Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Pewnie tak. Czy jest na forum ktoś, kto jest np. inzynierem infrastruktury, oprogramowania, ktoś, kto może odpowiedzieć tak, tak nie, nie. A nie gdybać, że coś być może?????


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36252
  • 1366

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Zgłoś problem do BOK z przykładami - tu trzeba posprawdzać logi od zaplecza. Więc nikt Ci na forum nie udzieli odpowiedzi.
Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Dzisiaj rozmawiałem z BOK i mam wrażenie, że wczoraj "doradzali" użytkownikom frytkownic, dzisiaj w Orange a jutro może będą sprzedawać komplet garnków.... 

 

Może jednak ktoś wie konkretnie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36252
  • 1366

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Jak masz zamiar kogoś obrażać, to nie tędy droga. Inaczej nie znajdziesz rozwiązania sprawy. Na pierwszej linii (w bezpośredniej rozmowie) nikt tego nie sprawdzi. Musisz nalegać by doradca przekazał sprawę na tzw. drugą linię. Tylko do analizy potrzebne są przykłady z Twojej strony nie starsze niż 48-72h.
Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Kolego ja nikogo nie obrażam. Jak mi ktoś z BOK wyjeżdża z tekstem żeby zrestartować telefon to co mam myśleć? Tu nie chodzi o 72 godziny tylko o problem który opisałem w 1 poście. Mam domyślnie zablokowane połączenia wychodzące w roamingu. Wiesz jak to zmienić czy nie??! 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36252
  • 1366

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Bo to najlepsza porada na początek rozwiązania wielu sytuacji, w tym i tej. Daje szansę, że po przelogowaniu do innego operatora roamingowego lub innego zakresu częstotliwości będzie proste wybieranie.

Nie masz zablokowanych połączeń w roamingu. Podstawowym mechanizmem na dzwonienie na prepaidzie jest kod *123* i dalej. Proste wybieranie nie jest standardową formą dzwonienia. Jedynie abonament ma proste wybieranie w standardzie.
Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Ale to nie jest reguła. PISAŁEM. Jeden numer dzwoni normalnie inny nie. Wobec tego - to o czym piszesz nie trzyma się kupy. Ja mam problem inny numer z taką samą oferta, tym samym planem, takim samym operatorem w roamingu dzwoni normalnie. Ja mam dziwne ustawienie blokady, którego nie mam jak usunąć. Ponawiam pytanie. Czy jest na forum ktoś z obsługi technicznej kto potrafi rozwiązac sprawę?

Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Jeszcze jedna wątpliwość. Ja mam "nalegać"??????  Czy to oznacza, że konsultanci "załatwiają" sprawę na odczepne?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36252
  • 1366

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Nie. Ale opisujesz sprawę dosyć chaotycznie. Ciężko się domyśleć o co chodzi. Do rozwiązania spraw technicznych trzeba często współpracy a nie oczekujesz rozwiązanie na pstryk.

Forum to nie BOK. Nikt nie przeanalizuje logów z Twojego numeru na forum. To już wchodzi w zakres danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną.

Jakbyś uważnie czytał to dałem możliwe przyczyny:
1) probl u operatora roamingowego
2) jakieś kwestie rozliczeń miedxyoperatorskich
3) kwestia zakresu sieci - jeden telefon może korzystać z 2G, inny z 3G, na jednym paśmie może być proste wybieranie, na innym nie.

Proste wybieranie nie jest gwarantowane na prepaidzie. I trzeba się z tym pogodzić.
Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Sympatyczny kolego.
Czytam wszystkie odpowiedzi uważnie.
Opisałem swój problem co w tym chaotycznego? Jeśli ktoś może mieć wiedzę na ten temat - poradzi. Póki co problem jest nadal nie rozwiązany.
Nadal mam blokadę na połączenia wychodzące po pobraniu danych z sieci orange i twoje rozważania niczego, zupełnie niczego nie wniosły.

 

Czy ktoś na forum może faktycznie pomóc? Miał podobny przypadek?