Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet mocno zwolnil.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 22
  • 0

Internet mocno zwolnil.

Już kiedyś pisałem o tym na forum. Temat został zamknięty, minęły miesiące a problem nadal się powtarza. 

Mianowicie chodzi o to że internet na karcie o której mówię, pomimo aktywnych pakietów internetowych i ich ważności, mocno spowalnia. A dokładniej to sytuacja wygląda tak że na tym samym telefonie i w tej samej lokalizacji prędkość internetu w ciągu dnia wynosi ok 8 mb/s, tymczasem wieczorem i w nocy, spada do 1 mb/s. Mineło parę miesięcy a problem nie został jeszcze rozwiązany. Skoro zlewacie na to - rozumiem. Ale ktoś mógłby chociaż udzielić jakiejś konkretnej odpowiedzi, czym to jest spowodowane i czy w ogóle skoki prędkości internetu w ciągu doby zostaną naprawiane dla mojej lokalizacji. A i jestem pewien, że z mojej strony technicznej urządzenia wszystko jest ok. Szukajcie więc przyczyny u siebie. A dla mnie proszę odpowiedź. Pozdrawiam. 

7 ODPOW. 7

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 22
  • 0

Internet mocno zwolnil.

Czy naprawdę odpowiedź na moje pytanie jest taka banalna i brzmi : że różnica prędkości jest spowodowana ilością użytkowników w tejże lokalicji?? To by wiele wyjaśniało. Dla przykładu, w ciągu dnia prędkość jest wysoka, bo jest mało użytkowników na tej antenie. A wieczorami, z tego by wynikało, mnóstwo osób w tym samym czasie i na tej samej lokalicji zaczyna streamować wideo?? Jeśli to jest rozwiązanie mojego problemu, to mam pytanie, czy może orange nie powinno w sytuacji przeciążenie nadajnika, zmodernizować go, tak aby przepustowość była wystarczająca?? 🤔 Poprawcie mnie jak się mylę. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet mocno zwolnil.

@baksbaks87 masz racje z tymi skokami predkosci w ciagu doby o roznych porach. Wieczorami wiecej osob siada do komputerow, tabletow itp. i ten wzmożony ruch powoduje przeciazenie nadajnika. Pozostaje zglosic do Orange https://www.orange.pl/view/kontakt fakt o notorycznie przeciazonym nadajniku, ale czy i kiedy cos sie w tej sprawie zmieni... ciezko powiedziec


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 22
  • 0

Internet mocno zwolnil.

Nie chodzi o to żeby od razu inwestował 100 000 zł w modernizację nadajnika. Chodzi mi o sam fakt, że od ponad roku, ja próbuje ustalić fakty i się czegoś dowiedzieć w tym temacie, a pracownicy orange nie potrafią udzielić jednoznacznej odpowiedzi - czym to właściwie jest spowodowane??

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet mocno zwolnil.

Rozumiem ze chodzi o pytanie o modernizacje nadajnika. Moze po prostu jest to spowodowane niewiedzą odnosnie takich rzeczy 🙂 Orange teraz rozwija siec 5G. Nie oznacza to ze nie modernizuje "starej" infrastruktury, ale moze to teraz przebiegac nieco wolniej (moja opinia). Nie wiem na jakiej zasadzie zapadaja decyzje odnosnie remontow i kto je podejmuje. Dlatego mozna i trzeba zglaszac wystepujace problemy. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet mocno zwolnil.

@baksbaks87 regulamin swiadczenia uslug mowi:

 

Informujemy, że zasoby naszych Sieci są ograniczone i zmienne. Prędkość przesyłania danych może ulegać zmianie. Zależy ona od takich czynników, jak obciążenie stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału stacji nadawczej, warunków atmosferycznych, technologii, czy urządzeń, z których Państwo korzystacie. Nie możemy zagwarantować osiągnięcia maksymalnej prędkości przesyłania danych w ramach Usług mobilnych z uwagi na wyżej wymienione czynniki. Gospodarując zasobami naszej sieci bierzemy pod uwagę interes wszystkich naszych Abonentów, zasoby rozdzielamy w ten sposób, aby zapewnić każdemu z Państwa najlepszą jakość świadczonej Usługi w danych warunkach.

 

Podaj adres Twojego nadajnika lub sprawdz na http://beta.btsearch.pl/ jakie czestotliwosci on obsluguje i ewentualnie na jakie czestotliwosci ma pozwolenia. Moze @Wojciech udzieli informacji o Twoim nadajniku czy jest w planach jakas modernizacja.

 

Moze sprobuj jeszcze zmienic w ustawieniach sieci komorkowej preferowany tryb sieci na 3G. Skoro LTE jest preciazony moze 3G bedzie szybsze😉 warto sprobowac


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet mocno zwolnil.

@baksbaks87 zgłaszanie na infolinii lub na czacie informacji o obciążeniu nadajnika jest sygnałem dla Orange o konieczności inwestycji w Twojej lokalizacji. Może coś się zmieni i nastąpi modernizacja infrastruktury mobilnej.

Przepustowośćnadajnika jest ograniczona, najgożej  jak nadajnik w Twojej lokalizacji pokrywa spory teren i w najbliższej okolicy nie ma innego, który by przejął część generowanego obciążenia przez użytkowników. 

Byłem już w lokalizacjach, gdzie nadajnik w nocy osiągał prędkość 60 Mbit/s, natomiast w godzinach popołudniowych ledwo dochodziło do 0,5 Mbit/s. W dodatku miejscowość turystyczna.

Z Twojego opisu wynika, że nadajnik w Twojej okolicy pokrywa duży teren. Wiem, jakie to jest irytujące, jeżeli głównym źródłem internetu jest internet mobilny i brak innej alternatywy.

Tak więc zgłoszenia do Orange i ewentualne posiłkowanie się internetem od konkurencji.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Internet mocno zwolnil.

@baksbaks87 Chłopaki dobrze radzą. Ja podpowiem, że przy okazji wizyty na stronie wyszukującego okoliczne nadajniki BTS możesz ustalić wszystkie które znajdują się wokół Ciebie. Kilka razy miałem taką sytuację, że najbliższy i najbardziej obciążony wcale nie był jednym w zasięgu. Przy zastosowaniu anteny kierunkowej (która i tak zawsze się przydaje) ustawiłem odbiór z dalszego nadajnika, ale mniej obleganego w godzinach wieczornych i po przestawieniu na 3G transmisją nie była szybka, ale stabilna