Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bonus za podanie danych adresowych


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Bonus za podanie danych adresowych

Nie otrzymasz. Kwestia uzupełnienia danych jest dość jasno w regulaminie 🙂

 

Kliknij, aby pobrać regulamin 🙂

 

Odnośnie do 2 i 3:

 

Punkt 1:
Do Bonusu uprawnieni zostaną Abonenci, którzy w trakcie trwania Promocji zarejestrują swój numer i dodatkowo, dobrowolnie, po raz pierwszy podadzą swoje dane adresowe. Zmiana danych adresowych nie będzie uprawniała do odebrania Bonusu.

 

Ten punkt także pośrednio wyklucza inne sposoby rejestracji niż przez punkty stacjonarne. Gdyż premiowane jest tylko pierwsze i dobrowolne podanie danych adresowych.

 

W wypadku rejestracji za pomocą banku, nie ma możliwości wyboru, czy dane adresowe zostaną przekazane czy też nie.
To samo tyczy się rejestracji SMS-em - numer jest przypisany do już istniejących danych. Tym samym nie ma możliwości dobrowolnego podania danych.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Bonus za podanie danych adresowych

Dziękuję za odpowiedź.

 

Do Bonusu uprawnieni zostaną Abonenci, którzy

 

- w trakcie trwania Promocji zarejestrują swój numer - zarejestrowałem numer w czasie trwania promocji - warunek jest spełniony,

 

- i dodatkowo, dobrowolnie, po raz pierwszy podadzą swoje dane adresowe - dodatkowo (czyli jest to drugi warunek konieczny do skorzystania z promocji), dobrowolnie (nikt mnie do tego nie zmusza), po raz pierwszy (nie podawałem wcześniej moich danych adresowych) podam moje dane adresowe - warunek będzie spełniony,

 

- Zmiana danych adresowych nie będzie uprawniała do odebrania Bonusu. - nie zamierzam zmieniać danych adresowych - warunek będzie spełniony.

 

Wg mnie spełniam/mogę spełnić wszystkie powyższe warunki, a więc mogę skorzystać z promocji.

 

Ten punkt także pośrednio wyklucza inne sposoby rejestracji niż przez punkty stacjonarne. Gdyż premiowane jest tylko pierwsze i dobrowolne podanie danych adresowych. - W jaki sposób rejestracja np. przez bank uniemożliwiała dobrowolne podanie danych adresowych po raz pierwszy??? Jest to nieprawda.

 

Tym samym nie ma możliwości dobrowolnego podania danych. - Oczywiście, że jest taka możliwość, o czym napisałem powyżej.

 

Podsumowując: regulamin regulaminem, a operator ustala wykładnię, wg której postępuje. I wg tej wykładni wyraz "dodatkowo" został przez operatora zinterpretowany jako "jednocześnie" (dlaczego tak nie napisano w regulaminie???), czyli rejestracja i udostępnienie danych łącznie to operacja atomowa.

Zgodnie z powyższą interpretacją słowa "dodatkowo" na stronie https://www.zarejestrujnumer.pl/ znajduje się nieprawdziwa informacja - proszę o jej pilne skorygowanie:

 

"Dodatkowe 100 GB w prezencie za podanie danych adresowych podczas rejestracji".

 

W myśl interpretacji "dodatkowo=jednocześnie" jest to oczywista nieprawda, ponieważ 100GB za podanie danych adresowych nie jest uruchamiane jednocześnie (jako operacja atomowa) wraz z bonusem za rejestrację!!!

 

Co ciekawe, wbrew zapisowi w regulaminie tutaj jest napisane, że dane podaje się podczas rejestracji.

 

Ehhh, szkoda słów. Operatorzy sami tworzą regulaminy, przez które później muszą wędrować na manowce logiki i dialektyki, żeby uzasadnić własną ich interpretację.

 

Trzeba było w regulaminie zamienić słowo "dodatkowo" na "jednocześnie" i wtedy wywody kolegi Jarka miałyby sens:

 

Do Bonusu uprawnieni zostaną Abonenci, którzy w trakcie trwania Promocji zarejestrują swój numer i dodatkowo jednocześnie, dobrowolnie, po raz pierwszy podadzą swoje dane adresowe. Zmiana danych adresowych nie będzie uprawniała do odebrania Bonusu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Bonus za podanie danych adresowych

regulamin jest jasny https://www.zarejestrujnumer.pl/Regulamin_Bonus_za_dane_adresowe.pdf


rejestracja przez bank nie przekazuje danych adresowych, jedynie imie, nazwisko i PESEL, więc w czym problem?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Bonus za podanie danych adresowych

Przepraszam, ale odpowiem w Twoim stylu:

 

regulamin jest jasny.

