Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Free, + Konto ważne rok, + Przedłuż bonusowe GB na rok - czy łączą się te usługi ?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Orange Free, + Konto ważne rok, + Przedłuż bonusowe GB na rok - czy łączą się te usługi ?

Witam, Proszę o potwierdzenie (najlepiej pracownika Orange) o możliwości połączenia tych usług w ofercie na Kartę Orange Free. Zakupiłem 28.04.2019r starter Orange 100GB po doładowaniu, 6GB na start, 5zł. Moje zapytanie, po doładowaniu za 50 zł dostanę 25GB BONUSU na internet. Ważność rozmów wychodzących w tym momencie wydłuży się na 90 dni - rozmowy połączenia wychodzące, podobnie bonus ważny 90 dni potem przepada. Aby zachować możliwość połączeń smsów, danych wychodzących uruchomię usługę „Konto ważne rok w Orange na Kartę” poprzez : "jak korzystać? 3.Aby skorzystać z Promocji, Abonentpowinien wysłaćbezpłatnego SMS-a o treści STARTpodnumer 8002." reg.: http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1997888/4091675699.pdf W tym momencie mogę wykonywać połączenia cały rok, korzystając ze środków po doładowaniu 50 zł - koszt uruchomienia usługi w/w. Nadal po 90 dniach niewykorzystany bonus GB utracę, aby temu zapobiec uruchamiam usługę "Więcej czasu na internet" Przedłuż bonusowe GB o: 365dni : + 365 dni , opłata: 30 zł; SMS na 411: AKT365 lub krótki kod *101*365# reg.: https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/31349/fa1ee392-ea88-4300-9320-b5fa7ab2d5d5.pdf Powołując się na regulaminy obowiązujący na dzień dzisiejszy, linki do dokumentów podane wyżej, rozumiem że żaden z podpunktów w nich zawarty nie wyklucza jednej usługi z drugą, tj "Konto ważne rok w Orange na Kartę" oraz "Więcej czasu na internet" dla oferty na Orange Free jaką mam po zakupie startera. Wynikiem uruchomienia tych usług będzie: 1. Konto i środki pieniężne na nim ważne 365 dni od aktywacji, w tym 365 dni rozmowy, smsy, mmsy, dane wychodzące , + 30 dni na rzmowy, smsy, mms przychodzące. 2. Bonus po doładowaniu za 50 zł w liczbie 25GB będzie do wykorzystania przez 365 dni od aktywacji usługi. 3. Z konta głównego za w/w usługi będzie potrącone odpowiednio 3 zł i 30 zł (przy aktywacji krótkim kodem) Czy tak to właśnie wygląda?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Orange Free, + Konto ważne rok, + Przedłuż bonusowe GB na rok - czy łączą się te usługi ?

Tak to dokładnie działa. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Orange Free, + Konto ważne rok, + Przedłuż bonusowe GB na rok - czy łączą się te usługi ?

Tak to dokładnie działa. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Orange Free, + Konto ważne rok, + Przedłuż bonusowe GB na rok - czy łączą się te usługi ?

to w takim bądź razie to najlepsza oferta na kartę obecnie wśród wszystkich operatorów, porównywalna była jeszcze oferta z Plus, lecz u nich jest konieczność zasilania konta co 3 m-ce kwotą 50 zł aby korzystać z danych.

W moim przypadku kiedy potrzebuję internet/kartę do radia multimedialnego w samochodzie , gdzie nie wykorzystam 25 GB w ciągu 3 miesięcy, Orange Free z tymi usługami przedłużającymi jest najbardziej opłacalny. Gdybym w samochodzie na co dzień odtwarzał muzykę z YT czyli teledyski (a głównie słucham stacji internetowych TuneIn) to miesięcznie transferu będę miał poniżej 4 GB.

 

 

Zestawienie kosztów dla 40 GB w ciągu roku (koszt zakupu karty, koszt doładowań/usług dodatkowych dla ważności konta, bonusów,itp przez rok)

Plus oferta na kartę: 5zł starter, ważność bonusów GB na 365 dni = 4x 50 zł (4x 3m-ce ważności) ; łączny koszt to 205 zł

Orange Free na kartę: 5zł starter, usługi przedłużenia ważności konta i GB 33 zł, doładowanie 1x100 zł w tym 50GB; łączny koszt 138 zł

Oszczędność około 65 - 70  zł rocznie.

;miesięczny koszt utrzymania łącza: Plus 16,67 / Orange 10,83 zł - rozsądna kwota.

Podejrzewam że sporo osób to zainteresuje potrzebujących tylko wysyłanie i odbieranie danych, np w kamerach IP, alarmach, i innych monitorujących urządzeniach, projektach.

