Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd eSIM - brak dostępu do numeru

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Błąd eSIM - brak dostępu do numeru

@ketrasaArturteż sie o tym przekonałem właśnie. Niestety w salonie nie mają możliwości wyrobienia fizycznej karty SIM, też wolałbym już zwykłą kartę, ale podobno w systemie nie widnieje im taka możliwość. Człowiek mądry po szkodzie 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Błąd eSIM - brak dostępu do numeru

@adrianzakrzew salon powinien mieć możliwość wyrobienia standardowej karty SIM, tylko to jest płatna wymiana. Przez infolinię nie da się wymienić karty SIM na fizyczną.

Może warto anulować obecną wymianę na eSIM, ponieść koszty i ponowić wymianę na standardową kartę SIM w salonie. Proponuję w takim wypadku firmowy salon, bo jakoś partnerskim nie bardzo ufam. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Błąd eSIM - brak dostępu do numeru

@ketrasaArtur  Bylem w salonie i Pani poinformowała, że nie ma takiej możliwości, bo w systemie nie ma takiej opcji. Jedynie może mi pobrać kod QR do karty eSIM. Zniknęła na moim koncie opcja wymiany karty. Ja mogę nawet podwójnie zapłacić za tą kartę, byleby ją mieć 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Błąd eSIM - brak dostępu do numeru

@adrianzakrzew nie mogę teraz znaleźć tego zapisu na stronie Orange, le w Googlach jest taki opis:

Najlepiej zrób to w punkcie sprzedaży Orange – poproś o bezpłatną wymianę na kartę SIM z powodu uszkodzenia urządzenia z kartą eSIM; Jeśli możesz nadal odbierać SMS-y na telefonie, możesz także wymienić kartę eSIM na zwykłą SIM w serwisie nowy Mój Orange na stronie www.orange.pl/mojorange (opłata zgodna z cennikiem).

Ponieważ nie masz dostępu do obecnej katy eSIM, tylko salon może dokonać wymiany na standardową kartę SIM. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Błąd eSIM - brak dostępu do numeru

@ketrasaArtur  Problem właśnie w tym, że nie mogę odbierać sms ani rozmów, bo nie mam dostępu do swojego numeru. Nie mam eSIM na ani jednym telefonie…


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Błąd eSIM - brak dostępu do numeru

Udało się!!! Pan w salonie wyrobił mi nową kartę!!! Dziękuję Wam za pomoc!!!!


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1738
  • 6064
  • 69

Błąd eSIM - brak dostępu do numeru

@adrianzakrzewzupełnie nie rozumiem Twojego narzekania..

Po co jest eSim?

Do skuteczniejszej kontroli ... .

Resetowanie starego telefonu przed zakończeniem procedury przeniesienia to Twój błąd.

Nawet jak jest rozwiązanie tego problemu to tylko osoby upoważnione powinny o nim wiedzieć, a inne osoby mieć dostęp do systemu. Niezbędne może być współdziałanie co najmniej 2 osób.

Zapewne przerwanie procedury ma zabezpieczenia czasowe.

Po przerwaniu procedury dopiero np. po 7 dniach cokolwiek można zrobić bez eSIMu inicjującego procedurę.

Podane rozwiązanie jest obejściem problemu.

Zgodnie z procedurami stary telefon może nie działać (nie powinien działać) z żadną kartą SIM, chyba że BOK odblokuje po potwierdzeniu tożsamości.

 

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Błąd eSIM - brak dostępu do numeru

@adrianzakrzew jak możesz, to podziel się informacją, czy pobrana została od Ciebie opłata za wyrobienie standardowej karty SIM?

Tu @andrzej1441 masz rację, problem z eSIM-em nie został rozwiązany, ale @adrianzakrzew ma możliwość korzystania już że swojego numeru.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13869
  • 57041
  • 684

Błąd eSIM - brak dostępu do numeru

@ketrasaArtur

Słusznie. Błędy i buble w systemie zostały...


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Błąd eSIM - brak dostępu do numeru

@ketrasaArtur  to prawda, problem z eSIM nie został rozwiązany, ale na 3 konsultantów w salonie, dopiero jeden z nich okazał się wiedzą i powiedział, że musi się dać wymienić eSIM na standardową, trzeba było chwilę zaczekać, aż ktoś to zatwierdzi "z góry", ale udało się. Nie poniosłem opłaty za to.