Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

funbox 3.0 tethering

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

Hej ,

 

Czy używając takiego kabla https://www.mobilny.net.pl/adapter-usb-c-lan-ethernet-rj45-thetering-1000-mb-p-98.html oraz kożystając z funkcji usb tethering  mogę podłaczyć sobie awaryjnie internet mobilny poprzez port WAN ? Konfiguracja wyglądała by tak :

Telefon komórkowy <-> adapter USB-C ETH <-> Funbox WAN  port

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

Moja rozmyta wiedza z czasów kiedy jeszcze w tym siedziałem pozwoliła mi skonfigurować rozwiązanie optymalne na potrzeby mojej zabawy.

1) DHCP jest włączony

2) Telefon z ethernet tethering podłączony do Smart WiFi box .

 

Po odczytaniu z telefonu IP, maski i bramy ustawiłem odpowiedni adres na interfejsie WiFi (zakres z telefonu). Oznacza to tyle że nie zmieniam niczego w  konfiguracji a przełączam na 5G tylko urządzenia które chcę .

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

55 ODPOW. 55

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

Przepraszam ta funkcja w android nazywa się "Ethernet tethering"


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1712
  • 8381
  • 64

funbox 3.0 tethering

@finchu Co masz na myśli pisząc WAN? Chodzi o port LAN używany do podpinania ONT? Ma szansę zadziałać o ile podepniesz go do switcha (wbudowanego lub dodatkowego) i wyłączysz serwer DHCP w FB3. Wszystkie urządzenia podpięte do switcha/y lub WiFi powinny korzystać z telefonu jako serwera DHCP i domyślnej bramy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

Tak chodzi  mi o port ETH1 na FUNBOX 3 do którego normalnie podłączam ONT.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1712
  • 8381
  • 64

funbox 3.0 tethering

@finchu Jeżeli chciałbyś korzystać właśnie z tego portu to musiałbyś przełączyć rodzaj połączenia z internetem na wbudowany ONT.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53588
  • 622

funbox 3.0 tethering

@finchu Moim zdaniem takie działanie jest bez sensu. Smartfon ma punkt dostępu i router. Obsłużysz kilka urządzeń po wifi jednocześnie ładując smartfona. OK. Jesli potrzebujesz LAN, to zrobisz jak piszesz i póki smartfon ma zasilanie, będzie działał (nie wiadomo jakie wtedy będzie spożycie baterii i na ile to starczy). Wtedy zwykły switch i FB nie potrzebny jeśli masz więcej urzadzeń.

FB przez wejście LAN/WAN (port 1) dalej będzie obsługiwał PPPoE, czyli login i hasło niepotrzebne w Twoim przypadku z netem z komórki.

Możesz wyłączyć DHCP i podłączyć do switcha z FB, ale i tak wszystkie ustawienia sieci LAN z FB biora w łeb...Moim zdaniem bez sensu. lepiej za parę groszy kupić modem LTE i ewentualnie przełożyć kartę...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

Szukam opcji  na backup internetu w momencie kiedy pada mi ONT . Pozwala mi to zachować istniejącą strukturę sieci (FUNBOX + orange Wi-Fi smart box ). Dodatkowo routery 5G są dość drogie w tym momencie


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1712
  • 8381
  • 64

funbox 3.0 tethering

@agat13 Trudno się nie zgodzić, że to trochę fanaberia ale od strony technicznej powinno działać. Jeżeli ma telefon z ładowaniem indukcyjnym to będzie łatwiej a dodatkowo nie kupi za 40 zł routera stacjonarnego z LTE takiej klasy jakie ma w telefonie.

@finchu Często masz problemy z brakiem internetu?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

Przyznaję że to trochę fanaberie. Podkreślam że to kwestia przetestowania taniego backupu dla światłowodu na bazie 5G C-band ( nawet do 1Gb/s). Tanio routera 5G nie kupię.
Zrobię test i dam znać czy poszło.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53588
  • 622

funbox 3.0 tethering

@finchu Kiedy pada ONT, podpinasz bezpośrednio FB i jakoś przebiedujesz do wizyty montera...Proste rozwiązanie i skuteczne. Zaopatrz się w długi kabel eth i switcha za kilkadziesiąt zł i przepniesz tylko kilka wtyczek bez problemu...i utraty prędkości i sieci LAN

To twoje jest skomplikowane i dość ryzykowne, że zdechnie...jako backup i modem LTE wystarczy za kilkadziesiąt zł...bez przesady jak to tylko na czas awarii