czytam sobie tutaj: https://www.orange.pl/view/oferta-orange-na-karte

 

I widzę np tak:

50 GB w tym 8,29 GB w UE. 50 GB tzn tak naprawdę 25 GB i drugie 25 za aktywowanie przez aplikację mój orange. Czyli rozumiem, że:

- jeżeli aktywuję ten pakiet wysyłając np sms  AKT35 CYKL dostanę pakiet tylko 25 GB i co miesiąc pakiet będzie się odnawiał dodając 25 GB i pobierając środki z konta

- jeżeli aktywuję przez Mój Orange dostanę pakiet 50 GB. A czy przy każdym odnowieniu będę dostawać po 50 GB na miesiąc czy już tylko 25 GB?

- co jeśli pakiet się nie odnowi (lejek czy zbieranie z konta z transfer? Jeżeli lejek to jaki?)

- czy operator wysyła jakieś przypomnienia że pakiet ma się odnowić i żeby mieć środki na koncie?

 

Dodatkowo jest dopisek: Promocja trwa do 15.09.2024 r.  Czyli to nie jest stała oferta, co będzie po 15.09.2024? Ile wtedy będą kosztowały pakietey i jakie będą? 

 

Zapewne odpowiedzi na te pytania są w regulaminie ofery „Oferta Bez limitu”, ale nie mogę znaleźć tego regulaminu, ktoś podrzuci link? Znalazłem tylko to: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006530/4109375213.pdf  i nie ma tam nic o ofercie Bez Limitu i pakietach

18 ODPOW. 18

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3282
  • 7769
  • 142

Orange na kartę - pytanie o wielkość pakietu


@giaur500napisał(-a)

Tak czytam sobie tutaj: https://www.orange.pl/view/oferta-orange-na-karte

 

I widzę np tak:

50 GB w tym 8,29 GB w UE. 50 GB tzn tak naprawdę 25 GB i drugie 25 za aktywowanie przez aplikację mój orange. Czyli rozumiem, że:

- jeżeli aktywuję ten pakiet wysyłając np sms  AKT35 CYKL dostanę pakiet tylko 25 GB i co


tak.

@giaur500napisał(-a)

- jeżeli aktywuję przez Mój Orange dostanę pakiet 50 GB. A czy przy każdym odnowieniu będę dostawać po 50 GB na miesiąc czy już tylko 25 GB?


Zgodnie z Regulaminem, przy zakupie usługi w wariancie cyklicznym, ilość GB zostanie podwojona przez 2 kolejne odnowienia.

 


@giaur500napisał(-a)

- co jeśli pakiet się nie odnowi (lejek czy zbieranie z konta z transfer? Jeżeli lejek to jaki?)


Jeśli pakiet nie odnowi się, to środki będzie pobierać z innego pakietu danych lub z konta wq cennika.

WAŻNE: pkt 18. Regulaminu:

W przypadku nieskutecznego odnowienia Usługi lub po wygaśnięciu jej ważności i w przypadku braku innych aktywnych usług obniżających koszty transferu danych, na numerze Abonenta zostanie włączone ograniczenie prędkości danych (tzw. Lejek) chroniące Abonenta przed nieplanowanymi wydatkami do końca doby.

 


@giaur500napisał(-a)

- czy operator wysyła jakieś przypomnienia że pakiet ma się odnowić i żeby mieć środki na koncie?


O konieczności zapewnienia środków na Koncie Głównym Abonent będzie informowany SMS-em przed
końcem cyklu. Regulamin usługi cyklicznej „Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB” pkt

 


@giaur500napisał(-a)

Zapewne odpowiedzi na te pytania są w regulaminie ofery „Oferta Bez limitu”, ale nie mogę znaleźć tego regulaminu, ktoś podrzuci link? Znalazłem tylko to: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006530/4109375213.pdf  i nie ma tam nic o ofercie Bez Limitu i pakietach


Regulaminy:

Regulamin promocji „2 razy więcej GB w usługach Bez limitu za aktywację w Mój Orange”

 

Edit: Dopisanie odpowiedzi 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 121
  • 0

Orange na kartę - pytanie o wielkość pakietu

Dziękuję za odpowiedź. Czyli tak naprawdę wielkości pakietów trzeba podzielić przez 2 i to już nie wygląda tak korzystnie. Mamy więc pakiet cykliczny 15 GB za 31 zł, 25 GB za 35 zł lub 75 GB za 45 zł.

 

Chciałbym jeszcze dopytać jak to się ma do usługi przedłużenia ważności konta na połączenia wychodzące. Rozumiem, że taka usługa nie ma sensu przy pakietach cyklicznych, bo odnowienie pakietu automatycznie przedłuży ważność konta?

