Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DO WSZYSTKICH SIECI - KŁAMLIWE OPISY USŁUG


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

DO WSZYSTKICH SIECI - KŁAMLIWE OPISY USŁUG

orange opisując usługi dotyczące róznych opcji obniżania rachunków poprzez wykupienie pakietów z określoną czy też nie ilościa minut do wykorzysztania operuje hasłem - do wszystkich sieci.

co sie jednak okazuje u nich do wszystkich ( bez żadnych dopisków obok, poniżej itp ) nie oznacza do wszystkich bo juz sieć stacjonarna pod to nie podlega.

czy sieć stacjonarna to nie jest sieć ?

dlaczego tak rozliczają usługi oszukując skoro przy zobowiązaniu do wszystkich nie zawarto wyłączeń.

zapewne gdzieś głęboko w regualminie jest zastrzeżenie ale wtedy nie powinno używać się zwrotu - do wszystkich - bo nie spełnia jego wymagań.

 

można to opisać w sposób jasny i czytelny - do wszystkich sieći komórkowych w polsce - proste i oczywiste nie zajmujące wiele miejsca i nie wymagające żadnego wysiłku.

ale wtedy nie będzie kasy od oszukanych klientów.

 

50 ODPOW. 50

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

DO WSZYSTKICH SIECI - KŁAMLIWE OPISY USŁUG

Trudno się odnieść do Twojego zarzutu, bo nie wskazujesz konkretnych ofert, regulaminów. Sądzisz, że tylko Orange tak ogólnie określając nierzetelnie informuje klientów?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

DO WSZYSTKICH SIECI - KŁAMLIWE OPISY USŁUG

to że inni tak robią nie oznacza że orange z którym mam do czynienia równiez ma tak robić.

dotyczy to wszystkich pakietów z dopiskiem do wszystkich sieci w których nie wyłączono stacjonarnych w opisie lub nie zapisano że dotyczy tylko komórek i tej w której dopisano że dotyczy również stacjonarnych.

czyli jak widac w kilku pakietach - gdy chcą - potrafią zawrzeć zwięzły opis w ofercie a gdy chcą zamieszać w innych pakietach to są niedomówienia i grzebanie w regulaminach.

 

Anonim

Nie dotyczy

DO WSZYSTKICH SIECI - KŁAMLIWE OPISY USŁUG

@xx złóż reklamację do BOK, być może przyznają Ci zwrot za pakiet, czasem warto spróbować. Pozdrawiam.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

DO WSZYSTKICH SIECI - KŁAMLIWE OPISY USŁUG

W opisie, powinno być zastrzeżenie, że dotyczy tylko sieci komórkowych / nie dotyczy sieci stacjonarnych.
jeśli chodzi o ofertę na kartę, obecnie najważniejsze usługi to:

 

  1. Minipakiet 100 minut do wszystkich sieci komórkowych za 3 zł na 7 dni
  2. Pakiet 60 minut do sieci stacjonarnych za 3 zł na 31 dni
  3. Multipakiet 100 minut do sieci komórkowych i stacjonarnych, SMS-ów do wszystkich sieci komórkowych i 100 MB  za 6 zł na 7 dni
  4. Rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych za 7 zł na 7 dni
  5. Rozmowy i SMS-y bez limitu w wersji elastycznej (3 zł - 3 dni, 5 zł - 5 dni, 7 zł - 7 dni, 10 zł - 10 dni) - obejmują tez rozmowy na stacjonarne.
  6. Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich (rozmowy także na stacjonarne) za 9 zł na 7 dni
  7. 120 minut do wszystkich sieci komórkowych za 9 zł na 31 dni
  8. Rozmowy i SMS-y bez limitu (rozmowy także na stacjonarne) oraz 2 GB na 7 dni za 12 zł
  9. Multipakiet 200 minut (komórki, stacjonarne) i SMS-ów (komórki) oraz 200 MB za 16 złna 31 dni
  10. Rozmowy bez limitu do wszystkich (sieci komórkowych) za 25 zł na 31 dni
  11. Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich (rozmowy także na stacjonarne) za 30 zł na 31 dni [26 zł MNP]
  12. Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich (rozmowy także na stacjonarne) oraz pakiet (2-5 GB) za 35 zł na 31 dni [28 zł MNP z 8 GB]

