Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Środki na koncie

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 37
  • 0

Środki na koncie

Witam. Jestem "zielony" w ofertach na kartę. Przez kilkanaście lat zawsze miałem abonament. No i teraz mam problem. Przechodzę do szczegółów.

Od 1-go maja przeszedłem do Orange na kartę. Najpierw skorzystałem z promocji na majówkę. Następnie 7-go maja doładowałem konto za 30 zł. Myślałem, że będę miał full opcję (smsy,mmsy, rozmowy i 10GB internetu). No i niby tak było. Po wejściu w aplikację widnieją dwie kwoty 30 zł na koncie głównym i 10 zł na koncie promocyjnym (skąd się wzięło to 10 zł?). 

 

Minął tydzień i dostałem smsa, że:

"Upłynął czas waznosci uslugi Rozmowy, SMSy i MMSy bez limitu do wszystkich + pakiet GB. Usluga zostala wylaczona. Jesli cenisz sobie wygode, wybierz wersje ktora sama sie odnawia co 31 dni. Odpisz START CYKL na ten SMS (30 zl / 31 dni + koszt SMS). Wiecej na orange.pl"

 

I teraz każda rozmowa lub SMS jest płatna. Raz z konta głównego raz z tego promocyjnego. Myślałem że jak doładuję to to doładowanie będzie ważne 30 dni a nie 7? Czy mógłby ktoś mi to wyjaśnić.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Środki na koncie

Samo doładowanie za 30 zł umożliwia Ci wykonywanie połączeń, SMS-ów i MMS-ów w ramach tych środków przez miesiąc (lub dłużej w przypadku np. włączenia konta ważnego rok). Każda z tych usług bez pakietów jest płatna:

  • 32 gr za minutę połączenia
  • 20 gr za SMS
  • 40 gr za MMS

Środki w okresie ich ważności możesz też zmienić na pakiety, wśród nich polecamy zwłaszcza te dwa:

Tak jak wspomniał @Piotrekk85, aby pakiety działały należy je najpierw włączyć. Można to generalnie zrobić kodem USSD, SMS-em (jest to dodatkowo płatne 20 gr), albo przez Mój Orange.

Aby zatem korzystać z pakietu, doładuj brakującą kwotę i wtedy włącz pakiet - możesz włączyć pakiet w wersji cyklicznej, wtedy wystarczy,że będziesz zapewniać środki przed końcem ważności pakietu, a będzie się on sam odnawiać 🙂

 

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z tej promocji, to przez miesiąc możesz skorzystać z pakietu Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu + Pakiet 15 GB w cenie 15 zł. Wystarczy, że wyślesz SMS-a o treści START pod numer 815 (po miesiącu się wyłączy) albo CYKL pod 816, jeśli chcesz by pakiet się odnawiał po miesiącu (ale już za 30 zł miesięcznie)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Środki na koncie

Samo doładowanie to nie aktywacja usługi. Musisz włączyć pakiet na mój Orange lub krótkim kodem. Widocznie włączyłeś zły wariant pakietu.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Środki na koncie

Jakie są kwoty doładowań Orange i o ile wydłużają ważność konta?

https://doladowania.orange.pl/oferta/jakie-sa-kwoty-doladowan-i-ile-wydluzaja-waznosc-konta/

 

Konto glowne i promocyjne

https://www.orange.pl/omnibook/konto-promocyjne-w-ofercie-na-karte

 

Konto wazne rok 

Wystarczy wysłać SMS o treści START pod bezpłatny numer 8002, a ważność Twojego konta głównego wydłuży się o rok od dnia wysłania SMS-a.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 37
  • 0

Środki na koncie

No właśnie tak zrobiłem jak jest w regulaminie:

 

Doładowanie 30 zł – czas wykonywania połączeń wychodzących: 1 miesiąc; czas odbierania połączeń przychodzących: 6 miesięcy. Doładowanie Orange na kwotę 30 zł dostępne jest tylko w formie elektronicznej (wydruk z terminala, doładowanie przez Internet lub za pomocą bankomatu).

