Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet za granicą

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Internet za granicą

Wykupiłem pakiet w Orange free na kartę, nielimitowane rozmowy, smsy i 2,09gb internetu w roamingu... Wszystko pięknie tylko zapłaciłem 25zl za ten pakiet, a mimo tego za wszystko muszę płacić... Jestem w stanie wszystko zrozumieć, w sensie dodatkowe opłaty za roaming, który z resztą miał być darmowy co zapowiadano lata temu... Ale dostaje wiadomość na granicy, że po wykorzystaniu 2gb internetu jaki mam w pakiecie będzie naliczana dodatkowa opłata za wykorzystane megabity... To kiego ujka cały czas mi pobiera pieniądze za korzystanie z internetu skoro mam jeszcze 1700mb w roamingu. Proszę o wyjaśnienie jak dla laika, dla mnie to jawne oszukiwanie i kradzież. Po powrocie do kraju karta ładuje w koszu, na pewno znajdę uczciwszą ofertę. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

Internet za granicą

W tym wszystkim chodzi o PROSTĄ zasadę, aby cennik był jeden i CZYTELNY, a teraz tego niestety nie mamy!!! Nie róbmy jakiś tam dopłat groszowych, tylko określmy konkretnie co i za ile w danym okresie dostaniemy!!!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Internet za granicą

Od 18 czerwca użytkownikom taryf na kartę Orange i nju, korzystającym z usług roamingowych na terenie UE, do ceny połączenia czy transmisji danych „jak w kraju” doliczona będzie symboliczna opłata dodatkowa. Wyniesie ona 5 gr za minutę połączenia wykonanego, 2 gr za minutę połączenia odebranego, 1 gr za wysłany SMS oraz niecały grosz za MMS lub megabajt transmisji danych.
https://biuroprasowe.orange.pl/blog/symboliczne-doplaty-roamingu-prepaid-orange-nju-karte/


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Internet za granicą

Play
Od 1 stycznia 2019 r. Klienci Play na Kartę, rozliczani będą za korzystanie z usług w roamingu UE po stawkach tak jak w kraju do innych sieci powiększonych o dopłaty:
- 6 gr za minutę połączenie wychodzącego
- 3 gr za minutę połączenia przychodzącego
- 1 gr za SMS
- 7,32 zł za GB transmisji danych w ramach Limitu GB, potem 23,07 zł za GB
Plus
Dodatkowe opłaty będą wynosić:
0,03 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego,
0,03 zł za minutę odebranego połączenia głosowego,
3,73 zł za każdy GB transmisji danych.

TMobile
Opłaty dodatkowe do cen usług telekomunikacyjnych dla wszystkich klientów usług przedpłaconych (pre-paid) będą wynosiły:

0,03694 zł za minutę połączenia wychodzącego,
0,012 zł za minutę połączenia odebranego,
0,012 zł za wysłanie SMS-a,
0,012 zł za wysłanie MMS-a,
14,9076 zł za 1 GB transmisji danych.
Ciężko będzie znaleźć Ci uczciwszą ofertę

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Internet za granicą

Dziękuję bardzo za szybką i rzeczową odpowiedź. Wychodzi na to, że w plusie lepiej, ale nie wiem jak tam wyglądają ceny podobnych pakietów. Suma sumarum zwyczajne złodziejstwo moim zdaniem, bo po co te peany o nielimitowanych darmowych rozmowach i internecie po wykupieniu pakietu skoro później i tak się płaci dodatkowe pieniądze. Zwykle oszustwo i nic więcej, a najbardziej poprzez zakłamane wiadomości o tym, że po wykorzystaniu 2gb internetu będą pobierane dodatkowe opłaty, tak jakby nie pobierali wcześniej. Zwykle naciąganie klientów, znak tych czasów, liczy się tylko kasa... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet za granicą

A dlaczego klienci mają się zrzucać jak ktoś jest non stop za granicą? Kup sobie lokalną kartę. W Polsce są takie nolimity to i w roamingu są dopłaty. I tak ceny krajowe idą w górę bo roaming przynosi straty. Większość usług zdrożała o 10-20 zł miesięcznie.
Anonim

Nie dotyczy

Internet za granicą

@JimmyJimmy ty jesteś wkurzony na opłaty poza krajem, ja odwrotnie, usługi w kraju drożeją na prepaid, Operator niestety nie dołoży do interesu i krajowych klientów, obciąży za tych co korzystają z usług za granicą, moim zdaniem najtaniej będzie jak prepaid za granicą kupisz w czasie długiego tam pobytu, u nas możesz korzystać z krajowych prepaid.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

Internet za granicą

W tym wszystkim chodzi o PROSTĄ zasadę, aby cennik był jeden i CZYTELNY, a teraz tego niestety nie mamy!!! Nie róbmy jakiś tam dopłat groszowych, tylko określmy konkretnie co i za ile w danym okresie dostaniemy!!!


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Internet za granicą

Wolałbyś, żeby było jak parę lat temu, gdy za roaming płaciliśmy prostą kwotę, np. 3,70 za minutę i już?

UE wymusiła "rome like at home" i ogłoszono to z wielką pompą. Natomiast wprowadzenie opłat roamingowych "wyrównujących" odbyło się już po cichu, bo czym tu się przed klientem chwalić...