Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Czy ktoś wie, czy łamanie regulaminu urządzeniami telemetrycznymi Orange sprawdza po modelu urządzenia które się loguje do sieci czy tym że np. wysyłam 600 smsów dziennie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Jeśli planujesz coś kombinować, to możesz dostać i karę.

Mechanizmy zabezpieczeń są różnorakie.

Czy naprawdę uważasz, że na publicznym forum ktoś Ci to napisze albo da gwaranację że żadnej blokady/kary nie będzie? Nie kombinuj, to tego nie będzie.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53499
  • 621

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

@Pozdrawiamm  całkowicie zgadzam się z @Piotrekk85 . Usług należy używać zgodnie z ich przeznaczeniem

Z usługi dał klienta indywidualnego nie zrobisz "przemysłowej", bo może się to spotkać z reakcją operatora ( o czym wspomniałeś) 

Co innego pytanie użytkownika o kilka dziwnych urządzeń podłączanych do sieci, a co innego masowe wysyłanie SMS-ów. 

Ktoś przewidział taką opcję i zapewne istnieje oferta obejmująca ten zakres działalności...nie ma co więc kombinować "po taniości" i "sprytnie"


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

No dobrze, a szkoda, że są takie ograniczenia. Regulamin nawet zabrania używania w GPSach, a IoT jest drogie... (Może po prostu jestem przyzwyczajony do promocji Orange free)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Ja nie widziałem żadnych blokad, zależy od sprzętu czy on potrzebuje zdalnego dostępu (co jest w ramach Orange vpn), co na prepaid nie jest dostępne.

Według mnie ograniczenie są potrzebne. Sieć nie jest z gumy. Powinna być dla wszystkich. Ktoś może przeciążać sieć jakby ograniczeń by nie było, a ktoś inny miałby problem np. z dodzwoniem się by wezwać pomoc np. karetkę.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Oczywiście, sieć nie powinna być bez granic no ale GPS który zużywa mniej niż przeciętny telefon? Jakieś wyjątki typu alarm lub GPS mogły by być. Wiem, że to nie proste do wprowadzenia i upilnowania, ale przecież jaka to dla nich różnica skoro i tak działa to na jednej sieci? (Mam na myśli Orange IoT i Orange free). Telefon 60GB - OK, GPS 500MB - ŹLE 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

@Pozdrawiamm FREE i IoT działa na tej samej sieci, ale z innymi ustawieniami. IoT jest przystosowany do przesyłania drobnych krótkich danych i jeśli byłby na tych samych parametrach co FREE, to mogło by nastąpić zakłócenie i nieprawidłowe działanie usług. Dlatego są  oddzielne konfiguracje obu ofert.

Jak było wspomniane, w przypadku korzystania urządzeń przez WiFi może być oferta FREE. Jeśli karta SIM ma być bezpośrednio w urządzeniu, do prawidłowego funkcjonowania jest oferta IoT. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Jeżeli ktoś tu jeszcze jest, to informuję, że konsultant powiedział mi, że karty Orange Free można używać w GPS. Nie wiem jak sprawa wygląda z innymi urządzeniami. GPS używam od 2 tygodni i nie został zablokowany


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

@Pozdrawiamm jeżeli używasz GPS-a w smartfonie, tablecie, może być karta SIM oferty FREE. Zakładam, że konsultantowi wyjaśniłeś, tak jak w temacie, do czego potrzebna jest karta SIM z internetem.

W urządzeniu telemetrycznym karta SIM FREE też będzie działała, ale po pewnym czasie zostanie zablokowana, dlatego proponowana była karta SIM IoT. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 154
  • 547
  • 0

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Chodzi o to iż dane które wykorzystuje telemetria (to nie tylko GPS) są traktowane znacznie bardziej priorytetowo i obrazowo "lecą szybciej" niż dane z serwerów http/ftp czy też streamingowe to bliżej VoIP i jeśli karta z taryfą free będzie w większości generowała tego typu ruch to z pewnością może (to zależy też od ilości i częstości wysyłania tych danych) być to podpięte pod tzw "fraud" co może zakończyć się tak jak zostało opisane w w/w postach. GB są różne w zależności od usług mają różne priorytety...