Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bonus za podanie danych adresowych


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Bonus za podanie danych adresowych

...a proszę bardzo... 🙂


Ekspert AMA
  • 15
  • 56
  • 5

Bonus za podanie danych adresowych

To ja może odpowiem 😉
Po pierwsze oficjalna komunikacja promocji była. Informacja o niej pojawiła się dedykowanej stronie związanej z rejestracją numeru: https://www.zarejestrujnumer.pl/, czy choćby na koncie Rzecznika Orange na Twitterze https://twitter.com/RzecznikOrange/status/805733849237979136). Pisały też o niej, z tego co pamiętam, portale branżowe.
Druga sprawa – mówimy tu o promocji. Jeżeli spełnisz warunki otrzymasz określony bonus – w tym przypadku 100 GB na 30 dni. Warunki te są dokładnie opisane w regulaminie, który jest ogólnodostępny. Na warunki składają się dwa podstawowe elementy – podanie przy procesie rejestracji danych adresowych po raz pierwszy oraz wysłanie SMS o treści START na bezpłatny numer 80590. Jeżeli konkretna droga rejestracji uniemożliwia podanie danych adresowych siłą rzeczy nie można w tym przypadku skorzystać z promocji.
Kwestia tego jak działają nasze systemy nie ma tutaj znaczenia. Dane osobowe wykorzystujemy zgodnie z ustawą i w zakresie na jaki wyrazicie zgodę.
Pozostaje mi jedynie przeprosić @bubu191, @qwertyuiop oraz pozostałe osoby za nieścisłości w regulaminie.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Bonus za podanie danych adresowych

 

No i znów kręcimy się w kółko 😞

 

OK, ja tę dyskusję podsumuję tak: mam nadzieję, że w przyszłości autorzy regulaminów (i nie mam tu na myśli tylko Orange!) będą pisać je w taki sposób, aby nie trzeba było tworzyć luźno związanych z nimi interpretacji 🙂

 

EDIT:

Na jednym z forów przed chwilą zauważyłem ciekawą uwagę nt. rejestracji przez SMS, dotyczącą wpisu kolegi @Jarek:

 

Dyskusja weszła na poziom absurdu, np. jak rozumieć dobrowolne podanie danych adresowych. Pracownik Orange:
"W wypadku rejestracji za pomocą banku, nie ma możliwości wyboru, czy dane adresowe zostaną przekazane czy też nie.
To samo tyczy się rejestracji SMS-em - numer jest przypisany do już istniejących danych. Tym samym nie ma możliwości dobrowolnego podania danych."
Tą swobodną interpretację skomentuje w podobnym tonie, rejestrując się smsem użytkownik decyduje jakie dane udostępnia poprzez wybór nr do którego chce się dopisać. Może zarejestrować się na nr abonamentowy i wtedy automatycznie podaje wszystkie dane (łącznie z adresem) a możne dopisać się do innego zarejestrowanego nr na kartę, który był rejestrowany ustawowo i wtedy operator dostanie tylko nazwisko i pesel

 

Będzie jakiś komentarz? 🙂


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Bonus za podanie danych adresowych

Nie wiem czy dalsza dyskusja ma sens. Pozwolę sobie mimo wszystko odpowiedzieć.

 

Na stronie https://zarejestrujnumer.pl jest jasno napisane, że
"Zmiana danych adresowych, lub ich uzupełnienie do wcześniej zarejestrowanego numeru nie uprawnia do otrzymania bonusu."

 

Premiowane jest wyłącznie pierwsze podanie przez danego użytkownika swoich danych adresowych podczas rejestracji jakiegokolwiek numeru.

I jakkolwiek, ten regulamin, te zasady, mogą mi się nie podobać, tak zasada jest prosta. Jeśli nie podałeś danych adresowych podczas rejestracji, nie jesteś uprawniony do otrzymania bonusu. W tej konkretnej kwestii, zasady mogą mi nie odpowiadać (sam się przez to nie zakwalifikowałem do promocji, gdyż dane podałem wcześniej - podczas przenoszenia, więc rejestracja kolejnego numeru nie uprawnia mnie do otrzymania bonusu), ale regulamin jest wystarczająco precyzyjny i nie pozostawia pola do nadinterpretowania.

 

Podsumowując:

  • Bonus za rejestrację możesz otrzymać RAZ na dany numer.
  • Bonus za podanie danych adresowych możesz otrzymać nie więcej niż raz na daną osobę, gdy podczas rejestracji podasz dane adresowe po raz pierwszy. Jeśli dane już wcześniej podawałeś, ich ponowne podanie, zmiana lub uzupełnienie nie powoduje uprawnienia do otrzymania bonusu.

I wydaje mi się, że temat nie warto dalej ciągnąć. W regulaminach różnych sieci, widziałem już różne cuda. Błędy, niedopowiedzenia w regulaminach Orange zgłaszałem niejednokrotnie. Ale do tego regulaminu, naprawdę ciężko się przyczepić. Jest on znacznie bardziej restrykcyjny, niż wymagają tego zasady. Nie ma możliwości jego interpretowania w sposób pozytywny dla osoby, która nie jest uprawniona do jego otrzymania.

 

Z mojej strony EOT.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Bonus za podanie danych adresowych

w komunikacji na temat tej promocji zabrakło informacji, że bonus za adres można dostać tylko podczas rejestracji w salonie Orange, ponieważ w innych punktach nie ma możliwości podania adresu, np w kiosku RUCHU, lub rejestrując się przez SMS.

Niby to tylko niedopowiedzenie ale....


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 3
  • 0

Bonus za podanie danych adresowych

Nie rozumiem jednej rzeczy

W regulaminie promocji jest zapis "Jeżeli podczas rejestracji numeru na kartę po raz pierwszy podasz swoje dane adresowe i wyrazisz zgodę na kontakt telefoniczny, możesz otrzymać bonus 100 GB na internet ważny 30 dni.

 

Po raz pierwszy, czyli raz podam i te 100GB przysługuje raz na jedną osobę? Tak to zrozumiałem. Z kolei Orange twierdzi, że można dowolną ilość starterów kupić, np. siedemnaście razy podać dane teleadresowe i zgodę na korespondencję i na każdej karcie będzie 100GB.

 

Jaki jest haczyk?