Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

Wywal ten splitter, nie potrzebujesz go.

 

Wydaje mi się, że problem jest z końcówką tego długiego kabla RJ11 - tą bliższą komputerowi stacjonarnemu. Zrób zdjęcie tej końcówki, obejrzyj dokładnie tą końcówkę, czy nie ma żadnych zagnieceń, itd. Być może FunBox i ruter TP-Linka wpinają się inaczej do tego kabla. Spróbuj wpiąć tą końcówkę inaczej do rutera FunBox-a.

 

Z ciekawości: po co kupowałeś kabel z 4 żyłami?

Czy na pewno ten kabel posiada 4 żyły? Końcówka RJ11 ma 2 żyły, jeśli ten kabel ma 4 żyły, to są to końcówki RJ14.

 

Mógłbyś podejść do jakiegoś serwisu komputerowego i tam pożyczyć za niewielką opłatę zaciskarkę + tester kabla.

 

Czy masz w ruterze TP-Linka jakieś informacje o poziomie sygnału / szumu, itd.? Czy mógłbyś je tutaj podać po podłączeniu tego rutera TP-Linka w starym miejscu?

Jaką kiedyś miałeś prędkość Internetu kiedyś na ruterze TP-Linka?

 

A jeśli chodzi o połączenie WiFi, to podaj moc sygnału na tym komputerze stacjonarnym.

 

EDIT: Być może ten długi kabel telefoniczny został uszkodzony przy przytrzymywaniu go do podłogi tymi hakami. Być może jedna z jego żył została przebita albo np. zwarta do ziemi. Ruter TP-Linka może to tolerować, FunBox niekoniecznie. Tester kabla może tego nie wykryć.

Anonim

Nie dotyczy

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

@nalesnik1988Czy udało się rozwiązać problem i już wszystko działa ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

Witam. Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi - smierc bliskiej osoby. Na razie postępu nie ma. Jedyne co udało mi się ustalić to fakt że wina leży całkowicie po stronie tego starego kabla i/Lub wtyczek aczkolwiek byłbym bardziej skłonny do uznania za winowajcę kabel. Przy tej kilkakrotnej próbie podłączania FunBoxa raz jedyny zatrybił na dowód dołączę screen z apki z diagnozy i zdjęcie z diodami, ale po połączeniu się z netem i wykonaniu rozmowy tel.za pomocą voip synchronizacja została utracona i na tym się skończyło.
Screenshot_20180504-162256.png

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n


20180504_162317.jpg

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

Kabel taki kupiłem jakieś 3lata temu, nikt mi udzielił wskazówek jaki kupić 😕 Masz rację ze to może być wina wtyczki 😕 inne jest "pstryknięcie" wtyczki jak wkładam do routera inne do Fun Boxa ale generalnie wydają się być te gniazda takie same. W tej chwili do piątku nie dam razy zrobić screena z szumu i zakłóceń routera Ani symgalu bo aktualnie jestem poza domem. Co do prędkości hmm rewelacyjna nie była ale generalnie podczas oglądania filmów na yt się nie zacinały. Hmm w moim miasteczku za dużo tych serwisów nie ma i mie sądzę by ktos zechciał mi życzyć takiego sprzętu
20180504_165425.jpg

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

@nalesnik1988Wyrazy współczucia.

 

Na OLX możesz kupić używaną zaciskarkę za kilkanaście zł.

Jeśli rzeczywiście kabel jest 4-żyłowy, to możesz zarobić tak końcówki, żeby używać drugiej pary żył. Być może para główna jest uszkodzona.

 

Czy masz możliwość w miarę łatwej wymiany tego kabla?

 

EDIT: Jak jesteś zdeterminowany, to powinieneś dać radę zarobić wtyczki bez zaciskarki.

 

EDIT2: Kabel nie musi być 4-żyłowy, chyba często instalowane są wtyczki RJ12 na kablu dwużyłowym.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

A czy jest możliwość z tego kabla czterożyłowego (gdyby się okazało że to wina tylko wtyczek) zarobic go tak by z jednego końca wychodziły 2 wtyczki i z drugiego końca 2? Wykorzysalbym druga parę jako powrót do telefonu ktory by został na starym miejscu koło gniazdka tel.?
Generalnie obecne ułożenie kabla jest chyba najlepsze, zawsze mogę spróbować położyć go nie przez korytarz ale salon tak jak w schemacie
Anonim

Nie dotyczy

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

Jak chodzi o kabel nie koniecznie jest uszkodzony większość przypadków jest źle zaciśnięty kabel w tyce. Można samemu to wykonać nawet beż ściskarki.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

Tak, jeśli faktycznie kabel jest 4-żyłowy. Jednak co do tego nie ma pewności a nawet bym w to wątpił.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

FRODO dzięki za odpowiedź. Zaobserwowałem dziś - według mnie - ciekawą rzecz, otóż: w gnieździe DSL które znajduje się w Fun Boxie są tak jakby 2 "żyłk"i, natomiast w gnieździe ADSL tp-linka są te "żyłki" 4. Czy to może być faktyczną winą braku synchronizacji? I możesz określić czego dokładnie tyczą się Twoje odpowiedzi z dwóch ostatnich postów, bo się trochę pogubiłem ;/

Gdzie mogę sprawdzić szumu z rutera?