Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przekierowanie portów - funbox 2.0


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Przekierowanie portów - funbox 2.0

Dobry wieczór,

Mam takie pytanie odnośnie portów w Orange. Mam funboxa 2.0, tego czarnego gruza sagema cs5001 i chciałem sobie postawić podstawowe usługi serwerowe, jak SSH czy FTP. No i tak:

- Topologia wygląda: 1 komp, na nim serwer -> Router - > Internet

- Postawiłem filezilę do FTP, nasłuch lokalny na 14148, nasłuch pasywny na od 49152 do 49152, bo jeden port wystarczy. Ustawiam w NAT/PAT regułę że wewnętrzny to 14148 a zewnętrzny port to 49152. TCP/UDP, akceptuj. I proszę Państwa: Nic się nie dzieje. A powinno. A jaja są takie, że jak dam 21 na 21, to port w stronach typu: https://canyouseeme.org/ czy https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ widnieje jako otwarty. No to dobra, to ustawiam SSH, na 22. I to już nie działa. Ani na HTTP na 80. Mogę w ten sposób otworzyć tylko port 21. 

Firewalla ustawiam w LB na niski, nic to nie daje. Na dostosuj z regułami że port źródłowy np. 21 na 21, czy te 49152 na 14148, bez podawania IP i masek, z podawaniem IP i maski hosta, bez różnicy, jak zamknięty tak zamknięty. 

 

Firewall na samym hoście jest wyłączony klasycznie, wszystkie profile na off + dodatkowo poleceniem netsh advfirewall set allprofiles state off dla pewności. 

 

Wymuszam ipv4 w ustawieniach Boxa

 

Rzecz jasna IP host ma stałe, po macu na sztywno. 

 

DMZ, żeby było śmieszniej, też nie działa. Nawet na tym, 22, 80, wszystko ciągle jest na closed. 

 

Wersja graficzna na screenie odzwierciedla to jak to mam u siebie. 

 

4125289000_1496561713.jpg

Sprawdzałem też na routerze TP-Linka, tam to isę robi poprzez dodanie tzw. virtual server, ale tam to nawet ten 21 się nie chce otworzyć. W związku z tym, zostaje jedna możliwość, że Orange blokuje porty na poziomie ISP i nie da isę ich przekierować bez, zgody operatora? Pytam tu, bo na infolinii wiedzę mieli taką że mnie do was pokierowali. 

Pozdrawiam

 

____________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor

8 ODPOW. 8

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Przekierowanie portów - funbox 2.0

@mastervegito1 czy masz przed loginem neostrady BEZ_OCHRONY-xxxxx@neostrada.pl - jeśli nie to dodaj 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Przekierowanie portów - funbox 2.0

Dodałem, zapisałem, uwierzytelnił bo mi napisał że połączono, zrobiłem restart ale nic to nie dało.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5372
  • 21524
  • 173

Przekierowanie portów - funbox 2.0

@mastervegito1ale elektroda.pl? Nie powonien tam czasem byc IP w LAN? FQDN może się rozwiązać na adres w WAN i co wtedy?

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Przekierowanie portów - funbox 2.0

Przykładowy screen, wiadomo co tam jest, tam sobie wybierasz urządzenie z listy. Odpada FQDN bo nie używam w ogóle DNSu bo się łączę po IP, a nawet jeśli, to tak jak pisałem, wpisanie docelowego IP hosta, też nie robi żadnej różnicy. Kusi mnie by wziąć jakiś starter np. z plusa i tam zobaczyć, bo albo orange coś tu pieprzy co jest bardziej niż prawdopodobne, albo ten router jest uwalony xD 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przekierowanie portów - funbox 2.0

@mastervegito1  routery z modemem ADSL/VDSL  nie są jakoś specjalnie drogie. Wybierz najtańszy, ustaw w opcje bridge  i chyba wystarczy...po co naprawiać nienaprawialne z Twojego punktu widzenia?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Przekierowanie portów - funbox 2.0

Jest to jakieś rozwiązanie, tylko nie po to moja mama płaci 70 zł/mies (bo to na nią jest umowa) żeby teraz dokładała do interesu. Tam widziałem już chyba się skończył ten cyrk że jak właściciel umowy nie przyjdzie do salonu, to nie chcą z tobą w ogóle rozmawiać, jakieś upoważnienie można wypisać. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przekierowanie portów - funbox 2.0

@mastervegito1 Widzisz...każdy zamawia usługę taką, jakiej potrzebuje. Jeśli to usługa dla Kowalskiego, to i modem dla Kowalskiego. Jeśli masz większe potrzeby, to zamawiasz usługą szytą dla siebie. Jeśli chcesz więcej, wymień sprzęt i tyle...

Nikt z aspiracjami do Formuły 1 nie kupi sobie Syreny czy Fiata 126... Taki jest mój punkt widzenia. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5372
  • 21524
  • 173

Przekierowanie portów - funbox 2.0

@mastervegito1 

Skoro podajesz "przykładowe" zrzuty ekranu to nie ma jak stwierdzić na ich podstawie co jest ewentualnie nie tak z Twoją, zupełnie nie-przykładową  konfiguracją. Teoretycznie powinno działać: tyle da się powiedzieć, ale to i bez tych obrazków było jasne.

Zrób jak radzi @agat13 i oszczędź sobie nerwów.