I myślałem że jak doładuję konto za 30 zł to przez okres 30 dni będę miał smsy, mmsy, rozmowy. A tak było tylko przez tydzień.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Środki na koncie

Samo z siebie nie było. Musiałeś coś aktywować.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Środki na koncie

Samo doładowanie za 30 zł umożliwia Ci wykonywanie połączeń, SMS-ów i MMS-ów w ramach tych środków przez miesiąc (lub dłużej w przypadku np. włączenia konta ważnego rok). Każda z tych usług bez pakietów jest płatna:

  • 32 gr za minutę połączenia
  • 20 gr za SMS
  • 40 gr za MMS

Środki w okresie ich ważności możesz też zmienić na pakiety, wśród nich polecamy zwłaszcza te dwa:

Tak jak wspomniał @Piotrekk85, aby pakiety działały należy je najpierw włączyć. Można to generalnie zrobić kodem USSD, SMS-em (jest to dodatkowo płatne 20 gr), albo przez Mój Orange.

Aby zatem korzystać z pakietu, doładuj brakującą kwotę i wtedy włącz pakiet - możesz włączyć pakiet w wersji cyklicznej, wtedy wystarczy,że będziesz zapewniać środki przed końcem ważności pakietu, a będzie się on sam odnawiać 🙂

 

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z tej promocji, to przez miesiąc możesz skorzystać z pakietu Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu + Pakiet 15 GB w cenie 15 zł. Wystarczy, że wyślesz SMS-a o treści START pod numer 815 (po miesiącu się wyłączy) albo CYKL pod 816, jeśli chcesz by pakiet się odnawiał po miesiącu (ale już za 30 zł miesięcznie)


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 37
  • 0

Środki na koncie

No i teraz sprawa trochę mi się wyjaśniła. Dziękuję wszystkim za pomoc. Mam nadzieję że powoli będę się wdrażał w korzystaniu z ofert na kartę😀


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Środki na koncie

@Nephilm jak skorzystałeś z promocji na majówkę, to włączyłeś pakiet jednorazowo, na siedem dni,. Ten pakiet się nie odnawia. 

 

Aby korzystać z cyklicznego pakietu Minuty, SMS-y MMs-y do wszystkich + GB, należy go aktywować cyklicznie.

Możesz skorzytsać z promocji jednomiesięcznej za pół ceny:

https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#bez-limitu-25-obecny-klient

Aktywujesz pakiet cyklicznie (SMS o treści CYKL pod numer 816) i po promocji co miesiąc będziesz już miał aktywowany automatycznie. Ważne, aby zapewnić środki na koncie.

 

Standardowy pakiet poza promocją włączysz np. w aplikacji Mój Orange, SMS o treści  START CYKL pod numer 630 lub kodem USSD: *101*2*31#.

Regulamin:

https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006207/4108713685.pdf

 

Obecnie jest opcja aktywowania pakietu po przez stronę doładowania i jak zapłacisz blikiem, to dodatkowo jednorazowo zyskasz 5 PLN na konto główne:

https://doladowania.orange.pl/

 

Jezeli chodzi o środki pobierane z konta promocyjnego lub głównego, to jest taki podział. Jeżeli dzwonisz lub SMS-ujesz na numery Orange oraz korzystasz z internetu (oczywiście po wykorzystaniu pakietu GB), to pobierane są środki z konta promocyjnego. Na pozostałe numery poza Orange środki na opłacenie usług pobierane są z konta głównego.

 

Jeżeli aktywujesz pakiet Rozmowy, SMS-y MMS-y do wszystkich + GB, to nie będziesz mógł już skorzystać ze środków z konta promocyjnego.

 

I na koniec, warto sobie uruchomić Rok Ważności Konta - SMS o treści START pod numer 8002. Ponieważ numer niedawno był aktywowany w ofercie na kartę, wiec jednorazowo zostanie pobrana opłata w wysokości 3 PLN. Po 93 dniach aktywności numeru w Orange, opłaty za przedłużenie Roku Ważności Konta nie będą już pobierane.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 37
  • 0

Środki na koncie

@ketrasaArtur dzięki za podpowiedzi. Na pewno przydadzą się. Rok ważności konta uruchomiłem już sobie


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Środki na koncie

@Nephilm teraz co do oferty na kartę, to dużo zmian było w ostanim czasie. Część promocji, bonusów, usług zostało zlikwidowane i obecnie oferta się zmienia, więc trzeba obserwować, jakie zmiany są wprowadzane. Na NO na bieżąco są przekazywane informacje w sprawie oferty na nartę.