Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

@kolor  możemy tak tu dyskutować przysłowiowo "ad mortem defaecatam”... Powiedz nam co zrobiłeś prócz zadań zablokowania wszystkich podejrzanych numerów w kraju i odpisywania ma nasze posty? 

Od narzekania nic się jeszcze nie naprawiło. Wiemy, że operator nie blokuje, że można wycofać zgodę na marketing bezpośredni kosztem 5zł miesięcznie i zainstalować sprawdzony, choć nie zawsze wycinający ten ruch soft. Abstrahując od pomysłów wyłączenia dzwonka, czy telefonu, pytam...co nasza dyskusja i pomysły dały? Coś się zmieniło s Twoich działaniach? Poprawiło, polepszyło? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1597
  • 5463
  • 59

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

Czytam temat i najlepiej pasuje wrzucenie nr do grupy. grupie przypisujemy specjalną muzyczkę a dalej w zależności od czasu i humoru wytaczamy armaty.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 132
  • 0

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

Jeśli kogoś ten temat jeszcze interesuje i jak działają nasze Polskie instytucje to lecimy dalej .CERT POLSKA olał sprawę nie ich kompetencje .Teraz odpisały porady konsumentów porady@dlakonsumentow.pl

---------------------------------------------------

Szanowny Panie,

postępowanie przedsiębiorcy - w zależności od stopnia uciążliwości oraz jego powtarzalności -  może nosić cechy przestępstwa uporczywego nękania.

Przez nękanie  należy rozumieć zachowanie polegające na ustawicznym dręczeniu, trapieniu, niepokojeniu innej osoby, dokuczanie komuś, niedawanie mu spokoju. Z kolei, przez uporczywe zachowanie sprawcy należy rozumieć zachowanie nacechowane wyraźną intencją, długotrwałe, powtarzające się, nieustanne.

Zgodnie z treścią art. 190a § 1 Kodeksu karnego (Dz.U. z 2022 r., poz. 1138): „Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Postępowanie karne inicjuje pisemne lub ustne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, który należy skierować względem organów ścigania (Prokuratura/Policja).

Aczkolwiek, skoro nawet nie jest Pan w stanie podać nazwy przedsiębiorcy, to zapewne Pana sprawa zainicjowana zawiadomieniem zostanie umorzona na podstawie 17 ust. 1 pkt 3) lub pkt 1) Kodeksu postępowania karnego (Dz. U. 2022 r., poz. 1375).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11656
  • 52

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

@kolor jak masz numer, to w sieci znajdziesz dane firmy, co ma ten numer, potem zgłoszenie na Policji i sprawa w Sądzie, jak masz czas na takie sprawy, to możesz ugrać trochę grosza, tylko dany numer musi często dzwonić, kilka razy dziennie, nie raz na tydzień, wynajmujesz prawnika i tyle.

Takimi sprawami się Orange nie zamuje i my ci nie doradzimy co i jak, trzeba forum prawnicze odwiedzić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 132
  • 0

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

Irek niestety Orange zajmuje się tym .Dzwoniłem i Pani pisała pismo do Centrali Orange .I od tego momentu ustało dzwonienie. Ale te numery nie tylko do mnie lecą .Brat pokazał mi swój telefon i podobne numery jak te które do mnie dzwoniły.Jego to nie razi on to Blokuje aplikacją .Ale sam fakt jak działają opieszale i bezradnie Polskie Instytucje.

 

Te numery

343473301

343473360
4514044210

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11656
  • 52

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

@kolor ja filtruję i żaden numer nie ze spisu kontaktów, się do mnie nie dodzwoni, na domowym czasem dzwonią, ale ja mało w domu jestem 😉

Co do tego co piszesz, to oby ustało na stałe, bo u mnie też po zgłoszeniu ustało dzwonienie na 6 miesięcy, potem był nawrót z większą amplitudą, wkurzyłem się i aktywowałem filtr nieznane numery i nastała cisza.