Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa mi internet orange free na kartę

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Nie działa mi internet orange free na kartę

Witam.
Przeniosłem numer z plusa do orange na kartę. Aktywowali mi karte i miałem orange yes, przeszedłem na orange free, doładowałem konto i nagle okazało się, że znowu jest orange yes ale jest już ok czyli jest orange free. Tylko teraz mam problem, ze internet w telefonie mi nie działa. Dzwoniłem już parę razy do orange, byłem w salonach i nic to nie dało. Czy może ktoś z was miał taki problem i zna rozwiązanie?
Bawiłem się w włączanie i wyłączanie różnych blokad itp i nic. apn-y ustawiałem ręcznie i automatycznie (ustaw.orange.pl) i nic.
NIe wiem co dalej...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 6
  • 9
  • 1

Nie działa mi internet orange free na kartę

Witam. 
Radziłabym jeszcze raz skontaktować się z BOK, w celu zweryfikowania czy nie jest założona blokada DCB intenet i czy są przypięte APN-y. Pomimo tego, iż wszytsko jest u Ciebie na telefonie okej, moze nie być ok w systemie. ( wiem ze kontakt był kilka razy ale warto samemu wspomnieć konsultantowi o tym zeby to sprawdził) 
Natomiast jeżeli problem występuje zachęcam również do przełożenia karty do innego aparatu i zweryfikowania (test x) czy problem występuje, jeżeli tak proszę wymienić kartę na nową. Jeżeli probelm nie ustapi to proszę zrobić zgłoszenie techniczne na BOK> (wspomnieć tylko, ze chcesz zrobić zgłoszenie co dają odpowiedź do 24 H 😉 
Pozdrawiam serdecznie. 
Natalia 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Pracuję w Orange
  • 6
  • 9
  • 1

Nie działa mi internet orange free na kartę

Witam. 
Radziłabym jeszcze raz skontaktować się z BOK, w celu zweryfikowania czy nie jest założona blokada DCB intenet i czy są przypięte APN-y. Pomimo tego, iż wszytsko jest u Ciebie na telefonie okej, moze nie być ok w systemie. ( wiem ze kontakt był kilka razy ale warto samemu wspomnieć konsultantowi o tym zeby to sprawdził) 
Natomiast jeżeli problem występuje zachęcam również do przełożenia karty do innego aparatu i zweryfikowania (test x) czy problem występuje, jeżeli tak proszę wymienić kartę na nową. Jeżeli probelm nie ustapi to proszę zrobić zgłoszenie techniczne na BOK> (wspomnieć tylko, ze chcesz zrobić zgłoszenie co dają odpowiedź do 24 H 😉 
Pozdrawiam serdecznie. 
Natalia 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Nie działa mi internet orange free na kartę

A mam jeszcze pytanie: Czy muszę dzwonic do boku? Czy np. w salonie orange (Kraków ul. Piłsudzkiego) może mi to zrobić "Orange expert"?


Pracuję w Orange
  • 6
  • 9
  • 1

Nie działa mi internet orange free na kartę

Może być i salon Orange, nie ma problemu. Orange Expert najprawdopodbniej i tak będzie dzwonić do BOK jeżeli test X będzie negatywny w celu zrobienia zgłoszenia technicznego. 

 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Nie działa mi internet orange free na kartę

Na pewno masz włączone dane komórkowe? Jesli masz Androida lub iOS, przywróć ustawienia sieciowe, przełóż kartę SIM do innego urządzenia. Jeśli problem będzie występować, skontaktuj się z infolinią (lub czatem - od poniedziałku do piątku od 8 do 20), i ewentualnie w wypadku niepowodzenia, zastanów się nad Eskpertem. Być może problem okaże się znacznie prostszy, i uda się go błyskawicznie załatwić 🙂

Kontakt z czatem lub infolinią, możliwy jest także bezpłatnie - za pomocą aplikacji Mój Orange po zalogowaniu się za pomocą loginu i hasła (jeżeli jesteś zalogowana automatycznie, należy się wylogować, i zalogować ponownie) 🙂

Orange Ekspert może Ci pomóc w sprawdzeniu konfiguracji internetowej 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Nie działa mi internet orange free na kartę

Jeśli masz dokładnie ustawione parametry Internetu - te Orengeowskie, włączony przesył danych to wybierz sieć ręcznie na Orange, a zasięg na 3G, może pomoże. Wyłącz i włącz ponownie telefon, pozdrawiam.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Nie działa mi internet orange free na kartę

Nie jestem "zielony" jeżeli chodzi o telefony z androidem. APN-y mam dobre bo inna karta na tych samych działa i jest połączenie z intenetem. yt, chrome, spotify działają. Moja karta na innym też nie działa (Próbowałem na glaaxy s3 brata, i na mobilnym routerze huawei).

Tryb sieci mam ustawione na 3g/2g i co chwile zmieniam na 3g lub 2g. Ręczny wybór operatora orange 3g lub orange 2g nic nie daje.
Z tym problemem bawię się już pare dni więc nie jest on prosty do rozwiązania bo już wszyskiego poróbowałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nie działa mi internet orange free na kartę

Jak pisała @natalinka19, najprawdopodobniej masz błędnie ustawioną blokadę z pakietu DCB.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Nie działa mi internet orange free na kartę

Dziękuję wszystkim za pomoc 🙂
Jednka było coś z blokadą transmisji danych w systemie. Niby była wyłączona a jednak działała. Expert się z nią pobawił i już mi działa 🙂
Jeszcze raz dziękuję 🙂
Pozdrawiam 🙂