Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Karty prepaid z usługą Orange Cash??

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Karty prepaid z usługą Orange Cash??

Swojego czasu korzystałem z karty prepaid z możliwością takich płatności, ale było to parę lat temu.  A może by tak odgrzać ten temat i wprowadzić do sprzedaży karty prepaid z podobną usługą??? Co o tym sądzicie??

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Karty prepaid z usługą Orange Cash??

NIe za bardzo rozumiem co masz na myśli. Chodzi Ci o startery z Orange Cash. Na to najmniejszych szans nie ma. Z kilku powodów, z których jeden z głównych to to, że karty SIM NFC są droższe w produkcji od zwykłych kart SIM.

Ta technologia - ku chwale niebios moim zdaniem - się ponadto zbytnio nie przyjęła. Przynajmniej w Polsce, gdzie dość sprawnie poszło wdrażanie HCE, czyli płatności NFC z użyciem chmury zamiast karty SIM.

Nie wiem jak wygląda kwestia kart stricte przedpłaconych w HCE - zdaje się, PeoPay wycofał się z tych rachunków, nie wiem jak reszta.

 

Generalnie jednak podejrzewam, że produkcji nowych kart SIM NFC i rozwoju standardowych kart SIM NFC  jak i Orange Cash nie ma się co spodziewać. Bankom niespecjalnie opłaca się inwestowanie w technologię, która nie ma przyszłości. A w tej sytuacji, i operatorom nie będzie się to opłacało. 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Karty prepaid z usługą Orange Cash??

NIe za bardzo rozumiem co masz na myśli. Chodzi Ci o startery z Orange Cash. Na to najmniejszych szans nie ma. Z kilku powodów, z których jeden z głównych to to, że karty SIM NFC są droższe w produkcji od zwykłych kart SIM.

Ta technologia - ku chwale niebios moim zdaniem - się ponadto zbytnio nie przyjęła. Przynajmniej w Polsce, gdzie dość sprawnie poszło wdrażanie HCE, czyli płatności NFC z użyciem chmury zamiast karty SIM.

Nie wiem jak wygląda kwestia kart stricte przedpłaconych w HCE - zdaje się, PeoPay wycofał się z tych rachunków, nie wiem jak reszta.

 

Generalnie jednak podejrzewam, że produkcji nowych kart SIM NFC i rozwoju standardowych kart SIM NFC  jak i Orange Cash nie ma się co spodziewać. Bankom niespecjalnie opłaca się inwestowanie w technologię, która nie ma przyszłości. A w tej sytuacji, i operatorom nie będzie się to opłacało. 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Karty prepaid z usługą Orange Cash??

Orange Cash i Sim NFC nie dawno zostały wycofane z Orange Finanse. Jest Android Pay. Od sierpnia wg komunikatu karty MasterCard NFC nie będą wznawiane.

Jeśli chodzi Ci o opcję płacenia np. w sklepach środkami z konta głównego, to tego w Polsce nie będzie bez zmiany ustawy o VAT. Bo na dziś wymaga to zwykle dwa razy zapłacenia do większości 23% vat. Raz za usługę telekomunikacyjną (przy wykonaniu doładowania), drugi raz przy zakupie w sklepie. A chyba nikt nie chce tego płacić.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Karty prepaid z usługą Orange Cash??

PS. Nadzieja może mała w Minister Cyfryzacji i wdrożeniu Mobile Connect. Ale nie wiem czy operatorzy dogadali się co do komercyjnego wdrożenia. Orange po cichu wydaje już odpowiednie karty sim (te z alfatagiem MC).

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Karty prepaid z usługą Orange Cash??

Tak @Jarek chodzi mi o kartę sim NFC...kiedyś taką użytkowałem i........chętnie bym wrócił do tej metody płatności. Karta prepaid, kotno mobilne również prepaid, przelewałem sobie np 200 zł i miałem na drobne wydatki. Szkoda że się z tego wycofaliście, może słabo to tylko reklamowaliście. Czasy na przestrzeni ostatnich 2-3 lat się bardzo zmieniy i większość nastolatków płaci już zbliżeniowo.