Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

O kurcze to nie wiedzialem ze az tak trzeba z tym uwazać, ostatnio robilem w scianie otwor i wstawialem rurke plastikową i swiatlowod przeprowadzalem przez nią, dobrze ze owinąlem go w sterylną folię sam wtyk bo pewnie bez niej jakis maly kurz koncowka moglaby zlapalac bo w rurce pewnie zostaly jakies pylki od gladzi itp 🙂

Po wpieciu sie przerazilem bo Funbox swiecil na czerwono na diodzie od swiatlowodu, mowie no to ladnie czyzby sie uszkodzil tylko jak :), na szczescie wystarczylo nieco mocniej docisnąc do gniazda i dziala. Dodatkowo owinalem go w tym kanaliku na okrąglo pod routerem zeby koncowka sie nie ruszyla, bo oczywiscie Panowie monterzy tak tego nie zrobili a to zawsze chroni gniazdo przed ruszaniem sie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@PeterMac83 Jeżeli kapturek jest założony na ferrulę, to spoko. Ja przeciągałem całą wtyczkę przez otwór w ścianie(bez osłon) i nic się nie wydarzyło 🙂  Po prostu trzeba uważać na same czoło, ponieważ ono jest polerowane pod kątem 8 stopni i przy uderzeniu można zarysować, uszczerbić. Zabrudzenie w zależności od jego stopnia obniża poziom sygnału. W przypadku istotnego zabrudzenia trzeba czyścić ferrulę alkoholem IPA i chusteczkami bezpyłowymi. Więcej do poczytania Czystość złączy optycznych

Jeżeli chodzi o kanalik pod routerem i ruszająca się końcówka to spokojnie 🙂 Wtyk SC/APC przy prawidłowym podłączeniu lekko się zatrzaskuje i delikatne ruchy(tym bardziej jak kabel jest w kanaliku) mu nie przeszkadzają. W dodatku router stoi, więc samoistnie nic się nie rusza 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

racja, tylko dziwne o tyle ze wtyk bylo slychac zatrzasnal sie w gniezdzie a sygnalu nie bylo, dopiero jak go docisnalem troche mocniej oczywiscie z duzym wyczuciem 🙂 to dziala, a tez myslalem ze jak jest zatrzasniencie to musi zawsze dzialac. 

Anonim

Nie dotyczy
Anonim

Nie dotyczy

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@AnonimKażdy z nich będzie dobry ale polecam zakup ze sklepu Morele.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@Anonim Pierwszy z linku nie może być! Jest to SC/UPC, a potrzebujesz SC/APC.

Monter może będzie miał 4-5 metrów patchcord. Jeżeli chcesz zamówić, to dobry będzie z linku drugiego, trzeciego.

Ostatni to chyba kiepski pomysł.

Osobiście polecam ten https://allegro.pl/neku-patchcord-swiatlowod-sm-9-125-sc-apc-ftth-10m-i6734409059.html działam już na tym kablu przeszło pół roku.

Anonim

Nie dotyczy

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

ok 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

Kupowalem ten z allegro co polecil Borax od tej wlasnie firmy, tez moge polecic.

Monterzy przyszli z 5 metrowym ale w kolorze zoltym 🙂 a ze mialem juz swoj kupiony 7 metrowy bo tyle mniej wiecej potrzebowalem to tamten sobie zakosili dla siebie bez pytania Emotikon: Język

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

Borax możesz mi napisać czemu ostatni z linku to zły pomysł? właśnie taki użytkuję stąd moje pytanie.

Pozdrawiam