Dokładnie opisałem, co jest nie tak w jego interpretacji przedstawionej przez operatora, więc w czym problem?

 

Fajna odpowiedź? 😉

 

A tak na serio: wystarczy przeczytać to, co napisałem i - jeśli ma się coś do powiedzenia w tej kwestii - odpisać. W tym problem 🙂


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Bonus za podanie danych adresowych

O co chodzi z "dodatkowo, dobrowolnie podadzą swoje dane adresowe". Otóż, w myśl Prawa Telekomunikacyjnego, do rejestracji wymagane jest podanie imienia, nazwiska oraz numeru PESEL (obywatel PL), numeru dokumentu tożsamości (obywatel UE, Szwajcarii) lub numer paszportu (obywatel innego kraju).

 

Aby klient mógł skorzystać z bonusu za rejestrację, podczas rejestracji numeru, oprócz danych wymaganych Prawem Telekomunikacyjnym, dodatkowo podaje dane adresowe.

 

Swój wywód oparłeś na tym, że podając dane adresowe, których wcześnie nie było, nie dokonujesz ich zmiany.

Jednakże zmiana następuje, gdy coś staje się inne niż dotychczas. Podczas pierwszej rejestracji wpisywane są dane adresowe - mają one wartość pustą. Gdy później dopisujesz adres, dokonujesz ich zmiany. Dane adresowe, które dotychczas było puste, stają się inne niż dotychczas - ma jakąś wartość.

 

Rejestracja przez bank nie umożliwia Ci wybrania, jakie dane zostaną przekazane operatorowi. A dokładniej, przekazywane są tylko imię, nazwisko i PESEL - a zatem podczas rejestracji nie podajesz adresu.

 

Regulamin jest napisany zawsze w sposób możliwie najbardziej zwięzły. Dokładniejsze informacje są podawane np. na stronie internetowej.

I tak na stronie https://zarejestrujnumer.pl, masz jasno podaną informację:
"Zmiana danych adresowych, lub ich uzupełnienie do wcześniej zarejestrowanego numeru nie uprawnia do otrzymania bonusu."


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Bonus za podanie danych adresowych

Nie podałeś adres, to w czym problem?
Trzeba czytać w internecie przy rejestracji jakie dane przekazujesz i w razie potrzeby anulować rejestrację i wykonać ją w inny sposób.
Polski jest jeden.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Bonus za podanie danych adresowych

Dziękuję @Jarek za odpowiedź.

 

I. Cytuję:

"Podczas pierwszej rejestracji wpisywane są dane adresowe - mają one wartość pustą."

 

Zgodnie z 1. punktem Regulaminu Abonent ma zarejestrować swój numer i dodatkowo po raz pierwszy podać swoje dane adresowe:

"Do Bonusu uprawnieni zostaną Abonenci, którzy w trakcie trwania Promocji zarejestrują swój numer i dodatkowo, dobrowolnie, po raz pierwszy podadzą swoje dane adresowe."

 

Kategorycznie stwierdzam, że podczas rejestracji numeru przez stronę banku nie podałem swoich danych adresowych - widzę, że co do tego faktu nie ma wątpliwości:

"Rejestracja przez bank nie umożliwia Ci wybrania, jakie dane zostaną przekazane operatorowi. A dokładniej, przekazywane są tylko imię, nazwisko i PESEL - a zatem podczas rejestracji nie podajesz adresu.

 

Podsumowując: Abonenta nie interesuje to (nie ma na to żadnego wpływu i nie ma o tym żadnej wiedzy!), co pracownik/system informatyczny rejestrujący numer wprowadza w pola zawierające adres w bazie danych (czy to będzie null czy np. spacja, czy rekord z tymi danymi w ogóle istnieje), jeśli Abonent danych tych nie podaje.

Abonent nie operuje na poziomie bazy danych! W związku z tym, Abonent nie może zmienić danych, których nie podał, bo nie może zmodyfikować czegoś, co nie istnieje.

