Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

300GB na wakacje i bonusy za doładowania - czy przedluży mi ważność wszystkich środków?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 100
  • 0

300GB na wakacje i bonusy za doładowania - czy przedluży mi ważność wszystkich środków?

Doładowałem Orange Free za 30 zł przez Mój Orange w ramach tego otrzymałem:
1. 15GB jako bonus za doładowanie w taryfie Orange Free

2. 20GB za doładowanie online w aplikacji Mój Orange 
dodatkowo włączyłem darmowy pakiet 300GB na wakacje i w sumie otrzymałem 60GB. Te wszystkie gigabajty zsumowały mi się i są pokazywane jako jedno. Z regulaminu promocji 300GB na wakacje wynika, że każda kolejna paczka 25GB sumuje się z niewykorzystanymi w ramach tej promocji gigabajtami i przedłuża ich ważność o kolejne 30 dni. Moje pytanie brzmi czy kolejna paczka 25GB przedłuży mi wszystkie zsumowane środki (w końcu są one "w jednym worku") czy tylko środki z pakietu 300GB na wakacje a bonusy za doładowania przepadną?

Deftowski_0-1659346382905.png

 

 

___________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

9 ODPOW. 9

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

300GB na wakacje i bonusy za doładowania

@Deftowski , dokładnie tak, przyznanie 25GB w kolejnym miesiącu spowoduje sumowanie się i wydłużenie ważności o kolejne 31 dni. 

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

300GB na wakacje i bonusy za doładowania

Jeśli doładujesz konto za min. 5 zł. przez stronę/aplikację w ciągu m-ca, to GB z bonusów z doładowań się sumują, a następna paczka 25 GB przedłuży ich ważność do 31 dni. I tak przez rok.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

300GB na wakacje i bonusy za doładowania

Jak chodzi tylko o konto 411 to tak.

 

Zrobię jednak zamieszanie w temacie.

 

Przytoczę wnioski z innego tematu.

 

300 GB trochę testuje nowe możliwości konta 411 (powiązanie albo raczej częściowy brak powiązania, że stanem aktywnym) - nie ustawia ważności konta na wychodzące.

Wkrótce, a może już już Wiecej czasu na internet nie będzie ustawiało ważności konta na wychodzące i w regulaminach nic nie trzeba zmieniać.

Takiej reakcji Orange można się spodziewać

 

PS. Po cichu zacierają się podstawowe różnie między pomarańczą a fioletem w ofercie na kartę.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 1605
  • 3

300GB na wakacje i bonusy za doładowania


@andrzej1441napisał(-a)

Jak chodzi tylko o konto 411 to tak.

 

Zrobię jednak zamieszanie w temacie.

 

Przytoczę wnioski z innego tematu.

 

300 GB trochę testuje nowe możliwości konta 411 (powiązanie albo raczej częściowy brak powiązania, że stanem aktywnym) - nie ustawia ważności konta na wychodzące.

Wkrótce, a może już już Wiecej czasu na internet nie będzie ustawiało ważności konta na wychodzące i w regulaminach nic nie trzeba zmieniać.

Takiej reakcji Orange można się spodziewać

 

PS. Po cichu zacierają się podstawowe różnie między pomarańczą a fioletem w ofercie na kartę.

 


Mam nadzieje że nie będzie jak w P4 że internet masz 100 GB ważne do np 1 września a 15 gb do 10 września i pokazuje że masz 115 GB do 10 września i okazuje się że 2 IX masz tylko 15 GB .


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

300GB na wakacje i bonusy za doładowania

@Windowv2nie patrz tylko na wady. Takie jedno konto  bez szczegółowych dat ważności poszczególnych paczek GB ma podstawową zaletę - najpierw schodzą paczki o krótszym terminie ważności co wiele osób chce, ale nie patrzą że kumulacja czasu byłaby utrudniona.

We wcześniejszym wpisie chodzi o ważność konta na wychodzące, krótsze niż bonus GB i z tego powodu blokada internetu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 1605
  • 3

300GB na wakacje i bonusy za doładowania


@andrzej1441napisał(-a)

@Windowv2nie patrz tylko na wady. Takie jedno konto  bez szczegółowych dat ważności poszczególnych paczek GB ma podstawową zaletę - najpierw schodzą paczki o krótszym terminie ważności co wiele osób chce, ale nie patrzą że kumulacja czasu byłaby utrudniona.

