Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nr własny na karcie sim - brak

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5476
  • 22048
  • 180

Nr własny na karcie sim - brak


@Anonimnapisał(-a)

@j131  na karcie SIM nic nie zapiszesz...


😉eee tam, oczywiście że na karcie SIM można coś zapisać, przecież kontakty mogą na niej być zapisane.

 

Czy to pole edycyjne które jest w telefonach Huawei faktycznie zmienia zapisy na kartach to nie wiem, może sprawdzę jeśli komuś na tym zależy. Nigdzie nie napisałem że zapisuje cokolwiek na SIM, tyle że we właściwościach urządzenia numer się pokazuje. Przyjmuje zresztą kompletnie absurdalne numery, byle dłuższe niż cztery (!) cyfry.

 

Co do tego, że nowe karty nie wyświetlają numeru to też nieprawda. Najnowsza karta którą dostałem w zeszłym miesiącu wyświetla numer, starsze karty od innego operatora nie wyświetlają numeru. Nie ma oczywistej reguły. Nawet jeśli jakiś numer się wyświetla, to IMHO nie decyduje on o niczym zupełnie. Liczy się tylko to co jest w bazie operatora.

Anonim

Nie dotyczy

Nr własny na karcie sim - brak

@j131  na stałe numeru nie wpiszesz 😎

Takie zmiany tylko operator może wprowadzić, nawet zdalnie, ale po co ten numer potrzebny....

Telefon ma sporo możliwości i można przypisać numer, ma to sens jak 2 SIM karty są, gro ma jedną, to bez znaczenia co tam się wyświetla, może tylko operator Orange 😄


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 36
  • 0

Nr własny na karcie sim - brak

No więc...

Zadzwoniłem do operatora, który oczywiście był zdziwiony przedstawionym problemem bo jak to powiedział: "u nich w systemie ten nr jest wpisany wszędzie". Czyli na 100% nie wiedział (nie zrozumiał) o co mi właściwie chodzi. 

Nie chce tu insynuować... i w ogóle... ale jak do tej pory przygody z BOA kończą się tak, że mało kiedy trafia się człowiek z odpowiednią wiedzą by pomóc. Po tej dłuższej pauzie po wyjaśnieniu problemu z jakim dzwonie i usłyszeniu dwóch zdań, odpuściłem. 

Wiem jak teraz wyglądają szkolenia (praktycznie wszędzie) więc albo muszę dzwonić kilka (kilkanaście) razy aż trafię na osobę kompetentną albo szukać rozwiązania gdzie indziej.

PS:

Wydaje mi się że problem przedstawiłem dość obrazowo ale zastanawiam się jak inaczej przedstawić problem w BOA co by konsultant zrozumiał. Może jakieś sugestie?

 

PS2. Raczej sieć znowu zmienię a nie odpuszczę, ten nr ma się wyświetlać tam i już 🙂

Dzięki za sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Anonim

Nie dotyczy

Nr własny na karcie sim - brak

@tomesiek a zmieniłeś już wcześniej sieć?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12926
  • 53114
  • 616

Nr własny na karcie sim - brak

@tomesiek Śmiem wnioskować, że to może być związane z oprogramowaniem telefonu. Prośba-zerknij jak w innym aparacie zachowuje się ta karta i ten aparat z inną kartą (no zrób test na nowym SIM-ie za 5 zł- w ramach eksperymentu naukowego)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 36
  • 0

Nr własny na karcie sim - brak

 
@Anonim  - nie raz. W PL i obecnie w UK kilka zmian sieci. Za każdym razem pomocna była stara Motorola V3 która potrafiła zmienić nr własny karty sim.
@agat13- też biorę to pod uwagę tylko nie mam żadnej gwarancji nowa karta będzie podatna na edycję nr własnego.
update:
 Mam drugi nr w Orange który był z Orange, w sensie nie przenoszony. Karta sim 1.
 Ta karta też nie miała swojego nr ale po wpisaniu go przez Motkę V3, każdy tel pokazuję nr własny karty sim bez problemu.
Karta sim 2 to ta karta z którą mam problem, w sensie na tą karte przeniosłem swój nr i nie mogę go "wpisać" jako nr własny.
 Bez tytułu.png
 Jak widać karty trochę się różnią więc albo jakaś nowa wersja albo jak pisaliście problemem jest to że karta posiadała nr tymczasowy.
...... W kraju będę dopiero pod koniec lipca ale już planuje wycieczkę po salonach Orange. 🙂
Jest spore ryzyko że zostanę najbardziej upierdliwym klientem 🙂
 

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5476
  • 22048
  • 180

Nr własny na karcie sim - brak


@tomesieknapisał(-a)

...

muszę dzwonić kilka (kilkanaście) razy aż trafię na osobę kompetentną albo szukać rozwiązania gdzie indziej.

...


Sugeruję zamiast dzwonić atakować BOK przez czat z poziomu portalu MO.

Albo zmienić telefon. Poza Huawei widzę że i Xiaomi mają pola z edycją numeru przypisanego do SIMa. Na karcie tego nie zapisują, ale wyświetla się to co wpiszesz.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12926
  • 53114
  • 616

Nr własny na karcie sim - brak

@tomesiek Znalazłem znajomego z tym Samsungiem i wykorzystałem jego czas wolny do testów. 

Wykonał testy i numer telefonu prezentował się poprawnie w telefonie w czasie gdy jest włączone LTE i VoLTE. Po wyłączeniu pojawia się komunikat numer nieznany.

Przełożył kartę SIM do starej motoroli i wprowadził na dwóch różnych kartach numer. Po przeniesieniu tych SIMek do Samsunga, poprawnie wyświetlał numer telefonu.

Wychodzi na to, że karta którą posiadasz nie umożliwia zapisania tej informacji. Można próbować wymienić SIM, ale raczej nikt nie zagwarantuje że na 100% to zadziała.

Do odważnych świat należy, więc testuj i koniecznie informuj o wynikach.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 36
  • 0

Nr własny na karcie sim - brak

@agat13Czyli tak jak mówię, przez to że karta miała tymczasowy numer i został on zmieniony na mój nr docelowy powoduje problem. Ciekawe czy przy wymianie sim dostane kartę pustą, bez nr tymczasowego. Jeśli tak to problem z głowy, bo na takiej powinno dać się wbić nr bez problemu.

Co do odwagi to rozumiem, że chodziło ci konsultantów, doradców, sprzedawców i całej ekipy Orange bo ja raczej nie odpuszczę i ten nr będzie się tam wyświetlał - w tej lub innej sieci :-).

Na przyszły urlop (już za 60dni) mam dodane do nawigacji wszystkie salony w okolicy i wybieram się na wycieczkę - do skutku*.

Zależy mi na tym, bo dawno temu jak jeszcze miałem czas na zabawę z telefonami, rotowaniem itd, wykombinowałem sobie że mój nr w UK i PL będzie taki sam (nr w UK jest tylko o jedną cyfrę dłuższy). Najnormalniej w świecie super to wygląda w info o telefonie :-).

Dzieki za testy i poświęcony czas

Pozdrowienia, dla kumpla od Samsunga również.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12926
  • 53114
  • 616

Nr własny na karcie sim - brak

@tomesiek Myślę, że wycieczka skończy się na pierwszym salonie, gdy zgłosisz uszkodzenie karty i wymienisz na nową. 

Przekażę 🙂