Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wlasny server VPN za routerem FunBox 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

wlasny server VPN za routerem FunBox 2.0

Orange powinno mieć wg mnie dwa urządzenia: dla Kowalskiego i dla zaawansowanego użytkownika.
Gdyby dać to co chcesz osiągnąć dla Kowalskiego - zaraz będą pretensje jakie usługi Orange są słabo zabezpieczone.
Anonim

Nie dotyczy

wlasny server VPN za routerem FunBox 2.0

@NiKoTez jest poruszony problem Port 47 GRE

Edit jeszcze tu Port 47


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

wlasny server VPN za routerem FunBox 2.0

Dzięki @NiKo, że podzieliłeś się z nami tymi wszystkimi obserwacjami Szczęśliwy robot. Są wartościowe i w przyszłości może kiedyś komuś się przydadzą Szczęśliwy kot.
Pewne ograniczenia wynikają - jak słusznie zauważył @Piotrekk85 - z zasad bezpieczeństwa, którymi się kierujemy.

 

Wrócę do wątku związanego z funkcjonalnością polegającą na blokowaniu portów TCP/UDP na urządzeniach sieciowych. Dodając frazę BEZ_OCHRONY-AbCdEfG@neostrada.pl odblokowujesz porty najczęściej wykorzystywane do atakowania i przejmowania kontroli nad komputerami 

  • w kierunku do Ciebie (downstream): 135 UDP/TCP, 137 UDP, 138 UDP, 139 TCP, 445 UDP/TCP
  • w kierunku od Ciebie (upstream): 25 TCP

Trzymam kciuki za poradzenie sobie z tym "zaufanym certyfikatem" Mrugający robot.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 8
  • 1

wlasny server VPN za routerem FunBox 2.0

Witajcie.

Krótki "update"

 

na walkę z "zaufanymi" certyfikatami na razie brak czasu.

poszedłem wiec na skróty.

Wygrzebałem z kartonu RT-N12D1 (ROM asusa). Ustawiłem go jako DMZ. Na nim włączyłem PPPT vpn server.

Natywny klient Windows 10 skutecznie łączy się z internetu do tego serwera i skutecznie dalej łączy się z internetem przez domowe łącze. Więc nawet będąc za granicą ma dostęp do wszystkich usług zastrzeżonych dla .pl 

powyższe załatwia temat dla tego "klienta"

 

Kiedyś w wolnej chwili powalczę z zaufanymi certyfikatami i łączeniem przez funboxa do natywnego servera VPN w windows 10.

 

Pozdrawiam;

 

NiKo

 

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

wlasny server VPN za routerem FunBox 2.0

@NiKoTak samo mam na swoim Netgear r7800 zrobioneEmotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

wlasny server VPN za routerem FunBox 2.0

@NiKo Pozwoliłem sobie zaznaczyć Twoją odpowiedź jako rozwiązanie, to usprawni wyszukiwanie innym, z podobnym problemem. Bardzo szczęśliwy mężczyzna


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 0

wlasny server VPN za routerem FunBox 2.0

Czy mogę prosić o szczegóły zastosowanej konfiguracji?

 

U mnie Asus z PPT vnp server poprzez swój WAN port jest podpięty do Funbox, z sieci funbox'a klient Windows 10 łaczy się z VPN Asusa i wszystko działa, ale z zewnątrz przez Funbox nie mogę się połączyć, na funbox ustawiłem DMZ, czy może pootwierać jakieś konkretne porty żeby działało

Anonim

Nie dotyczy

wlasny server VPN za routerem FunBox 2.0


mile napisał(-a):

Czy mogę prosić o szczegóły zastosowanej konfiguracji?

 

U mnie Asus z PPT vnp server poprzez swój WAN port jest podpięty do Funbox, z sieci funbox'a klient Windows 10 łaczy się z VPN Asusa i wszystko działa, ale z zewnątrz przez Funbox nie mogę się połączyć, na funbox ustawiłem DMZ, czy może pootwierać jakieś konkretne porty żeby działało


@milea masz /ipv6 w loginie do Neostrady ? A port do VPN to 1723


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 0

wlasny server VPN za routerem FunBox 2.0

nie mam /ipv6

port 1723 mam przekierowany

Anonim

Nie dotyczy

wlasny server VPN za routerem FunBox 2.0

@mileCzy ty chcesz się połączyć z zewnątrz do FB i dostać się do panelu administracyjnego ?