Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

malinowy pi + raspberry pi + Funbox 2.0 - przekierowanie portów, dostęp zdalny

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 6
  • 0

malinowy pi + raspberry pi + Funbox 2.0 - przekierowanie portów, dostęp zdalny

Mam pytanie

posiadam funbox 2.0 i do niego podłączony jest malinowy pi z kamerką i na programie rpi cam web interface w sieci lokalnej mam do niej dostęp

problem pojawia się jak łącze się z innego miejsca albo przez sieć komórkową wtedy nie działa

zrobiłam już przekierowania portów w modemie tak jak jest w instrukcji programu ale dalej nie działa

ktoś coś ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8395
  • 53

Dost

Hej @mimosah skoro masz komunikację z zewnątrz, to raczej nie będzie problem z internetem czy modemem tak jak już @BORAX napisał. @@Zacznijmy od zdjęcia dmz. 

Kolejno zapora niska, przekierowanie na porcie 8080 zostaw, tylko http. Po stronie Malinki w folderze z rpcam (miejscem instalacji nie var/www/) masz pliczek config.txt edytuj w nim webport na 0 (zero) i z katalogu instalacji uruchom ./update.sh podając webport nadal 0. Następnie zrestartuj apke start/stop albo zrestartuj malinke. W konsoli przy starcie powinien wyrzucić błąd z plikiem config. Teraz z powrotem edycja config.txt i webport zmienisz na właściwy 8080 uruchamiasz update.sh w konfiguracji port 8080. Następnie w katalogu z instalką edytuj pliczek start.sh pod fn_stop masz Sudo chmod (wartość ma być 777) i na koniec jeszcze raz start/stop.sh. Jak nie pomoże to postaw na nowo system i zainstaluj jeszcze raz rpcama, miałem ten sam problem jak Ty, tylko  że na innym modemie. U mnie pomogło jak u Ciebie daj znać 🙂

 

PS. Raspbian stretch tam masz? i update/upgrade zrobiony przed instalką?  Jeśli nie to zacznij od samego początku. Powodzenia 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27
Anonim

Nie dotyczy

Dost

Na FunBox 2.0 to nie będzie działać, postawił bym to na komórkowym łączu, prościej ale będą koszty, trzeba VPN wykupić.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 6
  • 0

Dost

to samo mi powiedzieli na infolinii

jedyne rozwiązanie to zmienić modem ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 6
  • 0

Dost

tylko mnie jedna rzecz dziwi

że dostęp między innymi po ssh mam z zewnątrz

zrobiłam też dynamiczny ip i po restartach i zmianach ip funbox dalej jest widoczny ip się aktualizuje bez problemu

Anonim

Nie dotyczy

Dost

Zmiana modemu sieci kablowej nic nie zmieni, stały IP by pomógł, modem GSM/LTE z Allegro + karta sim do internetu, nie będzie problemów z dostępem do kamery, brat też drążył temat z kamerą vs FB 3.0 i odpuścił, ma kartę do internetu w abonamencie, dokupił modem i problem rozwiązał.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 6
  • 0

Dost

ale tu nie chodzi o brak stałego ip na zewnątrz bo to już jest za mną

zrobiłam dynamiczny ip i to działa po ssh tylko że nie działa po www przez webserwer który lokalnie jest ok a od strony z zewnątrz nie działa


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 6
  • 0

Dost

chciałam wykorzystać to co mam

nie chce kupować modemu i abonamentu na kilka miesięcy bo póżniej nie bedzie mi już to potrzebne

Anonim

Nie dotyczy

Dost

Być może jakieś porty przyblokowane, ale to od strony Orange, zmiany w routerze tu nie pomogą.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 6
  • 0

Dost

tak wstępnie było dlatego skorzystałam z tego jak ktoś tu pisał w inym temacie żeby wyłączyć firewalla i port jest otwarty po https 8080 i 80 na skanerze pokazuje że są otwarte

Anonim

Nie dotyczy

Dost

W loginie jak dobrze pamiętam bez_ochrony trzeba dodać, ale czy ci to zadziała, kombinuj, ja życzę Powodzenia 😉