 

II. Tłumaczenie, że podając po raz pierwszy dane adresowe dokonuję ich zmiany jest absurdalne. To jest dokładnie to, co w poprzednim wpisie nazwałem wędrówkami na manowce logiki i dialektyki.

 

Jeśli zmianę danych rozpatrywać na poziomie zawartości pola w bazie danych - tak jak był Pan łaskaw zaproponować w swojej odpowiedzi - to ja stawiam takie pytanie:

 

a może w bazie danych, w pola ulica, nr domu, nr mieszkania, kod pocztowy i miejscowość podczas rejestracji nie jest wstawiany null/spacja, tylko baza danych jest zaprojektowana w ten sposób, że w tabeli abonent rekord zawiera nie tylko autoinkrementowany identyfikator, numer telefonu, imię, nazwisko i pesel, ale również klucz obcy do tabeli adres, a relacja między tymi tabelami nie jest obligatoryjna? Wtedy podczas rejestracji numeru moje dane zapisane zostały w tabeli abonent (klucz obcy - identyfikator rekordu z tabeli adres - jest równy null), natomiast rekord w tabeli adres odpowiadający mojemu numerowi po prostu nie istnieje.

W tej sytuacji podanie przeze mnie danych "dobrowolnie, po raz pierwszy" (czyli zgodnie z Regulaminem) już po zarejestrowaniu numeru nie spowoduje zmiany danych adresowych (ulica, nr domu, nr mieszkania, kod pocztowy i miejscowość) nawet zgodnie z Pana - całkowicie absurdalną - definicją zmiany (null/spacja -> właściwy ciąg znaków).

 

Żeby ostatecznie zamknąć sprawę - uprzejmie proszę o wskazanie w którymkolwiek obowiązującym mnie regulaminie (rejestracji numeru, świadczenia usług telekomunikacyjnych, taryfy Orange Free Na Kartę, ...) zapisu:

1. potwierdzającego, że nie podając danych adresowych podczas rejestracji numeru tak na prawdę je podałem,

2. definiującego zmianę danych (których nie podałem!) w sposób, jaki Pan przedstawił w poprzedniej wiadomości.

 

I na koniec uwagi do ostatniego akapitu.

 

"Regulamin jest napisany zawsze w sposób możliwie najbardziej zwięzły. Dokładniejsze informacje są podawane np. na stronie internetowej.

 

Informacje podawane na stronie nie mogą być "dokładniejsze" od regulaminu, mogą co najwyżej opisywać regulamin bardziej przystępnie.


I tak na stronie https://zarejestrujnumer.pl, masz jasno podaną informację:
"Zmiana danych adresowych, lub ich uzupełnienie do wcześniej zarejestrowanego numeru nie uprawnia do otrzymania bonusu.""

 

I to jest właśnie doskonały przykład radosnej twórczości: Operator stwierdza, że Regulamin nie jest napisany tak, jakby oczekiwał, więc wypisuje na stronie https://zarejestrujnumer.pl swoją "interpretację" (czytaj: radosną twórczość), która w żaden sposób nie wynika z Regulaminu. Ba, potrafi nawet powoływać się na tę "interpretację", traktując ją na równi z Regulaminem!!!

Zasada jest jedna: liczy się to, co jest zapisane w Regulaminie, a nie na stronie internetowej (chyba, że to na stronie działa na korzyść klienta, ale to już inne zagadnienie).


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Bonus za podanie danych adresowych

Witaj @qwertyuiop. Pozwolę sobie na małą "wpinkę" w dyskusję. Z całym szacunkiem, ale czytając Twoje wypowiedzi i stwierdzenia proponowałbym zamianę dyskusji z prostymi ludźmi (bez urazy @Jarek, @Piotrekk85, @Anonim, też jestem zwykłym "Kowalskim"), którzy obecni są tu nie z obowiązku, a tylko i wyłącznie z pasji, na rozmowę z prawnikami, czytaj autorami (lub bynajmniej recenzentami) regulaminów. Rozumiem Twoje niezadowolenie z faktu wprowadzenia w niejaki błąd przez nieprecyzyjne i powodujące nadinterpretację dane w regulaminie, lecz nie mogę "ogarnąć" Twojej wykładni na temat słowa pisanego w formacie PDF, którego autora nigdzie tu nie widzę. Owszem, ktoś to napisał, jak i ktoś to podpisał i puścił do publikacji, ale powtórzę, nie ma go/ich tu nigdzie, a ci którzy próbują w dobrej wierze wytłumaczyć Ci wszystko w jak najlepszy sposób, nie są niczemu winni. Trzymają się tekstu, który otrzymali, interpretują go, jak każdy, po swojemu, a z którym nie koniecznie muszą się zgadzać. Niestety, kolega @Jarek ze względów ekonomiczno/prawnych, znając życie, nie może głośno powiedzieć że nie pasuje mu forma w jakiej udostępniono ten nieszczęśliwy dokument. Jeżeli chciałbyś udowadniać komuś jakie kolwiek racje i interpretacje, proponuję co powyżej. Na tym pozwolę sobie zakończyć moje skromne kilka słów.

