Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Migracja numeru do Orange na kartę i kilka pytań...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Migracja numeru do Orange na kartę i kilka pytań...

Cześć.

1. Ile trwa migracja numeru do Orange ? Wniosek złożony dziś po godzi. 16 jutro będzie aktywny w Orange ?

2. Czy to normalne, że kartę sim otrzymuję dopiero po migracji numeru do Orange ?

 

12 ODPOW. 12

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

Migracja numeru do Orange na kartę i kilka pytań...

* Przeniesienie numeru z innej sieci:

1. 24h może być jutro, ale może być 14 listopada. Jeśli przeniesienie złożone zostało w salonie, to prawdopodobnie jutro. Jeśli wniosek przez został złożony przez internet musisz czekać na dokumenty i kartę SIM. Powyższe dotyczy jeśli przechodzisz z oferty na kartę na ofertę na kartę*.

2. Kartę SIM otrzymujesz po podpisaniu wniosku o przeniesienie, czyli przed przejściem do Orange

 

* Migracja z abonamentu Orange do Orange na kartę:

1. Zmiana nastąpi z najbliższym cyklem rozliczeniowym.

2. Karta SIM pozostaje taka sama jaka była w abonamencie. 

 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Migracja numeru do Orange na kartę i kilka pytań...

Wniosek złożony w salonie firmowym Orange. Dziwne bo Pan z obsługi powiedział, że dziś mi nie wyda karty ale jutro lub w przyszłym tygodniu mogę sobie ją odebrać. Otrzymałem jedynie kopię wniosku o przeniesienie.

Czyli karta dotychczasowego operatora straci zasięg po północy ?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

Migracja numeru do Orange na kartę i kilka pytań...

Jeśli było to przeniesienie numeru, to powinien wydać kartę SIM, po podpisaniu wniosku na miejscu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Migracja numeru do Orange na kartę i kilka pytań...

Na maila otrzymałem coś takiego.... orange.png

 

Aktualnie ma status: Zakończone

Od obecnego operatora jak i Orange nie otrzymałem daty migracji numeru.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

Migracja numeru do Orange na kartę i kilka pytań...

Najlepiej z dotychczasowego numeru zadzwonić na infolinie i podać numer zamówienia, a konsultant sprawdzi status przeniesienia

510 100 100

 

Czy w ogóle wniosek jest poprawnie złożony, bo z tego co widzę, to coś poszło nie tak... 🙂

 

@Nano 

EDIT:

Jeśli na infolinii nie będzie nic w systemie, to proponuje przenieść numer przez stronę 

https://www.orange.pl/portal/commerce/wizard_b2c?_requestid=291430

 

tylko to będzie trwało ok 3 dni jak kurier przywiezie wniosek i kartę SIM. 

 

Jest jeszcze oferta FLEX i tutaj wystarczy w salonie odebrać darmowa kartę SIM. Przeniesienie można zrobić przez aplikację.

UWAGA: w tym przypadku, brak bezpośredniej możliwości przejścia do oferty na kartę.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Migracja numeru do Orange na kartę i kilka pytań...

Konsultant niestety potwierdził brak numeru tymczasowego do którego mógłby zostać przypisany numer przenoszony 😡

Przez stronę spoko ale potrzebuję przenieść numer na już. A jedyne co zasugerował Pan z infolinii to udać się do "najbliższego" (30km+) otwartego salonu i poprosić o przypisanie numeru tymczasowego. 😓

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

Migracja numeru do Orange na kartę i kilka pytań...

@Nano , nie dostałeś SMSa od dotychczasowego operatora?

 

Niestety tak to wygląda w salonach. 

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Migracja numeru do Orange na kartę i kilka pytań...

@Nano uważam, że będą kłopoty z przeniesieniem numeru. Trzeba było odebrać od razu kartę SIM, a jeźeli nie było, to nie trzeba było dkładaç wniosku o przeniesienie. Obecnie masz rozpoczęte przeniesienie i w dodatku niekompletne. Teraz takie niekompletne przeniesienie może nie odbyć się w cale, lub z reklamacjami może potrwać że dwa tygodnie, o ile reklamacje płynnie przejdą. 

Kolejna sprawa, to najlepiej przeniesienie wykonać w dni robocze, a nie w taki weekend jak obecnie. Mam tylko nadzieję, że Twoja sprawa z przeniesieniem przejdzie bez komplikacji. Napisz, jak cała sprawa wyjdzie.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2023
  • 6241
  • 69

Migracja numeru do Orange na kartę i kilka pytań...

@Nano niestety wszystko wskazuje na to że trafiłeś na mało rozgarnietego pracownika. Miałem podobnie i na podstawie moich doświadczeń widzę tu następujące możliwości.

1. Pójść do salonu i miej nadzieję że trafisz na kumatego sprzedawce który załatwi ci numer tymczasowy, kartę sim i cała potrzebna resztę. Numer można przenieść nawet w weekend, wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję we wniosku. Jak wszystko pójdzie dobrze to w ciągu paru godzin na twój numer dostaniesz SMS-a z datą przeniesienia

2. Zamknięcie w Orange obecnego zlecenia. Trzeba do nich zadzwonić i wyraźnie o to poprosić. Niestety to może potrwać kilka dni, zwłaszcza że jest weekend i nie wiadomo czy w centrali jest ktoś kto to może zrobić. Jak wniosek będzie zamkniety (najlepiej samemu co dzień sprawdzać) to można składać nowy. Aby nowy był poprawny musi mieć numer tymczasowy (chyba tylko Orange to stosuje) i otrzymasz kartę sim. Jeśli którejś z tych rzeczy nie będzie to niczego nie podpisuj tylko grzecznie poproś o rozmowę z osobą kompetentna.