Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

To odpowiedz na jedno pytanie: wykonywałeś tylko zwykłe połączenia?

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 449
  • 1135
  • 13

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Właściwie to muszę napisać jeszcze jedno:

 


@Piotrekk85napisał(-a)
(…) bo jakiś mało znany operator też ma wysokie MTRy. 

Czy sugerujesz, że ja jako klient (a przy tym, tak się składa, humanista, który na stronie technicznej telefonii komórkowej się po prostu nie zna) mam wiedzieć, jaki operator ma jakie "MTRy"? Ja nawet nie wiem, co to są MTRy…


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Nie, zwykłego klienta to nie interesuje. I nie powinno. Jeśli dzwonisz w sposób normalny, w standardowych aplikacjach - taka blokada nie jest zakładana. Ale jeśli np dzwonisz sekwencyjnie np
co dwie minuty połączenia poprzez jakaś apkę do operatora co ma wysokie mtry - to już taka blokada może się zdarzyć.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 449
  • 1135
  • 13

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

OK, ale cytuję pierwsze zdanie z pierwszego postu autora wątku:

 

"W dniu dzisiejszym wykonałem z telefonu 5 polaczen po godzinie (…)".

 

Więc to chyba nie ten przypadek.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Nie wiemy jak były wykonane, co działo się w innej dni. Na zgłoszenie pisemne można dostać uzasadnienie.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 1
  • 0

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

A jakie to polaczenia są niezwykle? Biorę telefon i dzwonie, gdzie chce bo płace. Po 2 rozmawiam i nikogo to nie powinno obchodzić gdzie dzwonie, czy dzwonie na Karaiby czy do polski wszędzie mam odpowiednia stawkę. Dzwoniłem 5 razy po godzinie i prawie 90 zł mi ukradziono (nie mam wiec ukradziono, nazwijmy to po imieniu) za takie wyłudzenie od osoby prywatnej w Polsce jest artykuł z kodeksu prawa, za te w telekomunikacji jest oskarżenie o niedozwolone praktyki. Może wiec niech operator napisze ze ma skrypt co może blokować polaczenia wychodzące, żerować stan konta(nie wiem ile zostało bo po zalogowaniu się na moj Orange widnieje wszędzie napis ‚"dane są niedostępne" tak jak by chciał zataić ile sobie ukradł tym niby twoim wyłudzeniem. Czemu nie wysyłają SMS w stylu "według sieci twoje połączenie nadużywa dobryk praktyk, prosimy nie wykonywać polaczen co ileś tam lub dzwonienia na numer pod który dzwonisz nagminnie ze względu na wysokie opłaty", lepiej dla nik postawić klienta pod ściana i napisać już nigdzie nie zadzwonisz bo łamiesz regulamin", a to ze masz jeszcze 100 lub więcej na koncie to już nie interesuje. Jako klient nie interesuje mnie system, interesuje mnie to by opłaty były zgodne z cennikiem i bym miał pewność ze jak uzupełniam 100zl to będę gadać za 100zl. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Ustalmy jedno: zawieszenie numeru nie stanowi podstawy do utraty środków na numerze. Tu można skorzystać z przepisów dotyczących odzyskania złotówek choć w Orange jest to trudne (tylko pismo i trzeba przesłać paragon lub potwierdzenie doładowania a i tak nie zawsze są zwracane). Zawieszenie za fraud oznacza blokadę jednostronną na numerze.

Co do stwierdzenia, że nikogo nie powinno interesować gdzie dzwonisz. To populistyczne. Blinigi są jednak w Polsce dosyć mocno obracane, po wejściu RODO można o tym jasno poczytać https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006164/4108624960.pdf W innych sieciach w Polsce jest podobnie. Jak chcesz prywatności, to kup sobie kartę w egzotycznym kraju.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 1
  • 0

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Namówiłeś mnie, zapewne nie skorzystam z tych oszukańczych praktyk jakie serwuje siec numer -10, a która sama się nazywa siecią numer 1. Mam się prawować i tracić czas na niedouczonych konsultantow (rotacja w bok jak w biedronce), czekać miesiac na odpowiedz (regulamin) po to by po 1 pewnie otrzymać informacje ze problem jest tak wysoko zaawansowany ze trzeba czekać kolejny miesiac, po 2 kosztów korespondencji, druku, kontaktu z marna obsługa Orange i tak mi nikt nie zwróci. Orange doskonale sobie zdaje z tego sprawę wiec praktyki będą jeszcze bardziej nagminne. Dla tych co zmuszeni są do kozystania z pomarańczowego oszusta moja rada, uzupełniać konto o 5zl by je wydzwonię i kupić nowa kartę do polaczen (2 sim już można wkładać do telefonu) i nie dzwonić z numeru co mamy go kilka lat i każdy go zna bo i tak możemy utracić go z winy "systemu"


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 1
  • 0

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Jedno jest pewne, biurokracja w Orange dopięła granicy absurdu, 21 wiek i co? Pisz pocztę na papierku, wyślij poleconym bo jak nie to powiedzą ze nie dotarł, ze swojej strony oszust Orange cie tylko informuje ze ci blokuje polaczenia, jaki sens korzystać z numeru z którego nie zadzwonisz? Na infolinie idealne, pewnie nie blokują polaczen przychodzących bo wtedy i tak będą zarabiać na mtr, to dla nich lepiej. Prawo telekomunikacyjne w Polsce jest dla operatora a nie dla klienta oszukanego przez tego operatora. Nie chcesz nie bierz, zrozumiałe,ale czemu nie zwracają w takim razie pozostałej sumy na konto czy inny rodzaj zwrotu, skoro nie wydzwoniłem to są nadal moje środki do wydzwonienia a nie złodziejskiego Orange. Czemu jako posiadacz oferty na kartę płace za polaczenia w roamingu a posiadacz abonamentu nie? To nie sprawiedliwe i stanowczo w moim przekonaniu naciągane prawo do robienia z ludzi fraudow. Osobiście tym wpisem kończę ten monolog i wypisuje się od złodziei. Nie będę się denerwował za swoje pieniądze, chce dzwonić to dzwonie, kartę sobie zostawię na pamiątkę nad kiblem by mi się zawsze chciało gdy na nią sporze. Kupię sobie duńska kartę lub niemiecka bo oni przynajmniej z tego co czytam nie maja takich złodziejskich praktyk.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

To nie biurokracja a gwarancja podpisu do niektórych wrażliwych spraw. Przepisy dotyczące sfałszowania podpisu są inne niż podszycie się pod właściciela np. na infolinii.