Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

stałe adresy w DHCP


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

stałe adresy w DHCP

Znalazłem kolejny ciekawy babol w funboxie 6. Mam podpięty poprzez wifi router w trybie repeatera. Pobawiłem się na funboxie ustawiając w menu Zaawansowane => DHCP => Statyczny adres IP i poprzypisywałem adresy IP do MACów. Sprzęty mają faktycznie dobre adresy przekazane z DHCP, tak jak chciałem. Ale w tym menu obecnie dla sprzętów, które łączą się poprzez router-repeatera występuje adres MAC routera. Tak więc w tabelce mam 5 sprzętów z różnymi adresami IP, ale a tym samym MAC’iem. Dodam, że jakby ktoś chciał błędnie dodać w tym miejscu kilka adresów IP do jednego MAC’a to funbox tego nie przyjmie 🙂 Kto to wymyślił i w jakim celu przerabia wpisy, wedle nie wiadomo czego, zamiast wyświetlać jedynie statycznie wprowadzone wpisy.

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13019
  • 53474
  • 621

stałe adresy w DHCP

@amarekw Z tego co się orientuję to nie jest babol. FB dostaje info o adresach urządzeń za nim (za tym dodatkowym routerem-AP) bo są aktywne w DHCP. Ten drugi router sam widzi mac adresy z własnej dystrybucji, ale przekazuje je do FB jako on, czyli z własnym mac-adresem. Ukrywa je...bo tworzy jakby własną podsieć. To działa jak repeater i to on podmienia adresy mac


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

stałe adresy w DHCP

Jakby podmieniał MACi to maszynki nie dostawały by dobrych adresów z Funboxa?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13019
  • 53474
  • 621

stałe adresy w DHCP

@amarekw Może źle sie wyraziłem. Nie podmienia, a maskuje. Masz ustawiony tryb bridge w tym drugim routerze?

Po mojemu to nie FB źle odczytuje, a repeater źle informuje. Mogę się jednak mylić


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2073
  • 11692
  • 52

stałe adresy w DHCP

@agat13  ma Tryb powielania sieci, to co widzi FunBox jest poprawne @amarekw 😉

MAC adres jest od reperatora wi-fi, cała magia, zresztą na Youtube są filmiki, można się podszkolić, ale kto by to oglądał...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

stałe adresy w DHCP

Wydaje mi się, ze to tak nie powinno działać w tym miejscu (zaawansowane => dhcp => statyczny adres IP). Tu powinny być wyłącznie wpisy, które zostały i w jakiej formie zostały wprowadzone. Takie działanie to mogło by być, ale w innym miejscu tj. w "Moja sieć". Takie jest moje zdanie, choć ktoś może mieć inne zdanie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2073
  • 11692
  • 52

stałe adresy w DHCP

@amarekw wiesz lepiej od doświadczonego użytkownika?

Siedzę w sieciach od lat, ale kto wie, może ty masz rację 🤣

Tak na marginesie, skoro wszystko działa ok, to po co szukasz drugie dno...

Nie widzę tu problemów z FunBox i tylko szukanie dziury w całym.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13019
  • 53474
  • 621

stałe adresy w DHCP

@IreneuszCD Świat idzie do przodu, technika się rozwija...może czas na korekcję wiedzy ? 😂 Cza być elastycznym... 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2085
  • 7669
  • 31

stałe adresy w DHCP


@IreneuszCDnapisał(-a)

na Youtube są filmiki, można się podszkolić, ale kto by to oglądał...


ja bym obejrzał. Podeślesz?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2073
  • 11692
  • 52

stałe adresy w DHCP

@agat13  to znaczy że w błędzie jestem?

Rozwiń co masz na myśli?