Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

zmiana lokalizacji?! PROBLEM


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

zmiana lokalizacji?! PROBLEM

Cześć, od jakiegoś czasu w całym domu mam "domyślam się" problem w związku z routerem (huawei) bo nie widzę innej przyczyny.

 

Na wszystkich urządzeniach pojawiają mi się reklamy w innych językach. Miesiąc temu niemiecki, w tym miesiącu norweski.

 

Tak samo wyniki google, musze ustawiać "wyświetlaj tylko w języku polskim" bo miesza strasznie.

 

Na początku myślałem że w youtube coś się zmieniło, ale lokalizacja i język jest PL.

 

Tak jak wspomniałem dzieje się to na wszystkich urządzeniach.

 

Więc zakładam że router zmienia lokalizacje.

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

zmiana lokalizacji?! PROBLEM

@rafalszrajnert chodzi, że jak połączysz się z siecią WiFi, to wyświetlają się reklamy w innych językach niż polski?

Jakiego modelu routera używasz?

Czy router rozdziela internet mobilny, czy po kabelku?

Jakudcnumery IP DNS masz ustawione?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

zmiana lokalizacji?! PROBLEM

cześć, model huawei B535-232 taki który orange dawał w ofercie

 

internet mam ponad rok, problem powstał ok 2 miesiące temu

 

nie mam właczonych żadnych vpn,

 

chyba że może jakieś ustawienia w windowsie? maskowanie lokalizacji czy bóg wie co?!

 

oprócz reklam w innych jezykach jeszcze google search pokazuje mi wyniki np po norwesku

 

łączę się na kabelku i wifi, rózne urzadzenia

 

Ustawienia:

Wyszukiwanie sieci komórkowej, tu wszystko "automatyczny"

Typ adresu IP, ipv4

DHCP, Adres IP LAN 192,168,8,1

Zakres IP w puli DHCP 192 . 168,8, 100-8,200

czas dzierżawy 1 dzień

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

zmiana lokalizacji?! PROBLEM

@rafalszrajnert zaloguj się na router i sprawdź jaki numer IP DNS masz wpisany. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

zmiana lokalizacji?! PROBLEM


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

zmiana lokalizacji?! PROBLEM

@rafalszrajnert  mam ten sam modem i żadne reklamy mi się nie wyświetlają tym bardziej w różnych językach. Wyczyścić router do ustawień fabrycznych. Wyczyści to wszelakie dziwne ustawienia w sofcie modemu i wgraj nowa wersję softu (sprawdź później po resecie, czy jest nowsza wersja) 

Ważne, abyś wiedział o ustawieniach operatora i  znał PIN do karty


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

zmiana lokalizacji?! PROBLEM

@rafalszrajnert ustawienia adresów IP DNS powinno dać się sprawdzić. Jeżeli nadal są trudności w sprawdzeniu, to proponuję na sztywno wpisać adresy IP DNS Orange: 194.204.152.34 i/lub 194.204.159.1. Można również skorzystać z adresów IP DNS Googla: 8.8.8.8 i/lub 8.8.4.4 - brak wtedy Cybertarczy od Orange.

Powinny przestać się wyświetlać komunikaty/reklamy w innych językach.

Może też pomóc przywrócenie routera do ustawień fabrycznych, tak jak @agat13 proponuje.

Anonim

Nie dotyczy

zmiana lokalizacji?! PROBLEM

@rafalszrajnert  ewidentny bug w oprogramowaniu, ustawienia fabryczne trzeba zrobić, jak nie pomoże a Gwarancję na sprzęt masz, to ślij do serwisu 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

zmiana lokalizacji?! PROBLEM

przez rok wszystko działało ok a nie zamierzam teraz robić resetu do ustawień fabrycznych bo pamietam że miałem duży problem z drukarką.

Jak podpinałem na kablu do routera to nie widział jej i musiałem coś tam ręcznie ustawiać, co zajęło mi wiele godzin zanim doszedłem w ogóle do rozwiązania problemu 🙂

Anonim

Nie dotyczy

zmiana lokalizacji?! PROBLEM

@rafalszrajnert  powinna być opcja kopi ustawień, wtedy po resecie do fabrycznych ustawień, po prosto ładujesz swoją konfigurację/ ustawienia 😉