Pogrubione usługi to usługi bez rozmów na stacjonarne. Sprawdziłem, i w wypadku każdej z tych usług, jest informacja, że obejmują połączenia do sieci komórkowych bezpośrednio w opisie.
Można to sprawdzić - za każdym razem, jest to klikalny link, dzięki któremu można zobaczyć opis na orange.pl

Pozostałe usługi (do wszystkich) nie są już przez nas promowane.

Jeśli chodzi o inną usługę albo ofertę abonamentową, prosiłbym o poinformowanie, o którą chodzi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

DO WSZYSTKICH SIECI - KŁAMLIWE OPISY USŁUG

jest cała prawda, pół prawda i ****** prawda.

w tym przypadku jest to ostatnia możliwość.

skoro w opisie oferty jest napisane jak poniżej to dlaczego mam szukać kruczków?

 

1.

Rozmowy bez limitu do wszystkich 31 dni
 

Dzwoń bez limitu do wszystkich sieci przez cały miesiąc.
Po 31 dniach usługa odnawia się na kolejny miesiąc.
Usługa wyklucza się z usługą Rozmowy bez limitu do wszystkich 7 dni i wersją jednorazową usługi Rozmowy bez limitu do wszystkich 31 dni

Ile to kosztuje:
  • -  aktywacja usługi 0,00 zł jednorazowo
  • -  opłata miesięczna za usługę 25,00 zł
  • .........................................................................................

2.

Minipakiet 100 minut
 

Jeśli szukasz niewielkiego, taniego pakietu minut, to Minipakiet 100 minut do wszystkich sieci za 3 zł jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie.
Gdy masz aktywną usługę, możesz dokupić kolejne 100 minut za 3 zł wybierając opcję Modyfikacja usługi.
Pamiętaj!
Środki z pakietu nie kumulują się.

Ile to kosztuje:
  • -  aktywacja usługi 3,00 zł jednorazowo

 

gdzie są opisane wyłączenia???

co ze zwrotem do wszystkich bez ewentualnego ograniczenia stacjonarne, krajowe itp.

 

itd. itp.

 

reklamacje owszem uwzględniacie ale nie chodzi o to by udowadniac wam za każdym razem że rżniecie klienta a o jasne i klarowne podejście


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

DO WSZYSTKICH SIECI - KŁAMLIWE OPISY USŁUG

xx, masz trochę racji. Ale z drugiej strony w krótkim opisie nie zmieści się wszystkiego. Bo wszystkie sieci to dla niektórych mogą być i połączenia międzynarodowe.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

DO WSZYSTKICH SIECI - KŁAMLIWE OPISY USŁUG

prawidłowy opis podałem już wcześniej - wszystkie sieci komórkowe krajowe - tak powinien brzmieć dla tej usługi.

czy to dużo ???

ma być jasno, zwięźle, bez niedomówień ale jak juz napisałem nie o to im chodzi.

" wszystkie oprócz " to też ciekawa konstrukcja albo wszystkie albo nie i wtedy powinno sie wymienić które a nie wciskać kit i oszukiwać.

tu nie ma innej możliwości


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

DO WSZYSTKICH SIECI - KŁAMLIWE OPISY USŁUG

@xx, dzięki za zgłoszenie 🙂
Widzę, że te krótkie opisy rzeczywiście tak wyglądają w serwisie Mój Orange, przy próbie włączania. Przekażę zapytanie, czy nie dałoby się zmodyfikować tych opisów, w sposób niebudzący wątpliwości 🙂
Nie mogę jednak podać jakiegoś czasu, w którym zostanie to poprawione. Może to zająć trochę czasu 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

DO WSZYSTKICH SIECI - KŁAMLIWE OPISY USŁUG

Jarku, mógłbyś mi coś doradzić? 🙂