 

DODANO:

Poprawka, Dla danych nie przekraczających 40GB rocznie można obniżyć jeszcze koszt w Orange Free, Zamiast doładowania za 100 zł >> 50 GB,  Należy doładować 8 x 10 zł >> 8x5GB=40GB;

 

W ten oto sposób roczny koszt utrzymania łącza w Orange wyniesie: 110 zł, a miesięczny koszt to zaledwie: 9,17 zł

 

Oszczędność w stosunku do oferty Plus w ciągu roku dla danych nie przekraczających 40 GB/rok bez wykonywania połączeń, wysyłania płatnych smsów to 90 zł, nie biorę pod uwagę kosztu zakupu startera.

 

Oczywistym jest że jeśli wysyłane będą tylko proste dane  typu tekstowego, statystyki itp,  to wystarczy w skali roku nawet 2,5GB ..kwestia wykorzystania urządzeń, częstotliwości wysyłania/odbierania pakietów.. indywidualne rozwiązania. Wtedy koszt roczny to 30 zł usługa GB ważne rok, doładowanie 1x 5zł w tym 2,5GB. Łączne rocznie 35 zł utrzymanie łącza, koszt miesięczny 2,92

 

Być może jakiemuś młodemu masterkowiczowi, czy szukającemu taniego internetu elastycznego i bez zobowiązań długoterminowych się przydadzą te kalkulacje. Pozdrawiam, dzięki za pomoc i zainteresowanie


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1578
  • 5379
  • 57

Orange Free, + Konto ważne rok, + Przedłuż bonusowe GB na rok - czy łączą się te usługi ?

A Play

Internet na Kartę 50 zł

Z Internet na Kartę 50 zł otrzymujesz 25 GB na rok bez potrzeby doładowania.
Co prawda karty 50 zł są prawie nie do zdobycia, ale można na nią  przejść i mieć 24GB na rok za 50 zł i za doładowanie 50 zł tez bonus co prawda krócej ważny. Można dodatkowo za 5zł na miesiąc mieć w godzinach 0:00-9:00 internet bez limitu.
Dla alarmów jednak ma wadę - nawet małe paczki traktuje się jak 500KB
 

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Orange Free, + Konto ważne rok, + Przedłuż bonusowe GB na rok - czy łączą się te usługi ?

trafne spostrzeżenie 🙂 owszem drugie doładowanie będzie krócej ważne. Jak wspomniałem jest to wyliczenie dla mnie i moich potrzeb, od godziny 00:00-09:00 raczej nie poruszam sie samochodem, sporadycznie, ale informacje mogą być cenne dla innych odbiorców Dziękuję za udział w dyskusji 🙂

 

Taki szczegół, te 24 GB ważne są rok.. a po roku obowiązują zasady doładowania po 50 zł - wazność około 3 miesiące zapewne, no ale za rok na pewno się coś zmieni w branży telekomunikacyjnej.

Gdybym chciał się wiązać długoterminową umową myślę że rozważał bym opcje abonamentu za chyba 9.99 zl/mc i 10 GB w Orange. Oczywiście w przypadku kiedy nie potrzebuję dużego transferu internetu.

 

W tej chwili jestem pod Orange ale w NJU mobile. Dwa numery za 39 zł w tym po 2 latach mam 30 GB bez limitu wszędzie, drugi nr nie korzysta z internetu tylko rozmowy, szkoda że nie można dokupić trzeciego numeru/karty za 9zl do abonamentu.  A przypadkiem odkryłem w usługach możliwość  uzyskania 60GB  /mc w tym 2 numery bez limitu za 49zł /mc. Ciekawa oferta 🙂 dla starych klientów


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Free, + Konto ważne rok, + Przedłuż bonusowe GB na rok - czy łączą się te usługi ?

Wszystkie wyliczenie biorą pod uwagę ceny detaliczne. A niektórzy hurtownicy sprzedają i pojedyncze sztuki taniej. Jeśli ktoś naprawdę szuka oszczędności. Tym bardziej w Orange jeszcze fura ludzi co nabija doładowanie innym bo ma służbowy telefon z limitem na opłaty i może komuś doładować.

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10850
  • 150

Orange Free, + Konto ważne rok, + Przedłuż bonusowe GB na rok - czy łączą się te usługi ?

@madzia3bk 

woooow

jestem pod wrażeniem Twojej analizy :O. Szacun! Bardzo szczęśliwy mężczyzna

(Myślę, że zawarte w Twoim temacie informacje będą pomocne dla tych, którzy szukają podobnych "optymalizacji" ;-)).


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange Free, + Konto ważne rok, + Przedłuż bonusowe GB na rok - czy łączą się te usługi ?

