Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Głuchy telefon.

ROZWIĄZANE

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Głuchy telefon.

Od kilku dni wydzwania do mnie jakiś durny numer krakowski.

Raz odebrałam - usłyszałam jedynie krótki dźwięk - i cisza 😞

I tak potrafił ten natręt tyrkać po pięć razy w przeciągu dwóch godzin. Znerwowana tym wszystkim w końcu zablokowałam go, ale poczta głosowa co jakiś czas wysyła podwójny sygnał sms -" ktoś dzwonił ", więc na jedno wychodzi. Co robić by mieć spokój ? ( tylko nie piszcie cobym telefon wyłączyła )

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Głuchy telefon.

@wscieklaewka, na Twoim miejscu, pocztę głosową i ktoś dzwonił, bym odhaczył...prócz wspomnianej także blokady. To działa i ja mam z tym spokój. Jak ktoś usilnie będzie domagał się kontaktu, to zadzwoni ponownie i jeżeli nawet nie zdążysz odebrać z jakiegoś tam powodu, to możesz, ale nie musisz, oddzwonić. Miałem raz jedyny taką sytuację, że numer należał przedtem do kogoś i po wyjaśnieniu przeze mnie, że abonent  omyłkowy, odhaczyli u siebie. Spokoju i ciszy w eterze Ci życzę w tym majowym weekendzieEmotikon: Bardzo szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Głuchy telefon.

U mnie lepiej.Mam aplikacje do blokowania numerów i ustawiłem tak aby blokowało nieznane numery,ale cały czas dzwonią spamerzy,telefon normalnie dzwoni jakby ktoś z listy kontaktów chciał się połączyć.Mam telefon w abonamencie a zmiana numeru kosztuje jedyne 150 zł.....


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Głuchy telefon.

Na początek warto numer wpisać sobie w Google i ustalić jaka to firma dzwoni. I z nią się skontaktować.

Ew. Warto wiedzieć czemu się tak dzieje. Nie wiem czy ktoś z Was pracował na tzw. outboundzie czy dzwonił do ludzi z czymś tam. Ostatnio pojawiła się nowa/stara moda na oszczędzanie. Jeśli powiedzmy na zmianie na danym projekcie jest 5 osób, to automat wykonuje koło 20 połączeń. Bo często numery w bazie są nieaktywne lub ktoś nie odbiera długo, zgłasza się poczta itp. Aby być przełączonym do tekemarketera trzeba w tej ciszy dłuższą chwilę poczekać bo podejrzewam że po prostu inni tekemarketerzy "gadają".
Gdy Twój kontakt mówiąc byle jak będzie "zaliczony", telefony ustaną.
Anonim

Nie dotyczy

Głuchy telefon.

@wscieklaewka, na Twoim miejscu, pocztę głosową i ktoś dzwonił, bym odhaczył...prócz wspomnianej także blokady. To działa i ja mam z tym spokój. Jak ktoś usilnie będzie domagał się kontaktu, to zadzwoni ponownie i jeżeli nawet nie zdążysz odebrać z jakiegoś tam powodu, to możesz, ale nie musisz, oddzwonić. Miałem raz jedyny taką sytuację, że numer należał przedtem do kogoś i po wyjaśnieniu przeze mnie, że abonent  omyłkowy, odhaczyli u siebie. Spokoju i ciszy w eterze Ci życzę w tym majowym weekendzieEmotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Głuchy telefon.


@Piotrekk85napisał(-a)
Na początek warto numer wpisać sobie w Google i ustalić jaka to firma dzwoni. I z nią się skontaktować.

Ew. Warto wiedzieć czemu się tak dzieje. Nie wiem czy ktoś z Was pracował na tzw. outboundzie czy dzwonił do ludzi z czymś tam. Ostatnio pojawiła się nowa/stara moda na oszczędzanie. Jeśli powiedzmy na zmianie na danym projekcie jest 5 osób, to automat wykonuje koło 20 połączeń. Bo często numery w bazie są nieaktywne lub ktoś nie odbiera długo, zgłasza się poczta itp. Aby być przełączonym do tekemarketera trzeba w tej ciszy dłuższą chwilę poczekać bo podejrzewam że po prostu inni tekemarketerzy "gadają".
Gdy Twój kontakt mówiąc byle jak będzie "zaliczony", telefony ustaną.

@Piotrekk85

Sprawdziłam ten numerek, ma ponad 800/1000 negatywnych wpisów. Nękający jakiś telemarker od garnków,konkursów, etc.

Znaczy się mam poczekać na nawiązanie kontaktu a dopiero później ( o ile się ktoś odezwie ) powiedzieć aby sobie w tych garnkach sam/a ugotował/a , a nagrodę za to też odebrała ? Skąd oni biorą nasze numery telefonów to mnie ciekawi.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Głuchy telefon.


@Anonimnapisał(-a)

@wscieklaewka, na Twoim miejscu, pocztę głosową i ktoś dzwonił, bym odhaczył...prócz wspomnianej także blokady. To działa i ja mam z tym spokój. Jak ktoś usilnie będzie domagał się kontaktu, to zadzwoni ponownie i jeżeli nawet nie zdążysz odebrać z jakiegoś tam powodu, to możesz, ale nie musisz, oddzwonić. Miałem raz jedyny taką sytuację, że numer należał przedtem do kogoś i po wyjaśnieniu przeze mnie, że abonent  omyłkowy, odhaczyli u siebie. Spokoju i ciszy w eterze Ci życzę w tym majowym weekendzieEmotikon: Bardzo szczęśliwy


Spróbuję Cię posłuchać @Anonim aczkolwiek nie wiem czy mi się uda bom uparta jest jak przysłowiowy 

" osioł " 🙂

W każdym bądź razie dzięki za podpowiedź, i oczywiście za życzenie ciszy w eterze też 🙂


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Głuchy telefon.


@brunonapisał(-a)

U mnie lepiej.Mam aplikacje do blokowania numerów i ustawiłem tak aby blokowało nieznane numery,ale cały czas dzwonią spamerzy,telefon normalnie dzwoni jakby ktoś z listy kontaktów chciał się połączyć.Mam telefon w abonamencie a zmiana numeru kosztuje jedyne 150 zł.....


@bruno
Zmiana numeru w abonamencie kosztuje 150 zł ? ( aż mnie się adrenalina podniosła )

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Głuchy telefon.

Zmiana numeru jeśli złożysz pismo w salonie z powołaniem się na uciążliwości korzystania z obecnego numeru jest za darmo.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Głuchy telefon.

Wątpię żeby sprzedawcy ubezpieczeń przestali dzwonić po zmianie numeru.Może chodzi tu o nękanie przez jakiś osobników nie związanych ze sprzedawaniem garnków itp. co może być podstawą aby za darmo zmienić nr.Chyba że się mylę.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Głuchy telefon.

A mam pytanie PIOTREKK,a można ten wniosek załatwić przez czat nie idąc do salonu?