Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

synology VPN problem z funbox 6


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

synology VPN problem z funbox 6

Cześć! 
Rozmawiałem z pomocą techniczną Orange. Niestety nie ma już opcji wymiany urządzenia na inne. Dlatego zamówiłem swój media konwerter i zobaczę czy zadziała. Jeśli tak to wyrzucę ten FB i zostanę na swoim routerze. Na routerze będzie VPN i sprawa powinna być załatwiona. 
Cała sprawa jest dla mnie ogólną porażką i szczerze więcej nie wybrałbym Orange jako dostawcy internetu. Na ten moment muszę zostać bo jest podpisana umowa ale na pewno po zakończeniu zmienię operatora. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

synology VPN problem z funbox 6

Czy mógłbyś ujawnić, jaki media konwerter zamówiłeś?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

synology VPN problem z funbox 6

Jak sprawdzę czy działa to się pochwalę 🙂 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

synology VPN problem z funbox 6


@maciekcz11napisał(-a)

Jak sprawdzę czy działa to się pochwalę 🙂 


Mogę się założyć o dowolną kwotę że własny "media konwerter" nie zadziała. Było na ten temat mnóstwo dyskusji na NO i jak mało w której sprawie  w tej tylko jeden wniosek był pewny: żeby mieć własny ruter, trzeba mieć ONT (czyli ten "media konwerter") od operatora.

Jeśli uda Ci się to obejść, to będziesz pierwszy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

synology VPN problem z funbox 6

Pomoc techniczna twierdzi, że jest to możliwe. 
Jeśli nie zadziała to od razu spytam zna ktoś sposób na zerwanie umowy z powodu niespełnienia przez dostawcę internetu jego przydatności?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

synology VPN problem z funbox 6

@maciekcz11 Własny mediakonwerter na 100% nie zadziała, niestety. najgorsze, że i tego z Orange się nie zamówi..dodatkowo

Zerwać umowę nie jest prosto, tym bardziej, że nie ma w niej słowa o usługach dodatkowych i zapewnieniu takiej opcjonalności, o której piszesz...

Poczekaj cierpliwie na reakcję Operatora...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

synology VPN problem z funbox 6


@maciekcz11napisał(-a)

Pomoc techniczna twierdzi, że jest to możliwe. 

To ciekawe rzeczy ta "pomoc techniczna" twierdzi. Chyba doszło do jakiegoś nieporozumienia. Jesteś pewny że pomoc techniczna dobrze zrozumiała pytanie a Ty odpowiedź?

 

Jeśli nie zadziała to od razu spytam zna ktoś sposób na zerwanie umowy z powodu niespełnienia przez dostawcę internetu jego przydatności?

Twojej umowy nie znam, więc nie wiem jakie w niej istnieją zapisy. Ale standardowo nic takiego nie ma. Zerwanie umowy terminowej nigdy się nie kalkuluje, kary umowne są bardzo wysokie, niestety.

Jeśli chcesz mieć własny ruter, to zamów ONT od operatora. To da się zrobić, choć może być trochę kosztowne, ponieważ wchodzi tu w grę płatna asysta (płacisz za instalację, nie za urządzenie które pozostaje własnością Operatora).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

synology VPN problem z funbox 6

@j131  zamówienie dodatkowego ONT graniczy z cudem, bo dla  istniejącej usługi jest to już niestety niemożliwe. Jedynym momentem do zamówienia ONT jest instalacja usługi...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

synology VPN problem z funbox 6

Od 5 października firma Orange nie umożliwia zastosowania terminala ONT. Skończyły się...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 53
  • 0

synology VPN problem z funbox 6

Kolego a co z portem 1723 TCP? Dlaczego jego nie przekierowałeś?