Pozwolę sobie tylko zauważyć, że te zestawienia albo źle zrozumiałem, albo zawierają błąd polegający na dodaniu kosztów uslug Konto ważne rok i Więcej czasu na internet do kosztów doładowania.

 

A w rzeczywistości jest tak:

- doładowujesz dowolną kwotą, aby dostać bonus:

  • 25, 30 zł = 15 GB (ważne 31 dni)
  • 40 zł = 20 GB (ważne 40 dni)
  • 50 zł = 25 GB (ważne 93 dni)
  • 100 zł + 10 zł gratis = 50 GB (ważne 155 dni)
  • 200 zł + 30 zł gratis = 100 GB (ważne 155 dni)

Przy zakupie startera za 5 zł, cała kwota pozostaje do Twojej dyspozycji*.

Bonus otrzymujesz także bezpłatnie - środki pozostają do Twojej dyspozycji.

 

Zakładając zatem wykorzystanie 40 GB rocznie, możesz doładować np. 50+25 zł. Będziesz mieć 80 zł (5 zł ze startera + 75 zł z doładowań) + 40 GB ważne 93 dni. Ze środków kupujesz Więcej czasu na internet (30 zł) i Konto wazne rok (3 zł). Zostaje Ci 47 zł. Możesz je wykorzystać np. na dodatkowe 30 GB za 30 zł na 30 dni, gdybyś wykorzystał internet przed końcem (które później można przedłużać przez zakup pakietu 1 GB za 5 zł na 30 dni) 😉

Łączny koszt w Orange na kartę dla wykorzystania 40 GB rocznie to zatem 80 zł (i 75 zł w kolejnych latach, przy czym ~50 zł pozostaje na koncie).

 

Zakładając zatem, że wyliczenia dla Plusa są poprawne (nie znam oferty plusa, w mojej lokalizacji, Plus działa najgorzej ze wszystkich operatorów, więc po prostu się nim nie interesuje), oszczędność w Orange to 125 zł lub jak kto woli ponad 60% 🙂

 

* nie dotyczy startera za 7 zł, na którym nie ma środków. Wykorzystanie środków z konta głównego na usługi premium będzie możliwe po dokonaniu doładowania konta za łącznie min. 10 zł. Odblokowanie takich usług nastąpi w ciągu 24 godzin od dokonania doładowania spełniającego ten warunek.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1578
  • 5379
  • 57

Orange Free, + Konto ważne rok, + Przedłuż bonusowe GB na rok - czy łączą się te usługi ?

W Play podobnie wychodzi.

W play jednak tyle jest ofert z nazwami pomieszanymi, możliwości przejść, kombinowania i bugów że specjaliści nie radzą sobie.

Tak bez kombinowania.

To kupujemy dowolny starter z ofertą InK (Internet na Kartę) np InK  19zł sa ogólnie dostępne.

Otrzymujemy w Ink 19 zł  internet bez Limitu predkości 30GB na 7 dni (po wykorzystaniu zwalnia do 1Mb w strefie LTE; ale w G3 pobierana jest opłata) i 5 zł do prawie dowolnego wykorzystania. Odbieranie ważne jest przez 90 dni.

W 6-7 dniu zmieniamy np. w play24 ofertę na Internet na Kartę 50 zł.

 

Sprawdzamy np w play24 czy system zmienił ofertę.

Wpłacamy 50 zł dostajemy bonus na 60 dni w wielkości zależnej od sposobu doładowania - około 21GB na 60 dni (to uwzględnia ostatnią zmianę).

Dalej np, w  60 dniu za 50 zł (ze środków, które już są na koncie) uruchamiamy usługę 24 GB na rok. Mamy dzięki temu  wychodzące ważne przez rok, a odbierane ważne przez 15 miesięcy.

Na koncie powinien pozostać co najmniej 1 grosz aby korzystać z usługi 24 GB na rok, która jest przyznawana w pakietach 2GB na miesiąc z kumulacją niewykorzystanych.

Dochodzi jeszcze możliwość korzystania z promocji.

Jak u mnie orange ostatnio19.04.2019 muliło, to uruchomiłem starter PLAY  InK za 19 zł i nawet z promocji na wiosnę częściowo skorzystałem (co prawda tylko 5GB a można było i 30 lub 15GB).

Może bym nie inwestował w Play ale nawet w miarę dobry nr tel był na startówce 731***131 srodek rózne cyfry ale łatwe do zapamiętania.

Nie zapominajmy, ze przy tej ofercie mamy możliwość za 5 zł/miesiąc korzystać z NbL (nocek bez limitu w godz. 0:00-9:00)