Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Free - brak danych pakietowych za granicą (Dania)


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange Free - brak danych pakietowych za granicą (Dania)

Kłaniam się,

 

 

Widziałem podobny temat ale został przeniesiony do archiwum.

 

Orange Free, są środki na koncie głównym, włączone dane pakietowe i roaming danych.

 

W Danii otrzymałem cennik i informacje o rozpoczeciu transmisji i po chwili sms brak środków na koncie.

Brak ikonki informującej o połączeniu do pakietowej transmisji danych.

 

Moge dzwonić i wysyłac smsy. Nie działa internet i mmsy.

Po rozmowie z bok, dostałem apny (apny miałem ustawione i działające a skoro dostałem wiadomośc o rozpoczeciu transmisji to raczej za granicą też powinny działać), po ich uzupełnieniu nic się nie zmieniło.

Resetowałem ustawienia apn do fabrycznych. Zrobiłe,m kilka restartów.

 

 

Widziałem bardzo podobny problem kogoś jeżdżącego do hiszpanii, ale brak rozwiązania  w wątku.

 

Urządzenie HTC One E8 Android 4.4.2

 

Jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Czy może być zablokowana usługa transmisji za granicą po stronie operatora?

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange Free - brak danych pakietowych za granicą (Dania)

@ik  znalazłem tu na Nasz Orange temat z takim "rozwiązaniem": W ustawieniach telefonu klikamy "Użycie danych" --> "Sieci komórkowe" --> "Transmisja danych w roamingu" i Uwaga! odznaczamy opcje "Roaming w UE" (używaj lokalnej usługi sieciowej za granicą) i wtedy działa normalnie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange Free - brak danych pakietowych za granicą (Dania)

Dzięki, ale nie mam takiego ustawienia.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange Free - brak danych pakietowych za granicą (Dania)

@ik w tamtym temacie kolega zalinkował stronę "blognavi"  gdzie jest wzmianka o ustawieniach w HTC, odrobinę zagłębionych: interesujące zdania brzmią: "Wszystkie ustawienia dotyczące danych w roamingu znajdują się w menu Użycie danych w Ustawieniach Twojego telefonu. Zakładka ta jest dostępna w sekcji Sieci zwykłe i bezprzewodowe, jest to pierwsza sekcja w menu Ustawienia. Na urządzeniach HTC nie jest ona widoczna na pierwszym ekranie, opcję Użycie znajdziesz po wybraniuWięcej w sekcji Sieci zwykłe i bezprzewodowe.

 

Menu dodatkowych opcji ekranu dostępne jest pod klawiszem sprzętowym Opcje znajdującym się na obudowie Twojego urządzenia poniżej ekranu lub na ekranie telefonu pod przyciskiem oznaczonym trzema kropkami."

dotyczy Androida w wersji 4.x


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Free - brak danych pakietowych za granicą (Dania)

Poza wcześniejszymi wskazówkami rozważyłbym jeszcze dwie rzeczy:

1) czy wyłączenie LTE pomaga?
2) czy próbowałeś ręcznie wybrać innego operatora roamingowego?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange Free - brak danych pakietowych za granicą (Dania)

Dziękuję, widziałem screeny i u mnie w menu Użycia danych -> Więcej nie ma opcji Roamingu. U mnie to ustawienie jest od razu po wejściu w Dane Mobilne.

 

Więc ustawienia są te same, jednak w innych miejscach.

 

Do Piotrekk85

 

1. Nie zmieniałem ustawienia priorytetu gsm/wcdma/lte

2. Wybierałem manualnie wszystkich mozliwych operatorów - wszędzie to samo zachowanie.

 

 

Edit: Wiele razy przebywałem za granicą z telefonami androida i nigdy nie miałem sytuacji w której nie mógłbym włączyć danych pakietowych, jeśli tylko karta sim na to pozwalała, stąd moje domniemanie że problem może leżeć po stronie operatora - zwłaszcza że przychodził sms o braku środków (mimo że były - i mozna było dzwonić i odbierać połączenia, oraz wysyłać i odbierać smsy)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Free - brak danych pakietowych za granicą (Dania)

Nie każdy operator roamingowy ma umowę na transmisję danych LTE. Więc czasem pomaga wyłączenie LTE.

A nie dostawałeś info, że masz przekroczony limit Antybillszok?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange Free - brak danych pakietowych za granicą (Dania)

Dzieki za radę, sprawdzę następnym razem.

Co prawda tel powinien znaleźc pierwszą dostepna technologię, jednak może widział LTE i tam koniecznie chciał się wbić.

 

Nie żadnego info nie dostawałem.

Gdy tylko wyłaczyłem tryub samolotowy, dostałem smsy informujące o cenach, rozpoczeciu transferu i braku środków. Ikonki danych pakietowych nawet nie ujrzałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Free - brak danych pakietowych za granicą (Dania)

A miałeś więcej niż 10 zł na koncie głównym?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange Free - brak danych pakietowych za granicą (Dania)

Tak.