Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co to za szemrana firma??

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Co to za szemrana firma??

► Temat został przeniesiony z kategorii Inna oferta - Moderator Wiktor ◄

 

Witam. Mam problem z numerem 12 395 60 15. Od dwóch dni dzwonią non stop na moje 4 numery w ofercie prepaid. Co godzinę, dwie. Na jednym numerze odebrałem - Pani chciała podarować mi odkurzacz i zaprosić na spotkanie. I moje pytanie. Skąd ta firma ma moje wszystkie numery? Mam zablokowane zgody marketingowe. Ponad to jednego numeru używam jako karty do phapletu i na tamten numer też dzwonią a nigdzie i nigdy go nikomu nie podawałem i do nikogo z niego nie dzwoniłem? A może jest jakiś kret w Orange który sprzedaje bazy z numerami? Bo tak sobie to tłumaczę. Bo chyba Orange nie robiłby takich numerów?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Co to za szemrana firma??

Stale ten sam numer - może go w diabły zablokuj?

 

A poza tym jak następnym razem odbierzesz, to właśnie powiedz im coś w rodzaju: "Ponieważ państwo nie reagujecie na moje prośby o niedzwonienie i łamiecie prawo nie usuwając mojego numeru z bazy danych, zgłaszam na policję do prokuratury skargę o nękanie".

 

Nawet jeśli od razu tego nie zrobisz - może pomoże…

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co to za szemrana firma??

Jak masz wątpliwości, napisz oficjalne zgłoszenie do inspektowa danych osobowych Orange inspektorochronydanych@orange.com

A skąd mają dane? Jako że w Olsztynie takich firm z działu BPO, telko czy outsourcingu jest wiele więc technik które znam też jest wiele:
1) oferowanie darmowego wifi w szpitalach, przychodniach, hotelach, sklepach itp - poprzez zalogowanie udostępnia się zwykle własny numer, czasem i listę kontaktów
2) pobieranie numerów bezpośrednio w przychodniach, szpitalach, sklepach za "bezpłatne próbki"
3) publicznie dostępne spisy numerów wydawane na DVD raz na jakiś czas (dosyć łatwo je złamać)
4) "polecanie znajomych" - często telemarketerzy dzwonią do "staruszek" (lub innych osób siedzących większość dnia w domu z różnych przyczyn); za pomocą różnych technik psychologicznych prosi się ich by podały jeden, dwa numery do swoich znajomych
5) zakup gotowej bazy numerów skądś
6) podejrzane aplikacje ze sklepu oferujące np. pogodę a wysyłające listę kontaktów na serwer

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Co to za szemrana firma??

Ja uważam ze jest jakiś kret. Bo jednego numeru używam tylko w warunkach domowych. Oczywiście że zgłoszenie wyślę. Dzięki.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Co to za szemrana firma??

Na mój stacjonarny domowy wczoraj popołudniu 5 razy dzwonili! Na szczęście nikt nie odebrał, bo poszliśmy na jagody 🙂 ale poczta zarejestrowała...

Inne numery zaczynające się na 12 395 60 xx też mogą być trefne...


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Co to za szemrana firma??


@nikodem_dyzma napisał:
Pokaż szczegóły
(...) Od dwóch dni dzwonią non stop na moje 4 numery w ofercie prepaid. Co godzinę, dwie. Na jednym numerze odebrałem - Pani chciała podarować mi odkurzacz i zaprosić na spotkanie. I moje pytanie. Skąd ta firma ma moje wszystkie numery? Mam zablokowane zgody marketingowe. Ponad to jednego numeru używam jako karty do phapletu i na tamten numer też dzwonią a nigdzie i nigdy go nikomu nie podawałem i do nikogo z niego nie dzwoniłem?

Hej, @nikodem_dyzma 🙂

Pierwsze o co bym zapytał - to o nazwę tej firmy. Później można by było ją skonfrontować z listą partnerów Orange:

  • Moje dane [Partnerzy Marketingowi Orange → Lista Partnerów Orange]

 

Zerknij jeszcze na to 🙂 - oczywiście to teoria. Ale warto się przekonać jak wygląda praktyka 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Co to za szemrana firma??

Ja w takich sytuacjach wygłąszam formułkę:

 

"Szanowni Państwo, to jest prywatny numer telefonu, nie udostępniałem go do jakichkolwiek działań marketingowych, proszę o natychmiastowe usunięcie go z państwa bazy danych."

 

A jak zadzwonią jeszcze raz, to informuję, że zgłaszam sprawę do GIODO. Zwykle tyle wystarcza.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co to za szemrana firma??

GIODO już nie ma, jest teraz UODO. I tak te firmy nic sobie nie robią. Kary są śmieszne. Nie każdy telefon jest marketingiem. A spółkę zoo łatwo zwinąć.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Co to za szemrana firma??


@Piotrekk85napisał(-a)
GIODO już nie ma, jest teraz UODO. I tak te firmy nic sobie nie robią. Kary są śmieszne. Nie każdy telefon jest marketingiem. A spółkę zoo łatwo zwinąć.

GIODO, UODO, whatever 😉

 

Jak powiedziałem - zwykle wystarcza. Zawsze można jeszcze postraszyć prokuraturą.

 

Co nie zmienia faktu, że kwestia wycieku danych jest problemem. Ja jestem u innego operatora komórkowego i też mi sieę takie akcje zdarzają, choć bardzo uważam na wszelkie "zgody".


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Co to za szemrana firma??


@Piotrekk85 napisał:
(...) I tak te firmy nic sobie nie robią. Kary są śmieszne. Nie każdy telefon jest marketingiem. A spółkę zoo łatwo zwinąć.

O?

A ja byłem przekonany, że to właśnie baaaardzo wysokie kary ukrócą zapędy co poniektórych "firm z działu BPO, telko czy outsourcingu". Wydaje mi się, że jednak nie będą już tak chojrakować.

 

No, niebagatelne znaczenie ma tu poziom wiedzy nt. swoich praw u ludzi natykających się na tego typu telefony.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co to za szemrana firma??

A co się dzieje naprawdę? Międzynarodowe firmy BPO przecież nie mogą sobie pozwolić na takie kary. Zmusza się pracowników do założenia spółki zoo i daje im się podzlecenia.