Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

witam. jestem od 8 kwietnia nowym użytkownikiem  pakietu orange love (neo+telefon voip+tv+uslugi mobilne) i dopiero dziś zabrałem się za montąz funBoxa bo doskwierał mi brak telefonu stacjonarnego i tu zaczyna się problem. Gniazdko telefoniczne (+telefon stacjonarny analogowy już nieaktywny bo jestem na voip teoretycznie) w innym miejscu, stary router w innym) odległość około 20m na tej samej kondygnacji budynku mieszkalnego połączone chyba kablem rj 11 4 (żyły) który jest zamontowany na stałe wzdłuż podłogi. Jak się okazało ten kabel uniemożliwia zsynchronizowanie FunBoxa 2.0. Po przeniesieniu FunBoxa pod gniazdko telefoniczne i podłączeniu go za pomocą króciutkiego kabla  utp5e z zestawu połączenie z siecią mam (sprawdzam na laptopie), podłączam telefon i też jest, ale nie mam wtedy neta w komputerze stacjonarnym. Zastanawiam się co teraz zrobić, czy da się tu wykorzystać stary router (ale jakoś bezprzewodowo) z FunBoxem? Myslę też by FunBOX zamontować przy gniazdku telefonicznym a internet w PC ciagnać przez wifi bo odgrzebałem w śmieciach adapter tp linka - karte wifi ktora bym zainsalowal w PC. Co o ty sadzicie?

46 ODPOW. 46
Anonim

Nie dotyczy

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

@nalesnik1988Jak masz coś takiego to możesz podłączy   Funbox  z TP-linka  po kablu i będzie Ci rozgłaszał  WIFI bo o to się pytasz ?

Przechwytywanie.PNG


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

chyba nie do konca o to chodziło. a jakim kablem polaczyc? Chcę w korytarzu gdzie mam gniazdko i telefon zamontować Fun Box 2.0 bo tylko wtedy bede miec telefon voip. Z poziomu pokoju gdzie obecnie mam router tp-linka i podciagniety kabel rj 11, FunBox nie chce się zsynchronizować (musi byc wina kabla zamontowanego przez cala dlugosc domu jakies 20m) bo gdy podpinam pod gniazdko tel.modem ze splitem i kablem utp5e FunBox nawiazuje polaczenie z siecia i internet mam bo sprawdzam na laptopie.

Przy obecnie zamontowanym kablu na stałe internet mam z tp linka ale telefonu voip juz nie

Anonim

Nie dotyczy

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

@nalesnik1988Jak masz telefon Voip to nie podłącza się splitera masz tu wszystko jak podłączyć tutaj coś mocno kombinujesz  


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

telefon mam analgowy (w chwili obecnej od 3 tyg.nieaktywny bo przeszedłem na technologie voip-takiego maila dostalem z orange)  Do chwili obecnej mam stary router tp linka i internet mi działa a w sluchawce telefonu jest cisza (nie moge dzwonić i do mnie nie mogą dzwonić) Dzis zabralem się za montaż Fun Boxa (w miejscu starego routera. Przy gniazdku tel.jest splitter) Jednak nie moze się zsychronizować (podejrzewam ze to wina kabla który kupiłem ze 3 lata temu na allegro rj 11 (4zyly) i byc moze nie jest kategori utp5e. Skad taki wniosek? Ponieważ gdy Fun Box przenoszę pod samo gniazdko telefoniczne, do którego wpinam spliter i kabelkiem (utp5e)  z zestawu łącze do Fun Boxa do gniazda DSL a telefon do gniazda TEL jest internet (w laptopie który łacze z modemem kablem ethernet) jest tez dzialajcy telefon. W tej konfiguracji nie mam w pokoju na PC internetu.

 

----

wysylam schmat rozmieszczenia urzadzen 


schemat.jpg
Anonim

Nie dotyczy

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

@nalesnik1988Nic więcej nie zmieniasz zamiast TP-linka podłączasz Funbox jedyne co to pozbywasz się splitera inaczej nie będzie ci działało  

Bez tytułu.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

Jak wygląda ten kabel opisany jako RJ11? Czy jest to skrętka czy żyły są równoległe? Czy ten kabel jest okrągły czy płaski?

 

Wiesz, że do poprawnej pracy kabla Ethernet przy prędkości do 100Mb/s wystarczą 4 żyły? Tak że jeśli jest to skrętka, to możesz zarobić ten kabel RJ11 jako kabel Ethernet.

 

Wydaje mi się, że kabel nie jest przyczyną problemu. Ja mam kabel telefoniczny paskudny (przez większość przebiegu) - są to 2 żyły równoległe (nie skrętka) i FunBox mi na tym śmiga.

 

Wejdź do konfiguracji FunBoksa przy połączeniu tam gdzie był TP-Link i sprawdź, jaki masz poziom sygnału / szumu.

 

EDIT: Zawsze możesz dokupić do komputera stacjonarnego kartę WiFi.

 

EDIT2: W jakiej prędkości masz Internet? Czy zwiększyłeś prędkość Internetu przechodząc na nowy pakiet?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

- rj11 - płaski 4 żyły równoległe.

- prędkość Neostrady - do 10mb/s (przy przedłużaniu umowy została ta sama prędkość

- po podłączeniu Fun Boxa z Komputerem kablem Ethernet, i wpisaniu w wyszukiwarkę adresu 192..... nie mogę wejść bezpośrednio do panelu konfiguracji, wyskakują info jak podłączyć modem z gniazdkami na dole ekranu jest RESTART co jakiś czas strona się odświeża i nic, Dioda DSL miga na zielono, Diagnoza z Moj FunBox pokazuje brak synchronizacji

- o karcie wifi myslałem, nawet taką mam tplinka w321g (dostałem w gratisie kupując router) ale nie mogę zainstalować sterowników, nie mam płytki, a automatycznie Windows update nie może ściągnąć ich, a sterwoniki ściągane są jakby z błędem, windows 7

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

Dziwne... - że TP-Link potrafi się zsynchronizować a FunBox nie.

 

Na pewno nie masz nigdzie zainstalowanego splittera ani filtra dla telefonu?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

to dlaczego w instrukcji kartkowej z zestawu, w filmach Orange Expert wspominają o tym by z gniazdka telefoniczego wychodził splitter do którego wpina się kabel od fun boxa wpinany w gniazdo xDSL?

i dlaczego gdy fun box podpinam przy gniazdku przez spliter i za pomoca kabla z zestawu działa? a na starym kablu też ze spliterem nie działa?