 

I kwestia sumowania GB. Niewykorzystane GB sumują się, więc przykładowo - jeśli nie korzystam z internetu przez 3 miesiące i pakiet odnowi się 3 razy to będę mieć 3*25 GB czyli 75 GB do wykorzystania?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3282
  • 7769
  • 142

Orange na kartę - pytanie o wielkość pakietu


@giaur500napisał(-a)

I kwestia sumowania GB. Niewykorzystane GB sumują się, więc przykładowo - jeśli nie korzystam z internetu przez 3 miesiące i pakiet odnowi się 3 razy to będę mieć 3*25 GB czyli 75 GB do wykorzystania?


Tak,

 

Pamiętaj jeszcze o promocji 5600 GB, za odnawianie się pakietu w wersji cyklicznej za min 35zł, co miesiąc wpada 450GB.

 

Regulamin promocji „5400 GB ekstra przez rok”

 


@giaur500napisał(-a)

Chciałbym jeszcze dopytać jak to się ma do usługi przedłużenia ważności konta na połączenia wychodzące. Rozumiem, że taka usługa nie ma sensu przy pakietach cyklicznych, bo odnowienie pakietu automatycznie przedłuży ważność konta?


Pakiety cykliczne przedłużają ważność tych GB.

 

Jest usługa Więcej czasu na Internet:

Pokaż szczegóły
Przedłużeniu ulegają środki na Internet zsumowane w ramach:
a. bonusu gigabajtów na start po aktywacji startera w Orange Free na kartę,
b. bonusów gigabajtów przyzwanych po doładowaniu konta w ramach promocji „Internet za
darmo”,
c. środków z innych usług i promocji, które są sumowane ze środkami z wyżej wymienionych usług.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 121
  • 0

Orange na kartę - pytanie o wielkość pakietu

Trochę z innej beczki, bo już nie chce zakładac nowego tematu. Czy naprawdę w salonie Orange nie można przenieść numeru do Orange? Okazuje się, że można przenieść tylko wtedy gdy chcę abonament. Jak karta to nie można, starter przyniesie kurier i u niego się podpisuje papiery, a pracownik salonu to może co najwyżej wypełnić za mnie to: https://www.orange.pl/portal/commerce/wizard_b2c?_requestid=48541

 

Serio?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3282
  • 7769
  • 142

Orange na kartę - pytanie o wielkość pakietu

@giaur500 , możesz złożyć skargę. Jest możliwość przeniesienia również na kartę. Napisz na facebooku, a nawet do rzecznika Orange, ze odmówili. 

 

Poszukaj salonu prawdziwego Orange, a nie ajenta. Masz inne salony w okolicy??


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 121
  • 0

Orange na kartę - pytanie o wielkość pakietu

Byłem w 3 salonach. W pierwszym niby przenieśli a potem zadzwonili że jednak się nie udało i żeby iść do innego. W drugim powiedzieli że Orange załatwia to tylko dla klientów na abonament. A w trzecim powiedzieli że nie mają takiego systemu i nie da się, ale już już niebawem taki system będzie no ale na teraz to jeszcze nie ma i jest tylko taka opcja że kurier mi przyniesie kartę i papiery w ciągu 2 tygodni, czyli przeklikają ten publiczny formularz.

 

Salony w galeriach handlowych, jest jeden i oddzielny ale tam nie byłem. A to jakaś różnica?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3282
  • 7769
  • 142

Orange na kartę - pytanie o wielkość pakietu

@giaur500 , jest różnica, bo są Salony org Orange i podwykonawcy...

 

Napisz maila do rzecznika konkretne salony i gdzie Ci odmówili możliwość przeniesienia. 

To jest parodia co wymyślają. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 121
  • 0

Orange na kartę - pytanie o wielkość pakietu

Że parodia to się zgadzam. Mógłbym złośliwie odpowiedzieć że i owszem pójdę do innego salonu, obok za ścianą jest salon konkurencji. Chyba nie tak się pozyskuje klientów, coś tu jest nie tak.

 

@Ron Da się sprawdzić który salon to podwykonawa/ajent a który nie? Jestem w stanie uwierzyć, że oni naprawdę nie wiedzieli jak to zrobić i albo faktycznie im ten system nie działa albo nie zostali przeszkoleni z obsługi. Pewnie bezpośrednio w Orange w prawdziwym salonie tego problemu by nie było.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3282
  • 7769
  • 142

Orange na kartę - pytanie o wielkość pakietu


@giaur500napisał(-a)

...owszem pójdę do innego salonu, obok za ścianą jest salon konkurencji. Chyba nie tak się pozyskuje klientów, coś tu jest nie tak.


a to wrażenia na nikim w dzisiaj nie robi. 🙂 Czasy "klient nasz Pan" się skończyły. Sam pracuje w handlu i wiem co mówię 🙂

 

Polecam napisać maila, bo to chodzi o same procedury. Jeśli to salon podwykonawca, to pracownicy mają często kłopoty (rozmowy) za to, że nie sprzedali abo. Sam system do MNP PrePaid, podobno także archaiczny.