Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fatalne działanie internetu LTE


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Fatalne działanie internetu LTE

Od jakiś 3 miesięcy systematycznie pogarsza się szybkość LTE od orange, wcześniej było nawet 10 Mb/s, obecnie za dnia jest to 0,1 -0,2 MB/s tak wolno, że jest problem z załadowaniem strony. Teraz np, o 22,23. D 0,82 Mb/s, U 0,3, ping 92 ms. Rano jest lepiej (gdy nie potrzebuje). Najbardziej wkurza mnie gdy mam lekcje angielskiego przez skype i rwie mi rozmowę. Czy mogę się domagać odszkodowania od Orange, za to że nie świadczy odpowiednio usługi? Kupiłem kartę 500GB  za dwa miesiące mi wygaśnie a ja większość transferu mam nie ruszone. 

Miałem 22 lata temu neostradę i wówczas działała ona lepiej niż dzisiejszy internet. Paranoja!!!!

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fatalne działanie internetu LTE

Z jakiego urządzenia korzystasz? Daleko masz nadajnik?

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Fatalne działanie internetu LTE

@muad, korzystasz z LTE (internet mobilny), a Neostrada to internet stacjonarny i nigdy internet mobilny nie zastąpi stacjonarnego. Fizyki nie oszukasz. Z tego co piszesz rano jest lepiej, ponieważ po południu korzysta więcej osób z danego nadajnika co wiąże się z przeciążeniem stacji i spadkiem prędkości. 

 

Proponuję przywrócić ustawienia fabryczne jeśli jest to modem. 

 

W przypadku internetu mobilnego, to nie ma szans na odszkodowanie, poniżej wyjaśnienie z Regulaminu:

 

Pokaż szczegóły
5. Informujemy, że zasoby naszych Sieci są ograniczone i zmienne. Prędkość przesyłania danych może ulegać zmianie. Zależy ona od takich czynników, jak obciążenie stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału stacji nadawczej, warunków atmosferycznych, technologii, czy urządzeń, z których Państwo korzystacie. Nie możemy zagwarantować osiągnięcia maksymalnej prędkości przesyłania danych w ramach Usług mobilnych z uwagi na wyżej wymienione czynniki. Gospodarując zasobami naszej sieci bierzemy pod uwagę interes wszystkich naszych Abonentów, zasoby rozdzielamy w ten sposób, aby zapewnić każdemu z Państwa najlepszą jakość świadczonej Usługi w danych warunkach. To może wpłynąć na prędkość przesyłania danych dla poszczególnych Abonentów.

 

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Fatalne działanie internetu LTE

Jestem świadomy niedogodności i ograniczeń, ale skoro dużo osób korzysta to niech zwiększą przepustowość. Poza tym po co w ogóle oferują karty po 500 GB na 5 miesięcy skoro taki transfer wystarczy przy fatalnej jakości LTE od orange na 5 lat. 

Rok temu było w marę ok, czasami to nawet miałem 15 MB/s! Jednak systematycznie się jakość pogarsza a oni mają to chyba w d.... To tak jakby sprzedać 50 tysięcy karnetów narciarskich na trasę gdzie powyżej 1000 jest już problem, Kasę wzięli a klienta niech się martwi. Swoją drogą powinni w reklamach umieszczać średnią prędkość faktyczną i to ze szczytu.

 

Najlepszy linternet od orange 0,2 MB/s!!! 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fatalne działanie internetu LTE

Nie ma kart 500 GB na 5 miesięcy. Podejrzewam że kupiłeś ją z nieoficjalnego kanału dystrybucji. I najprawdopodobniej to może nie być przeciążenie a lejek techniczny. Ale to tylko gdybanie.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Fatalne działanie internetu LTE

Kupiłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/starter-internet-orange-free-500-gb-7507978844, wcześniej też miałem podobną. Jak pisałem problem jest w większości po południu. Dziś rano to nawet w porywach 9 MB/s było, normalnie szok. Poza tym po co lejek, przecież jak wyczerpię to i tak muszę kupić nową. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fatalne działanie internetu LTE

Kupuj lipne karty na allegro dalej to nie dziw się gdy masz ucinaną prędkość. Porównaj to do prędkości na karcie kupionej oficjalnie. W dłuższej perspektywie będzie różnica.