Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwne anomalie z moja karta sim.

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Dziwne anomalie z moja karta sim.

<span;>Doładowałem świeżo kartę I wyskakuje mi, że mam 3,5 zł,  jednak jak spr stan konta po przed numer dostaje sms zwrotny, że jednak 5zl. Internet pomimo braku korzystania, dostaje sms, że jest nadużycie o żeby wysłać stop lejek. Po wyłączeniu prędkość tak czyś jak jest dramatyczna i nic nie idzie zrobić. Kolejny absurd to kilka różnych numerów od rzekomych orange. Dodam, że na moim telefonie z innymi opcjami działy się również dziwne rzeczy, więc na pewno jest w jakimś stopniu kontrolowany, ale nie pomaga w każdym razie reset telefonu do ustawienia fabrycznych, bo sytuacja powraca (to już skomplikowana sytuacja I nie zamierzam tego rozwijać.) Po prostu chciałbym się dowiedzieć stricte jak wygl sytuacje o orange, czy też tak macie i o co tutaj chodzi z tyku dwoma opcjami.

Screenshot_20240702_200415_Messages.jpg

Screenshot_20240702_200401_Messages.jpg

Screenshot_20240702_200355_Messages.jpg

Screenshot_20240702_200348_Messages.jpg

  

________________
* Ukryłem numer – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32700
  • 38300
  • 1382

Dziwne anomalie z moja karta sim.

Po analizie smsów widzę, że włącza Ci się rezerwacja złotówek na połączenie z internetem w komórce.

Po doładowaniu otrzymujesz bonus GB, jednak zanim on zostanie włączony - internet jest rozliczony według standardowych stawek.

Proponuję przed wykonaniem doładowania wyłączyć transmisję danych (dane komórkowe), wykonać doładowanie, poczekać na sms o przyznaniu bonusu GB - i dopiero wtedy włączyć transfer danych.

Proponuję też zgłosić formalną reklamację, bo być może coś się zawiesiło się przez rezerwację złotówek na internet. Ale na forum tego nikt nie zweryfikuje.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19305
  • 55792
  • 757

Dziwne anomalie z moja karta sim.

@LoveSamsung prawdę powiedziawszy, nie widzę na załączonych screenach żadnych anomalii. To są standardowe SMS-y, które Orange każdemu wysyła.

Stan konta może być pomniejszony z powodu np. aktywnej usługi Kredyt. Po doładowaniu konta ewentualne zadłużenie kredytu jest spłacane automatycznie, dla tego może być stan konta mniejszy. Jeżeli nie ma potrzeby korzystania z automatycznego kredytu, to warto wyłączyć, inaczej po wykorzystaniu środków z konta głównego włączy się automatyczny kredyt.

SMS o zwrocie zablokowanych środków, po doładowaniu jak zmieścisz się w czasie odzyskania (około 7 dni), to środki są zwracane. Nie pamiętam wysokości opłaty za zwrot, ale skoro jest w SMS-ie, to być może pobierana jest z konta głównego po doładowaniu.

SMS z blokowaniem prędkości internetu działa dopiero po wykorzystaniu GB. Jeśli GB masz, to lejek nie działa. Ten lejek ma za zadanie blokowanie internetu po wykorzystaniu GB, aby nie była pobierana opłata z konta głównego za transmisję danych. Jeśli go zatrzymasz, to po wykorzystaniu GB, internet dalej będzie działał z pełną prędkością, ale opłata zostanie pobrana w złotówkach z konta głównego.

Warto też zablokować sobie wszystkie usługi wysokopłatne, w szczególności SMS-y, MMS-y przychodzące i wychodzące. Takie blokady można założyć samemu, po przez konto Mój Orange lub przez konsultanta na infolinii, czacie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Dziwne anomalie z moja karta sim.

Normalne? 3 różne numery? Kolejna sprawa nic mi nie wiadomo, żebym miał uruchomiony jakiś kredyt. 3 sprawa wpisując stop lejek wyskakiwało mi, że żadnej opcji spowalniającej mój internet nie została włączona. 4 anomalie, że po zakończeniu ważności środków na moim koncie internet zaczal chodzic normalnie, kiedy właśnie powinien zostać wyłączony. Orange to jakaś kpina, chyba że to już kwestia zawirusowanego tel


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5927
  • 24122
  • 203

Dziwne anomalie z moja karta sim.

@LoveSamsung 

Sprecyzuj w czym jest wg. Ciebie problem, bo poza tym że nie stawałeś się na obiad, niewiele z tych SMSów wynika. W szczególności nie ma tam nic o kredytach, więc nie jest jasne do czego się odnosisz i czy chodzi ci może o kradzież tożsamości w wyniku której ktoś zaciągnął kredyt na twoje dane - gdyby tak było zgłoś to organom scigania, a nie na forum internetowym. Jeśli wzmianka o kredycie dotyczy czegoś innego, to sprecyzuj czego dotyczy i jakiej pomocy od NO w tym kontekście oczekujesz.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32700
  • 38300
  • 1382

Dziwne anomalie z moja karta sim.

Po analizie smsów widzę, że włącza Ci się rezerwacja złotówek na połączenie z internetem w komórce.

Po doładowaniu otrzymujesz bonus GB, jednak zanim on zostanie włączony - internet jest rozliczony według standardowych stawek.

Proponuję przed wykonaniem doładowania wyłączyć transmisję danych (dane komórkowe), wykonać doładowanie, poczekać na sms o przyznaniu bonusu GB - i dopiero wtedy włączyć transfer danych.

Proponuję też zgłosić formalną reklamację, bo być może coś się zawiesiło się przez rezerwację złotówek na internet. Ale na forum tego nikt nie zweryfikuje.