We wcześniejszym wpisie chodzi o ważność konta na wychodzące, krótsze niż bonus GB i z tego powodu blokada internetu.


W p4 jest to głupio rozwiązane bo widzisz tylko że jest jedna ważność internetu w + jest już lepiej rozwiązane bo 1 pakiet = 1 paczka i widzisz wszystkie ważności GB i ile zostało 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 100
  • 0

300GB na wakacje i bonusy za doładowania

Nie rozumiem "300 GB [...] nie ustawia ważności konta na wychodzące.". Mógłbyś rozwinąć i wyjaśnić co to oznacza dla klienta Orange?

Z tego co wiem jak skończy mi się ważność konta na połączenia wychodzące a pakiet GB ma dłuższą ważność to mimo zablokowanych połączeń wychodzących nadal mogę z tych GB korzystać.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

300GB na wakacje i bonusy za doładowania

Wyciąg z regulaminu 300GB:

9. W przypadku braku aktywności konta na połączenia wychodzące przy próbie przyznania kolejnej paczki danych lub niespełnieniu wymaganego warunku doładowania za min 5 zł, Bonus 25 GB nie zostanie przyznany, ale Abonent nie straci prawa do kolejnych paczek danych w ramach Bonusu. Łącznie może otrzymać maksymalnie 12 paczek po 25 GB każda, w ciągu roku od przyznania pierwszej paczki.

- Dlatego pisałem o doładowaniu za 5 zł w przedostatnim dniu ważności paczki.

 

Wyciąg z regulaminu cyklicznego nolimitu starego:

12. Warunkiem odnowienia Usługi jest zapewnienie na Koncie Głównym Abonenta środków potrzebnych do pokrycia opłaty za odnowienie Usługi zgodnie z pkt 2. O konieczności zapewnienia środków na Koncie Głównym Abonent będzie informowany SMS-em przed końcem cyklu.

...

39. Zakupiona Usługa ustala nową datę ważności Konta oraz wszystkich środków na nim zgromadzonych. Konto przechodzi w tzw. okres aktywny, w którym Abonent może wykonywać połączenia wychodzące i odbierać połączenia przychodzące. Ważność na połączenia wychodzące będzie równa ważności Usługi + 1 dzień. W sytuacji, gdy po zakupie Usługi ważność Konta na odbieranie połączeń przychodzących byłaby krótsza niż 93 dni, ważność ta zostanie ustawiona na pełne 93 doby licząc od końca ważności Usługi na połączenia wychodzące.

 

Dla konta na wychodzące w celu dłuższego utrzymania w stanie aktywnym są specjalnie dedykowane tez płatne usługi np.:

Usługa Rok ważności Konta

Usługa o mylącej nazwie Więcej czasu na wszystko.

Formalnie te 2 usługi powinny się wzajemnie się wykluczać.

RWK wyklucza się z Za darmo w Orange.

Więcej czasu na wszystko jest przeznaczone dla Za darmo w Orange.

 

Inne usługi mogą tez utrzymać konto w stanie aktywnym tylko raz jawnie regulaminowo innym razem niejawnie.

Specjalnie nie wymieniłem usługi Więcej czasu na Internet, nie jawnie zwiększa ważność konta na wychodzące i to będzie poprawione 😭.

 

Z tego co wiem to 901 ma wspomnianą własność, a 411 nie, dlatego 300GB zrobili na 411.

Nawet własne testy, ale zbyt krótko trwające to potwierdzały.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

300GB na wakacje i bonusy za doładowania

@Deftowskimożesz i masz rację co do korzystania z GB (411) przy pasywnym koncie.

Przy moich ustawieniach, to test jest niewiarygodny. U mnie Konta na kartach przechodzą w stan pasywny raz na tydzień na max 32-36 godzin..

Jak niuans 5G PASS działał to konto miałem non-stop aktywne.