Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwne anomalie z moja karta sim.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Dziwne anomalie z moja karta sim.

<span;>Doładowałem świeżo kartę I wyskakuje mi, że mam 3,5 zł,  jednak jak spr stan konta po przed numer dostaje sms zwrotny, że jednak 5zl. Internet pomimo braku korzystania, dostaje sms, że jest nadużycie o żeby wysłać stop lejek. Po wyłączeniu prędkość tak czyś jak jest dramatyczna i nic nie idzie zrobić. Kolejny absurd to kilka różnych numerów od rzekomych orange. Dodam, że na moim telefonie z innymi opcjami działy się również dziwne rzeczy, więc na pewno jest w jakimś stopniu kontrolowany, ale nie pomaga w każdym razie reset telefonu do ustawienia fabrycznych, bo sytuacja powraca (to już skomplikowana sytuacja I nie zamierzam tego rozwijać.) Po prostu chciałbym się dowiedzieć stricte jak wygl sytuacje o orange, czy też tak macie i o co tutaj chodzi z tyku dwoma opcjami.

Screenshot_20240702_200415_Messages.jpg

Screenshot_20240702_200401_Messages.jpg

Screenshot_20240702_200355_Messages.jpg

Screenshot_20240702_200348_Messages.jpg

  

________________
* Ukryłem numer – moderator Michał

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18729
  • 53630
  • 735

Dziwne anomalie z moja karta sim.

@LoveSamsung prawdę powiedziawszy, nie widzę na załączonych screenach żadnych anomalii. To są standardowe SMS-y, które Orange każdemu wysyła.

Stan konta może być pomniejszony z powodu np. aktywnej usługi Kredyt. Po doładowaniu konta ewentualne zadłużenie kredytu jest spłacane automatycznie, dla tego może być stan konta mniejszy. Jeżeli nie ma potrzeby korzystania z automatycznego kredytu, to warto wyłączyć, inaczej po wykorzystaniu środków z konta głównego włączy się automatyczny kredyt.

SMS o zwrocie zablokowanych środków, po doładowaniu jak zmieścisz się w czasie odzyskania (około 7 dni), to środki są zwracane. Nie pamiętam wysokości opłaty za zwrot, ale skoro jest w SMS-ie, to być może pobierana jest z konta głównego po doładowaniu.

SMS z blokowaniem prędkości internetu działa dopiero po wykorzystaniu GB. Jeśli GB masz, to lejek nie działa. Ten lejek ma za zadanie blokowanie internetu po wykorzystaniu GB, aby nie była pobierana opłata z konta głównego za transmisję danych. Jeśli go zatrzymasz, to po wykorzystaniu GB, internet dalej będzie działał z pełną prędkością, ale opłata zostanie pobrana w złotówkach z konta głównego.

Warto też zablokować sobie wszystkie usługi wysokopłatne, w szczególności SMS-y, MMS-y przychodzące i wychodzące. Takie blokady można założyć samemu, po przez konto Mój Orange lub przez konsultanta na infolinii, czacie.