Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

nieznane urządzenie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

nieznane urządzenie

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że prędkość internetu strasznie się waha. Niby jest normalna (około 6mb/s) ale nagle spada do 300-500 kb/s i tak przez jakiś czas, nawet w środku nocy, więc postanowiłem sprawdzić czy ktoś się podłączył do mojego liveboxa 2.0

programy, które pokazują podłączone urządzenia wykazuje je. Postanowiłem zmienić hasło, ale te urządzenie nadal jest podłączonone. Można je jakoś usunać/zablokować?

Te urządzenie nazywa się sagemcom broadband sas. z tego co wyczytałem jest to jakiś modem, a u mnie w domu nie ma takowego.

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

nieznane urządzenie

Zrób reset routera, zmień hasło dostępu zarówno do panelu routera jak również zmień hasło WiFi. Co do urządzenia które widzisz w panelu - może to po prostu Twój router?? Sagem jest producentem Livebox 2.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

nieznane urządzenie

@soczky  skoro przeglądałeś internet, to pewnie wiesz, że to urządzenie o ktorym piszesz jest radiem cyfrowym... Jeśli u Ciebie w domu nie ma takiego, to albo zrób jak radzi @Anonim, albo po prostu zaloguj się do ustawień swojego liveboxa, i zmień hasło WiFi, możesz też włączyć kontrolę dostępu po MAC urządzeń.

 

Podstawowe informacje jak zarządzać Livweboxem są na tej stronie Orange.


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

nieznane urządzenie

@soczky
jeżeli któraś z powyższych odpowiedzi była dla Ciebie przydatna - śmiało oznacz ją przez │→ Zaakceptuj jako rozwiązanieEmotikon: Szczęśliwy. Dzięki temu inni (z podobnym problem) będą mogli łatwiej na nią trafić Bardzo szczęśliwy kot.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

nieznane urządzenie

Sagemcom broadband sas to prawdopodobnie dekoder tv Orange a nie żaden włamywacz!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

nieznane urządzenie

Jak chcesz być w 100% pewny, to porównaj adresy MAC swoich urządzeń i urządzeń wyświetlanych na liście w dekoderze. Będziesz miał pełną informacje, które urządzenia działają w Twojej sieci.

Anonim

Nie dotyczy

nieznane urządzenie

@ketrasaArtur , przed chwilą zaktualizowałem aplikację FunBox do wersji v2.5.0 i dodano fajną wizualizację sieci domowej. Starają się nam ułatwić życie Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

nieznane urządzenie

@Anonim ja niestety nie mam już dostępu do internetu stacjonarnego Orange i bazuję tylko na wiedzy, którą nabyłem jak miałem Neostradę, oraz to co ustawiam u znajomych.

Po forum widać już, co ludzie opisują, że jest dostępna aplikacja, która umożliwia użytkownikowi samodzielnie sprawdzenie linii telefonicznej, teraz piszesz wizualizację, no i jeszcze podoba mi się, że przy wymianie Livebox-a lub Funbox-a na nowszy nie trzeba pamiętać loginu i hasła. Dzwoniąc do BOK, można poprosić o zdalne uzupełnienie danych w routerze Emotikon: Mrugający a użytkownicy nigdy takich rzeczy nie pamiętają, ba nawet nieraz pytają się mnie, jakie hasło wprowadziłem do WiFi. No przecież pomagałem w konfiguracji Emotikon: Szczęśliwy. Na to też znalazłem rozwiązanie, bez pamiętania hasła. Mogę podać zainteresowanym na priv.

Anonim

Nie dotyczy

nieznane urządzenie

Standardowe po resecie to admin i 8 pierwszych znaków klucza WPA z naklejki routera. Jest też cała gama porad na YT pt: Ekspert Orange, więc dla chcącego, nic trudnego.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

nieznane urządzenie

Sagemcom broadband sas. Dekoder Orange TV.