Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bonus 100GB za 200 zł i słaba prędkość !!


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Bonus 100GB za 200 zł i słaba prędkość !!

Witam

 

doładowałem jeden numer kwotą 100 zł w orange FREE, przyznali mi zgodnie z tabelą 50 GB.

Drugi numer doładowałem kwotą 200 zł w orange FREE, przyznali mi zgodnie z tabelą 100 GB.

 

ALE Niestety pomimo tego spadła mi prędkość przy ściąganiu z 27 Mb/s do 8 Mb/s.

 

Zaznaczę, że wcześniej po zakupieniu startera został na moim nowym numerze włączony automatycznie jakiś pakiet bez limitu.

Treść smsa jakiego otrzymałem po włączeniu startera: "Gratulacje. Usluga Internet bez limitu zostala wlaczona za 3 zl i jest wazna przez 3 dni. Waznosc srodkow dostepnych z pelna predkoscia sprawdzisz wysylajac SMS o tresci ILE pod 360 (koszt SMS do Orange). Wiecej na orange.pl"

 

W ramach tego pakietu prędkość właśnie wynosiła około 27 Mb/s

 

Czy zatem ORANGE świadomie ogranicza prędkość internetu w Bonusie za doładowanie ?

 

Mówiąc inaczej klient otrzymuje gorszy bonus niż w innym pakiecie który jest

krótszy ale szybszy?

 

Elastyczny Pakiet Internetowy:

 

100 zł100GB5,02 GB100 dnio treści AKT100 nr 360
(koszt SMS-a wg cennika taryfy)
10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Bonus 100GB za 200 zł i słaba prędkość !!

Prędkość internetu mobilnego jest zmienna. Rodzaj pakietu/usługi nie ma wpływu na maksymalną prędkością. A próbowałeś przełożyć kartę sim do innego urządzenia lub testować internet w innej lokalizacji?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Bonus 100GB za 200 zł i słaba prędkość !!

To nie ma znaczenia w jaki urządzeniu.

Dziś z ciekawości kupiłem starter taki sam jaki kupiłem kilka dni temu.

 

Podłączyłem go do routera i znów okazuje się, że sam aktywuje się pakiet internet bez limitu za 3 zł na 3 dni.

 

Ale co zdumiewające i z pewnością świadomie regulowane przez orange.

 

Prędkość internetu na tej karcie jest wyższa aniżeli na drugiej karcie na której mam bonus 50GB !!

 

Czyli rodzaj pakietu ma znaczenie przy prędkości. Widocznie orange daje wyższą prędkość tym którzy mają pakiety dające orange szybciej zarobić aniżeli pakiety rozłożone w czasie np. na 5 miesięcy.

 

Dla porównania:

Elastyczny Pakiet Internetowy za 100 zł daje 100GB na 100 dni (pełna prędkość) (33,33 zł w skali miesiąca)

Bonus po doładowaniu kwotą 100 zł daje 100GB na 155 dni (1/3 prędkości) (20 zł w skali miesiąca)

 

Prosty rachunek dla orange jest taki, że w 1 przypadku zarabiają więcej w skali miesiąca

więc jak wiadomo nie ma nic za darmo i przy bonusie za np. 100 zł ograniczają prędkość

ale nigdy się do tego nie przyznają.

 

Czyli jak zwykle. Wróciłem do orange po wielu latach przerwy i nadal oferty są tak konstruowane aby

klient myślał, że kupuje coś wartościowego a dostaje przekłamaną ofertę.

 

Chciwość nigdy nie zniknie w ich przypadku.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Bonus 100GB za 200 zł i słaba prędkość !!

A może masz lejek techniczny? jeśli ściągasz wiele danych na raz, może być takie ograniczenia

Kontaktowałeś się z BOK?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Bonus 100GB za 200 zł i słaba prędkość !!

Lejek techniczny ?

To jakaś bzdura wymyślona na potrzeby usprawiedliwienia nieuczciwego traktowania klientów?

 

Wykorzystałem póki co 200 megabajtów danych z 50GB przyznanych !!

 

Sprawdza się to co mówiłem.

 

Chciwość

Zachłanność

Cynizm


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Bonus 100GB za 200 zł i słaba prędkość !!

Masz to wpisane w regulaminie.

Może karta sim jest uszkodzona? może masz inne usługi aktywne (poza tymi o których piszesz)?
może to jakiś problem?

Niestety tutaj na Nasz Orange nikt tego nie sprawdzi.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Bonus 100GB za 200 zł i słaba prędkość !!

karta sim uszkodzona?

 

no proszę Cię.

 

Wytłumaczyłem wszystko dokładnie a Ty nadal szukasz jakieś chorej przyczyny

 

nie przyjmując do wiadomości prawdy jaka istnieje i mam na nią dowód.

 

Twój orange okazuje się nie być firmą tak wspaniałą jak chce być postrzegana.

 

Końcem końców liczy się tylko rachunek, im większy plus tym więcej nabranych klientów.

 

Pozdrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Bonus 100GB za 200 zł i słaba prędkość !!

Testujesz dwie karty sim i to jakiś dowód? Sam bądź poważny.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Bonus 100GB za 200 zł i słaba prędkość !!

Panowie, myślę że wszyscy jesteśmy poważnymi osobami, dlatego nie prowadźmy tej dyskusji dalej w tą stronę Szczęśliwy mężczyzna

@inlovewiththedj Faktycznie próbka na dwóch kartach nie jest reprezentatywna. Nie napisałeś też nic o tym czy zgłosiłeś tą sytuacje do działu technicznego, jeśli nie sugeruje to zrobić za pomocą czata, lub połączenia z aplikacji Mój Orange.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Bonus 100GB za 200 zł i słaba prędkość !!

Wyjątek potwierdza regułę.

Jeśli na drugiej karcie po 3 dobie znów spadnie prędkość będzie to wystarczający dowód.

 

Polecam Ci wyzbyć się wiernej, ślepej miłości do telekomu. W życiu są ważniejsze cele i autorytety niż utożsamianie się z firmą telekomunikacyjną dla której oddałbyś życie. Czytając twoje wypowiedzi widać wyraźnie jak jesteś pochłonięty korpoświatem pomarańczowej sieci.

 

Pozdrawiam