Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

To dotyczy pytania 2. gdy jestem w roamingu i raczej w centrum kraju innego niż Polska.

Anonim

Nie dotyczy

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

@iiProponuje Ci napisać reklamacje do Orange. Tu nie mamy wglądu do systemu tam wszystko sprawdza dokładnie.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

Tutaj reklamacja nie będzie potrzebna. Piotrekk85 wyżej wyjaśnił skąd to się bierze.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32435
  • 36771
  • 1369

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

I tak w ramach reklamacji nie dostaniesz pełnej informacji co było przyczyną duplikatów a jedynie info czy wszystko jest ok.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

Dziękuję za odpowiedzi!

Co do pytania 2. o duplikaty w roamingu. Jeżeli duplikaty wynikałyby z przyczyny podanej przez Piotrekk85, to ilość danych w duplikacie byłaby inna a jest identyczna jak w pozycji nad duplikatem, w sumie wszystko w duplikacie jest identyczne: czas, ilość danych, koszt. Żadne z podanych uzasadnień do mnie nie przemawia. Jutro (w dzień roboczy) zadzwonię na infolinię zapytać o to.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32435
  • 36771
  • 1369

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

Wątpię byś się coś dowiedział bezpośrednio na infolinii (takie dane są mocno chronione). Jest miliony powodów co mogło rozdzielić sesje: korzystanie z AGPS, jakaś sesja przychodząca, ftp, jakieś dziwne taktowanie po stronie operatora roamingowego. Może zdradzę coś od zaplecza: Orange rozlicza wszystkie usługi wg tzw. przegródek. Pierwszy dosyć jasny podział to konto główne, płatne pakiety czy bonusy z promocji. I tu już w regulaminie można poczytać co się łączy ale zazwyczaj większość ma oddzielną przegródkę. Dodatkowo niektóre sesje z internetem dzielone są na składowe: nie każde połączenie z internetem jest tak samo płatne np. ruch wykorzystywany na mmsy nie jest taryfikowny jako transfer danych s ujęte w opłacie za mms (przy wysłaniu) lub jest za darmo (przy odebraniu). Tu też mogą dochodzić dane w tle. Kiedyś były promocje na pocztę e-mail czy ftp, więc też sesje mogą być rozdzielane.

To też może być błąd wyświetlania (czy pobrało Ci dwa razy złotówki? czy kontrolujesz saldo na bieżąco?)

To też może być błąd w bilingu ale to co najwyżej reklamacja wyjaśni.

Najlepiej używać licznika na poziomie telefonu biorąc poprawkę na to, jakie jest taktowanie w danym momencie. Oczywiście licznik powinien uwzględniać dane wychodzące i przychodzące (co większość nie robi).

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

2.

W rozmowie z konsultantką uzyskałem odpowiedź. Okazuje się, że w wykazie połączeń dostępnym dla mnie na stronie https://www.orange.pl/moj_orange/wykorzystanie/pelen_wykaz jest jakiś błąd i duplikaty się sumują w podsumowaniu za Internet. Konsultantka w swoim wykazie widzi sumę nie uwzględniającą duplikatów.

 

Czyli w wykazie dostępnym dla mnie jest w podsumowaniu:

Internet        Transfer 1.81 MB        Koszt 0,20 zł

A w wykazie wg konsultantki jest w podsumowaniu:

Koszt 0,10 zł (transfer zapewne też jest o połowę mniejszy niż ten widoczny dla mnie)

 

A duplikaty połączeń z Internetem w roamingu są związane z działaniem usługi AntyBillszok.

https://www.orange.pl/omnibook/limit-transmisji-danych-w-roamingu#


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

@ii "A duplikaty połączeń z Internetem w roamingu są związane z działaniem usługi AntyBillszok."

To ma jakiś sens?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

"A duplikaty połączeń z Internetem w roamingu są związane z działaniem usługi AntyBillszok."

Duplikat jest licznikiem ilości danych tylko w roamingu by sprawdzać ich sumę z limitem ustawionym w AntyBillszok - tak to rozumiem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32435
  • 36771
  • 1369

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

To już dużo tłumaczenia i w nawiązaniu co pisałem wcześniej. Ogólnie przy połączeniu z internetem następuję pewna rezerwacja środków i zazwyczaj nie wystarczy posiadać 1gr by połączyć się z netem. Być może połączenie z netem najpierw rozliczane jest wg "wirtualnej przegródki" związanej z limitem na Antybillszok a dopiero później z konta głównego. Ale to zależy od tego jaki rodzaj połączenia internetowego jest używany (czy zwykła strona www, czy poczta, ftp, irc, agps, itp).