Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zupełny brak internetu na jednym z urządzeń podłączonych do Funboxa 6

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

Zupełny brak internetu na jednym z urządzeń podłączonych do Funboxa 6

Cześć,

wszyscy w moim domu jesteśmy podłączeni bezpośrednio po wifi do funboxa 6.
Mój komputer stacjonarny natomiast nie chce ani trochę współpracować - jest podłączony do funboxa przez zewnętrzną kartę sieciową TP-Linka, która nie obsługuje częstotliwości 5GHz. Na funboxie pasma 2.4 i 5 są rozdzielone, a na 2.4 nawet wyłączyłem standard wifi 6. Mimo wszystko pobieranie trzyma się od 0 do 240kbps i czasem skacze od 3 do 8 mbps na nie więcej niż 10 sekund. Po podłączeniu w tym samym miejscu telefonu czy laptopa do sieci na paśmie 2.4 ten problem nie występuje. Internet działa dopiero wtedy, gdy podłącze telefon do kompa przez usb i włączę tethering. 
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2640
  • 10846
  • 100

Zupełny brak internetu na jednym z urządzeń podłączonych do Funboxa 6

@mmmorgan_bczytałem opinie o TL-WN725N i nie są ciekawe np  niektórzy piszą ze w odległości 2m od routera działa, prędkość jest około 20mbps w 2,4GHz, ale jak odległość wzrośnie do około 6-7m lub na drodze stanie ściana, to prędkość jest słaba 🙂 Wydaje mi się że musisz zainwestować w jakaś inną kartę sieciową aby obsługiwała 802.11ax WIFI 6. Zerknij do linka są tutaj karty sieciowe WIFI z standardem 802.11ax https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/karty-sieciowe/standard-bezprzewo...

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5997
  • 24387
  • 206

Zupełny brak internetu na jednym z urządzeń podłączonych do Funboxa 6

@mmmorgan_b 

Pociągnij kabelek eternetowy od FB do komputera i będziesz miał z głowy. Albo chociaż wymień tę zepsutą kartę sieciową.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57214
  • 691

Zupełny brak internetu na jednym z urządzeń podłączonych do Funboxa 6

@mmmorgan_b Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty wifi i sprawdź czy po kablu eth usługa na laptopie działa. Zawsze możesz odinstalować tą kartę i wgrać od nowa.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

Zupełny brak internetu na jednym z urządzeń podłączonych do Funboxa 6

nie mam możliwości pociągnięcia eth do komputera - musiałbym wiercić się przez sufit i ścianę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57214
  • 691

Zupełny brak internetu na jednym z urządzeń podłączonych do Funboxa 6

@mmmorgan_b  sprawdź zasięg w tym miejscu z wiersza poleceń dla karty wifi tego laptopa 

Zmień szyfrowanie na FB6 na WPA2-PSK i AES. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

Zupełny brak internetu na jednym z urządzeń podłączonych do Funboxa 6

problem jest ze stacjonarką - port ethernet mam na płycie głównej i działał na nim internet, gdy był podpięty router poprzedniego dostawcy. funbox natomiast jest podłączony piętro niżej i nie mam możliwości podłączyć do niego komputera po kablu. wyniki na zewnętrznej karcie sieciowej wifi podpiętej do kompa prezentują się tak:

wyc1.PNGwyc2.PNG


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57214
  • 691

Zupełny brak internetu na jednym z urządzeń podłączonych do Funboxa 6

@mmmorgan_b  na tej karcie jest w miare ok, bo masz połączona po 2,4GHz. Zasięg teoretyczny 70% - ok 

Zrób speed test na programiku ściągniętym ze strony UKE pro.speedtest.pl 

A połącz się karta wifi wewnętrzna i zrób to samo? Zawsze możesz zrobić ping  do routera i sprawdzisz stabilność i ciągłość połączenia 

 

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2640
  • 10846
  • 100

Zupełny brak internetu na jednym z urządzeń podłączonych do Funboxa 6

Hej @mmmorgan_b  próbowałeś resetowanie ustawień karty sieciowej WIFI tutaj masz jak przeprowadzić reset w linku https://az-serwis.com/resetowanie-ustawien-karty-sieciowej/   @mmmorgan_b mam pytanie ta karta sieciowa TP-Link jaki obsługuje standard protokołu WIFI  802.11 bo są różne standardy i one decydują o prędkości  internetu tutaj w linku masz https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/support/articles/000005725/wireless/legacy-intel-wireless-pro...

Jakbyś mogł podać model zewnętrznej karty sieciowej TP-linka

Tutaj w linku masz jak sprawdzić kartę sieciową  https://www.morele.net/wiadomosc/jak-sprawdzic-karte-sieciowa/17749/#jak_sprawdzic_model_karty_sieci...

Pozdrawiam 🙂


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

Zupełny brak internetu na jednym z urządzeń podłączonych do Funboxa 6

na dwóch pierwszych zdjęciach wyniki z zewnętrznej karty sieciowej wifi 
na trzecim - wynik pomiaru z karty wewnętrznej(ethernet musiałem pociągnąć po schodach)
wyc3.PNGwyc4.PNGwyc5.PNG


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

Zupełny brak internetu na jednym z urządzeń podłączonych do Funboxa 6

próbowałem resetowania wszystkich ustawień sieciowych i nic to nie pomogło.
karta sieciowa wifi to natomiast TP-Link TL-WN725N, na opakowaniu mam - standards: IEEE 802.11 b/g/n, interface USB 2.0, Security: WEP; WPA/WPA2; WPA-PSK; WPA2-PSK