Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Android 8.0. Ustawienia/Sieci zwykłe bezprzewodowe/Ustawienia połączeń/Sim1 - ustawienia dodatkowe/Blokada połączeń. Po wejściu z poziomu ustawień na zakładce "blokada połączeń" telefon pobiera z sieci Orange ustawienia i blokada "połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym" jest domyślnie włączona. Przy próbie zmiany (tego bądź innego ustawienia np. jeśli chciałbym pożyczyć telefon i zablokować połączenia wychodzące wszystkie) telefon prosi o hasło blokady połączeń. Nie działa magiczne 0000 ani tym podobne 9999, 1234 itp. znalezione w sieci ani żaden PIN, PIN2 PUK etc. Po prostu nie da się tego zmienić z poziomu telefonu nie znając hasła (którego nigdy nie nadawałem). Roaming mam ustawiony. Będąc za granicą do mnie można było dzwonić, ja odbierałem i mogłem wysyłać SMS natomiast nie mogłem nawiązać połączenia głosowego. Oferta to Nowe Orange Go, środków na karcie mnóstwo. W BOK sympatyczna dziewczyna powiedziała a raczej napisała, że Roaming jest włączony, ona nie ma żadnego hasła i wszystko powinno być OK. Czy ktoś miał podobne problemy i je rozwiązał i może wyjaśnić krok po kroku o co chodzi? Mój znajmy który ma IDENTYCZNĄ ofertę wczoraj do mnie dzwonił z zagranicy i nie ma podobnych problemów. Może ktoś pomóc jak tą blokadę wyłączyć? I od czego to zależy? Dzięki. Paweł

27 ODPOW. 27

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Masz numer na kartę czy abonament?
Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Karta a oferta to Nowe Orange Go. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Wybierz połączenie kodem *123*00 prefiks kraju numerTel# np *123*0048510100100# i zielona sluchwkam po chwili oddzwoni numer i zestawi połączenie z numerem docelowym.

 

Edit: sytuacja wynika z faktu, że z danym operatorem roamingowym Orange nie ma umowy na proste wybieranie. W niektórych krajach pomaga ręczny wybór operatora na innego.

Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Znam ten sposób i znalazłem go w sieci choć sam nie próbowałem. Wydaje mi się to trochę karkołomne rozwiązanie jak na 21 wiek (kto pamięta numery telefonów). Problem jest w tym, że inny numer telefonu z taką samą ofertą - Nowe Orange Go normalnie zestawia połączenie. Ba nawet jak ja byłem za granicą -  osoba z taką samą ofertą, identyczną dzwoniła normalnie. Fakt, że system w tamtym telefonie to był IOS (Apple). Dlaczego ustawia się domyślnie blokada? Sposób o którym piszesz to 'ostatnia deska ratunku' ale chyba nie systemowe rozwiązanie sprawy. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Wynika to z faktu, że operatorzy w przypadku roamingu nie zawsze się rozliczają w trybie online (natychmiastowym). W przypadku usług na kartę (przedpłaconych) nie tylko w Orange musi nastąpić weryfikacja stanu środków. Będą za granicą możesz dzwonić na egzotyczne strefy i take połączenie może kosztować nawet do 10 zł za minutę. W przypadku braku rozliczenia online gdybyś miał mało złotówek - nie ma możliwości zweryfikowania na bieżąco stanu środków. Dlatego wymyślono mechanizm "oddzwaniania" - w większości krajów europejskich jest co najmniej jeden operator który ma proste wybieranie.
Mimo XXI wieku i roku 2018 - jednak większość operatorów roamingowych (nie tylko w Orange) nie ma prostego wybierania. Być może przypadkowo połączyłeś się wcześniej z tymi co mieli proste. Też często jest to przyblokowane jeśli któryś z operatorów nie reguluje należności na bieżąco (wiele polityki w tym).

Blokada ustawia się wtedy gdy sieć roamingowa z którą się łączysz nie umożliwia prostego wybierania. Nie obejdziesz tego inaczej niż ręczne zmiana operatora na innego. System operacyjny nie ma nic do tego - jest to tak samo w klasycznych telefonach, na Windowsie, Androidzie, iOSie czy innych systemach.

Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

To o czym piszesz ma sens 🙂 A czy w takim razie kupno jakiegoś pakietu (typu rozmowy nielimitowane) nie rozwiążą problemu? Przynajmniej w kwestii dzwonienia na polskie numery? Jak wytłumaczyć, że jeden numer łączy a drugi nie? I czy masz pomysł co z tym hasłem?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Jeśli jeden numer łączy a drugi nie to zależy to najprawdopodobniej od jednego z trzech czynników:
1) problemy techniczne po stronie operatora roamingowego (może to zgłosić na BOK podając konkretne przykłady: data, godzina wg czasu lokalnego, numer, operator roamingowy, co się działo)
2) przelogowanie automatyczne na innego operatora roamingowego
3) są jakieś problemy w rozliczeniach międzyoperatorskich i ktoś przyblokowuje (tego nikt Ci nie potwierdzi i nie masz wpływu)

Hasła nie ma. Żaden pakiet nie zmieni tego. A w jakim kraju jesteś i z jakim operatorem się łączysz/łączyłeś?

Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Akurat sprawa dotyczyła Chorwacji. Operator TELE2. Mój tel ni chu chu a drugi (ten z IOS) a i owszem. Ta sama oferta na kartę środki na karcie były i jeden dzwonił drugi nie - zalogowane do tego samego operatora. Teraz akurat mi zaświtało bo zmieniłem telefon i zobaczyłem w ustawieniach domyślą blokadę. Obawiam się, że to jest/było przyczyną - sprawa techniczna. Ale nikt mi tego nie chce potwierdzić albo definitywnie zaprzeczyć. Jestem w kraju.I odbieram rozmowy z EU z takiej samej oferty bez kombinacji z tamtej strony (pewnie nawet nie wie) o kodach *123 itd. Wiem trochę więcej (za co dziękuję) ale w sumie dalej niewiele Sfrustrowany mężczyzna


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Akurat w Tele2 w Chorwacji wg rozpiski powinno być proste wybieranie. Więc albo to jakiś problem techniczny albo jakiś problem z rozliczeniami na co nie ma się wpływu.