Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

konfiguracja static VPN


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 11
  • 0

konfiguracja static VPN

Witam,

 

Posiadam ruter huawei b315 od orange wraz z usługą Internet Domowy 4g.

Chciałem skonfigurować statyczny zewnętrzny adres IP przez vpn. 

Po wykupieniu usługi i skonfigurowaniu zgodnie z instrukcjami (utworzenie profilu) nie mogę ponownie połączyć się z internetem.

 

Z góry dziękuję za pomoc

30 ODPOW. 30

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

konfiguracja static VPN

Spróbuj zresetować router do ustawień fabrycznych (zazwyczaj trzeba przytrzymać mały przycisk RESET przez około 5-10 sekund) i powtórz procedurę. Jeśli to nie pomoże to może koledzy coś doradzą. @ketrasaArtur 

@Piotrekk85 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 11
  • 0

konfiguracja static VPN

Reset do fabrycznych niestety nie pomógł. Efekt jest taki sam jak poprzednio


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

konfiguracja static VPN

Mam nadzieję, że zaraz zjawią się @ketrasaArtur @Piotrekk85 . Ewentualnie popatrzyłbym jeszcze w ustawienia zaawansowanych, na stronie administracyjnej routera czy wszytko jest ok, oraz na stronie głównej czy występuję łączność z siecią docelową. Myślę jeszcze nad profilem. Wejdź w ustawienia sieciowe (znajdują się na pasku głownym strony administracyjnej rutera). Kliknij w nie a następnie przejdź do sieć komórkowa -> połączenie internetowe i sprawdź czy masz włączony automatyczny wybór sieci i czy w profilach jest profil orange i czy jest ustawiony jako domyślny. Jeśli nie dodaj go za pomocą plusa w prawym rogu ramki. Potem wyłącz router na około 2-3 min i podaj rezultaty. Jeśli to nie pomoże to się poddaję. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 11
  • 0

konfiguracja static VPN

Auto-select network mam odznaczone.

Orange profil jest teraz jako defautowy.

Kiedy sprawdzałem VPN to ustawiałem tamten jako defaultowy - ale wróciłem do poprzednich ustawień, bo nie działało.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

konfiguracja static VPN

Kurczę, chyba nic nie poradzę. Ostatecznością jest infolinia do Orange ale nie wiem czy chce ci się tam męczyć. Zaczekaj jeszcze chwilę może przywędrują specjaliści.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 11
  • 0

konfiguracja static VPN

No nic, poczekam - może ktoś jeszcze coś podpowie.

Tak czy siak dzięki

Anonim

Nie dotyczy

konfiguracja static VPN

@Mistrz_Szarlej  korzystałeś z tego Poradnika Orange VPN? 

Przed konfiguracją VPN > bezwarunkowo przerwij połączenie z Internetem LTE. Po zapisaniu profilu i konfiguracji > restart modemu LTE.

Jeśli tak to ustawiłeś to Orange VPN musi działać, jak nie to sprawdż w Mój Orange czy jest na 100% aktywna, lub poprzez czat ty telefon wyjaśń swój problem z konsultantem Orange.

Inna konfiguracja też do sprawdzenia:

apn.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

konfiguracja static VPN

Nadal problem występuje?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 11
  • 0

konfiguracja static VPN

Tak to wygląda u mnie:

Mistrz_Szarlej_0-1608056810178.png

 

W poradniku była informacja żeby użytkownika i hasło zostawić puste - nie wiem dlaczego po utworzeniu profilu hasło pojawia się samo w formie już wykropkowanej.

 

Zakładam, że sama nazwa profilu to rzecz kosmetyczna. Natomaist przed utworzeniem profilu rozłączałem się od sieci a po resetowałem ruter. 

 

Wciąz bez zmian.