 

Pozdrawiam

Maciej

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Bonus za podanie danych adresowych

@madbud73: słowo pisane ma swoje zasady. Szczególnie regulaminy. Nie można sobie dopowiadać.
Regulamin mówi jasno: trzeba podać adres.
Niestety większość w internecie kilka bezmyślnie co popadnie bez lektury. W serwisie banku widać wyraźną informację jakie dane są udostępniane, nie ma tam adresu.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Bonus za podanie danych adresowych

Witam Cię, @mabud73

 

Ja też jestem najzwyklejszym, prostym człowiekiem 🙂

 

"(...) proponowałbym zamianę dyskusji (...) na rozmowę z prawnikami, czytaj autorami (lub bynajmniej recenzentami) regulaminów"

 

 

To bardzo rozsądna propozycja, w dodatku możliwa do zrealizowania, ale nie przeze mnie. Kolega @Jarek pracuje w Orange, więc ma możliwość przekazania treści wątku do działu prawnego i może wrócić z odpowiedzią.

 

"Rozumiem Twoje niezadowolenie z faktu wprowadzenia w niejaki błąd przez nieprecyzyjne i powodujące nadinterpretację dane w regulaminie"

 

Tu chodzi o mechanizm. Jest regulamin, który powinien być przestrzegany. Konsument (jako strona) ma słabszą pozycję, bo - rzecz jasna - nie każdy jest prawnikiem (ja też nim nie jestem!). Ale nie trzeba mieć wykształcenia prawniczego, żeby móc regulamin rozumieć i potrafić ocenić, co jest z nim zgodne, a co nie.

Jednak nie każdy konsument to potrafi, nie każdy ma czas, nie każdy ma chęci... Kończy się to tym, że (w naszej konkretnej sytuacji) operator wypisuje na stronie internetowej informacje, które - w mojej ocenie - są niezgodne z regulaminem, a pracownik operatora w tym wątku uzasadnia swoje tezy nie regulaminem, ale właśnie tymi zapisami. I dodatkowo przedstawia swoje wizje procesu zmiany danych (nie mające umocowania w żadnym regulaminie!) widziane z poziomu bazy danych (czyli implementacji systemu inormatycznego). Dlatego przedstawiłem (być może niezrozumiałą dla większości) alternatywną wizję technicznej realizacji zapisu danych w bazie danych, która udowadnia, że podczas rejestracji nie muszą być uzupełniane pola adresowe, więc późniejsze podanie ich po raz pierwszy nie powoduje zmian tych pól w bazie danych (co sugerował w swoim wywodzie @Jarek). Oczywiście moja wizja też nie jest umocowana w żadnym regulaminie.

W związku z powyższym obie te wizje nie mogą mieć żadnego zastosowania w interpretacji regulaminu, więc cały wywód kolegi @Jarek nt. definicji zmiany danych nie ma sensu (z punktu widzenia regulaminu), a moje zastrzeżenia do interpretacji regulaminu przez operatora pozostają aktualne.

 

"Trzymają się tekstu, który otrzymali, interpretują go, jak każdy, po swojemu, a z którym nie koniecznie muszą się zgadzać."

 

Jest w tym dużo prawdy, ale z moich obserwacji wynika, że trzymają się nie regulaminu, lecz jego interpretacji, którą otrzymali (nie ma miejsca na własną interpretację, bo byłoby ich zbyt wiele - to oczywiste) - rzecz jasna nie mam o to pretensji do kolegi @Jarek (personalnie), ale proszę Go, jako przedstawiciela operatora, o przekazanie tej sprawy do odpowiedniego działu (pewnie prawnego) i przekazanie nam wszystkim otrzymanej odpowiedzi.

 

Dziękuję @mabud73 za Twoje cenne uwagi.