Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego kupując usługę na kartę nie mogę wykorzystać internetu z tej usługi


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 351
  • 1244
  • 1

Dlaczego kupując usługę na kartę nie mogę wykorzystać internetu z tej usługi

Witam ponownie  wszystkich 

Nadal nie uzyskałem sensownej  odpowiedzi :

Dlaczego kupując usługę na kartę  - nielimitowane rozmowy do wszystkich + 25GB internetu na31 dni za 35 zł. nie mogę wykorzystać tego internetu z tej usługi , tylko nielimitowane rozmowy 

Przecież decydując się na kupienie usługi za 35 zł. płacę za całą usługę  , a nie za pół usługi !!!

Pozdrawiam. 

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł – moderator Michał

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36822
  • 1370

Dlaczego kupując usługę na kartę nie mogę wykorzystać internetu z tej usługi

Bo niektóre usługi mają oddzielne "przegródki".


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1635
  • 5640
  • 61

Dlaczego kupując usługę na kartę nie mogę wykorzystać internetu z tej usługi


@jan1napisał(-a)

Witam ponownie  wszystkich 

Nadal nie uzyskałem sensownej  odpowiedzi :

Dlaczego kupując usługę na kartę  - nielimitowane rozmowy do wszystkich + 25GB internetu na31 dni za 35 zł. nie mogę wykorzystać tego internetu z tej usługi , tylko nielimitowane rozmowy 

Przecież decydując się na kupienie usługi za 35 zł. płacę za całą usługę  , a nie za pół usługi !!!

Pozdrawiam. 


Od 1.06.2023r. i tak jest znacznie lepiej.

GB w NL od razu nie przepadają. GB w NL są zamrażane na czas zawieszenia NL cyklicznego do 93 dni. Jak chcesz przyoszczędzić to kontrolujesz stan złotówek na koncie głównym, aby nie dopuścić do automatycznego odnowienia.

Kiedy potrzeba rozmawiać to zaczynasz dzień od przedłużenia=odwieszenia  NL cyklicznego aktywacją jednorazowego NL za 1 zł i masz wszystko do końca następnego dnia. Tego nie ma u innych operatorów, tam rzeczywiście często  nie ma żadnych szans na wykorzystanie GB w NL (nawet w Plusie).

Temat był poruszany wielokrotnie przy okazjnych darmowych jednorazowych NL.

 

PS. Uzupełnienie.

Zapewne wybrałeś NL za 35 zł ze względu na 5G pass inaczej przy twoich potrzebach właściwszy jest NL za 31 zł.

Ponadto zakładam, że masz przynajmniej ważne inne saldo z GB niż tylko w NL. W tym innym ważnym saldzie (przegródce) mogą nawet GB się wyzerować, bo wtedy powinien zadziałać darmowy lejek, który zapobiegnie pobieraniu złotówek z konta głównego.

 

PS. O usługach przedłużających ważności środków za 9 zł i 29 zł zupełnie zapomniałem.

Jedyne jak otrzymuję je za darmo, to biorę je po uwagę.

Trzeba brać pod uwagę własności nawet darmowych usług, bo niektóre własności usług jak i same usług wzajemnie się wykluczają.

 

PS. 5G pass można oddzielnie zakupić jak będzie potrzeba. NL za 1 zł nie ma 5G pass i nie przedłuża 5G pass w NL cyklicznym za 35 zł.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 351
  • 1244
  • 1

Dlaczego kupując usługę na kartę nie mogę wykorzystać internetu z tej usługi

@andrzej1441   dziękuję za odpowiedź , ale z jakim skutkiem ten temat był poruszany wielokrotnie , to każdy widzi. Piszesz jak można kontrolować stan konta , tylko jest jeden problem , kumulacja  GB za doładowanie konta głównego

zawsze  zchodzi w pierwszej kolejności , przed innymi GB z innych usług ( te GB w NL są nadal cały czas zamrożone)

Rozmawiałem wielokrotnie na infolini i na czacie i taką otrzymałem odpowiedź od konsultantów , że nie ma innej opcji , i to jest prawda , bo kupując dodatkowy pakiet usług , zawsze nie wykorzystam internetu w pakiecie  , ponieważ pierwsze zchodzą GB o których już tutaj pisałem,  a powtarzam płacę za cały pakiet , nie za pół pakietu . I to tutaj napewno tego nie roztrzygniemy  , bo stanowisko Orange jest takie a nie inne , co potwierdzają  doradcy Orange . Przecież kupując jakąkolwiek  usługę,  umowa obowiązuje dwie zainteresowane strony . To nie jest usługa charytatywna!

Pozdrawiam. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1635
  • 5640
  • 61

Dlaczego kupując usługę na kartę nie mogę wykorzystać internetu z tej usługi

@jan1Kolejność schodzenia GB z poszczególnych sald=przegródek, to zupełnie inny problem. Tak ogólnie: najpierw schodzą te GB, które najmniej są powiązane z celowym wydatkowaniem złotówek  na usługi.

Co do kolejności, to uważam, że aby powyżej przedstawione założenie było w 100% spełnione, to GB z NL powinny schodzić przed GB z EPI (Elastyczy Pakiet Internetowy), ale to zupełnie inny temat.