Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

MMSy

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 39
  • 1

MMSy

Witam. Dostałem dzisiaj takiego smsa od Orange:

"Otrzymales nowa wiadomosc MMS do swojego albumu od numeru 48608***** Aby ja obejrzec zaloguj sie na http://orange.pl/mms"

O co tu chodzi? Jeszcze wczoraj otrzymałem mmsy  normalnie na telefon bez logowania się na stronie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6227
  • 42
13 ODPOW. 13

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

MMSy

@Nephilim Witam, może coś w konfiguracji naruszone zostało w telefonie albo błąd odbierania co spowodowało, że poszedł MMS do MultiBox.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

MMSy

@Nephilim  być może w czasie gdy MMS był nadany nie miałeś połączenia z internetem... Dla pobrania MMS potrzebna jest transmisja internetowa. Masz możliwość pobrania MMSa w telefonie (ponowienia transmisji) ?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 39
  • 1

MMSy

W jaki sposób?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

MMSy

@Nephilim wylacz i zalacz ponownie telefon. wlacz transmisje danych. W otrzymanym smsie nie ma czegos takiego jak "odbierz ponownie" czy "wyswietl zawartosc"? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 39
  • 1

MMSy

Nie ma czegoś takiego. Jest tylko opcja zalogowania się na stronie.

Zalogowałem się i tam też nie widzę tego mmsa.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6146
  • 69

MMSy

@Nephilim zanim zaczniesz, wyloguj się ze strony orange. Nastęnie kliknij w poniższy link do multiboxa:

https://www.orange.pl/ocp/gear/fastlink/fast_link?link=LinkToMultiBox

(też jest dostępny na dole strony - szare litery na czarnym tle)

Żeby się zalogować należy podać nr telefonu i hasło (czyli dane do starego Mój orange. W przeciwieństwie do nowego Mój orange gdzie logujemy się mailem).

Po zalogowaniu zobaczysz kafelki, ten na dole będzie podpisany MMS-y, i dalej już będzie wiadomo.

 

Co ciekawe, na jednym z numerów które mam pod opieką też wystąpił podobny problem z mmsem. Było to w piątek po południu - wysłałem mmsa, potem dzwoniłem, poczta głosowa, a odbiorca dostał powiadomienia w sobotę i oddzwonił więc sobie wszystko wyjaśniliśmy (w tym to co było w mmsie)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 39
  • 1

MMSy

Po zalogowaniu mam coś takiego


Screenshot_2020-05-10-16-53-57-150_com.android.chrome.jpg

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6146
  • 69

MMSy

@Nephilim na pewno zalogowałeś się na numer na którym otrzymałeś mmsa?

 

ps. jaki masz telefon?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 39
  • 1

MMSy

Na pewno zalogowałem się na ten numer bo mam tylko jeden 😉 Telefon Xiaomi Redmi Note5