Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@Dororo  Wiesz co...ciężko mi teraz przypomnieć sobie co mi tam nie pasowało. Aukcja jest stara i może coś się tam zmieniło, nie wiem 😉 Oczywiście, tak jak jest to teraz prezentowane może być 🙂 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

A to spoko bo już myslalem, że z kablem coś nie tak bo ten firmy kupiłem w morele bo potrzebowałem najkrotszy. Orientuje się czy może jest jakaś osłonka co można na światłowód założyć w celu ochrony. Nie chodzi mi o sam kabel co podłączamy do funboxa lub do ont tylko na sam światłowód . Mam skrzynkę rack gdzie wstawiono mi światłowód i samo zakończenie jest tak delikatne , że mam obawy o jego trwałość . Pomyślałem że można coś założyć choć ma samo zakończenie żeby się nie uszkodziło etc. Pozdrawiam


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@Dororo  Na patchcordach powinny być założone kapturki osłaniające ferrulę. Szukaj tego, czego potrzebujesz pod hasłem zaślepka.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

Zaślepki to ja mam chodzi mi o jakąś osłonkę na żyłkę światłowodu co odchodzi od skrzyneczki do patchcord. 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@Dororo  a to nie ma takiej potrzeby.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

Muszę jeszcze raz zapytać :cathappy:

Witam,

 

moglibyście podać jakich patchcordów używacie przy swoim światłowodzie. Szukam najkrótszego i żeby zakończenie nie było tak sztywne z uwagi na brak miejsca.

chodzi mi o patchcord łączący Patchpanel z ONT /  - SC / APC.

 

Pozdrawiam


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@Dororo  Wpisz na allegro SC/APC i szukaj. Te żółte to tzw. stacyjne, są bardzo giętkie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

Cześć,

 

Robiłem kiedyś testy i wyszło tak, że już z fabryki przychodzą kable zabrudzone. Kamera inspekcyjna analizowała stan złącza na "uszkodzone". Dopiero patchcordy z "wyższej półki" były w 100% czyste. Wiem z doświadczenia, że zdecydowana większość instalacji działa pomimo zabrudzenia (oczywiście nie drastycznego) feruli. Z czyszczeniem bez kontroli kamery też bym nie ryzykował, gdyż zgodnie z tym, co napisałeś trudno jest idealnie utrafić w płaszczyznę czołową złącza, a czasem po czyszczeniu chusteczkami bezpyłowymi przez doświadczonego instalatora kontrola wykazała, że złącze jest bardziej brudne niż przed czyszczeniem. Wiadomo, im więcej ostrożności przy obchodzeniu się z wtyczką, tym mniej śmieci na złączu...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

Stacyjne są elastyczne, ale łatwiej je "złamać". lepiej wziąć dłuższy i dopasować tak, aby i do modemu i do gniazda wtyczki wchodziły bez "napinki" i pod odpowiednim kątem