Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zrywanie połączenia na ZTE MF286 (LTE Biurowy)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 7
  • 0

Zrywanie połączenia na ZTE MF286 (LTE Biurowy)

@Anonim @Anonim

Teraz to ja już w ogóle nie wiem co sie dzieje... ale po kolei.
Wczoraj była u mnie burza. U mnie w domu odłącza się cały sprzęt elektroniczny od sieci. Modem został wyłączony też. Po powrocie do domu zauważyłem 3 kreski zasięgu a wcześniej było 5. Modem nie był ruszony ani o centymetr. Pomyślałem- pogoda, Dzisiaj zamiast sprawdzać z telefonem poszedłem ustawić modem żeby zasięg wskoczył "bo pewnie Żona przestawiła" No i tu zdziwienie bo nie... z -79dBm miałem -108dBm. Poruszałem i udało się maksymalnie uzyskać -100dBm. Zrobiłem 2 przelewy z mojego laptopa i laptopa Żony - bez problemów.
Modem w między czasie zerwał połączenie niezależnie. I udało mi się to zaobserwować od początku:
zapalają się lampki wszystkie światłem ciągłym na chwile. Znika internet. Po czym modem gaśnie i się resetuje sam.
Po tym nie chciał się w ogóle połączyć - "Usługi ograniczone" Po restarcie manualnym wskoczyło połączenie na 4 kreski i -100dBm

Szukając co jeszcze mogę zmienić zmieniłem tryb pracy sieci. Miałem ustawiony standardowo "Bezprzewodowy szerokopasmowy" (do wyboru jeszcze AUTO i Przewodowy szerokopasmowy) więc zmieniłem go na auto. I ku mojemu zaskoczeniu teraz jak robię speedtesta mam transfery 2-3 krotnie większe (miałem po 25-30 czasem 50Mb/s w ciagu dnia a teraz mam 80-90Mb) a sieć na stronie modemu podczas transferu zmienia się z LTE na LTE_A

W miedzy czasie orange zamknęło 2 zlecenia zgłoszone wczoraj. Jedno techniczne i jedno dotyczące usługi.

Generalnie finał jest taki, że ogóle nie ogarniam tego co się teraz dzieje (jedynie tyle, że jakimś cudem włączyła się agregacja pasm)... Z LTE mam do czynienia od miesiąca i jest to jedyna alternatywa dla internetu po kablu , który u mnie mnie działa po prostu. Mało się na LTE znam wiec jeżeli ktoś z was objaśni o co chodzi to będę wdzięczny.

 

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 7
  • 0

Zrywanie połączenia na ZTE MF286 (LTE Biurowy)

@Anonim

 

ok, czaje. Czyli albo zrobili coś na btsie wczoraj, albo postawili nowy, albo lączy mnie z zupełnie innym. Teraz nie mam takiego zasięgu jak miałem, pojawiła się agregacja (tzn pojawia się sama jak odpale speedtesta), trasfer podskoczył a ja nic nie zmieniałem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 7
  • 0

Zrywanie połączenia na ZTE MF286 (LTE Biurowy)

a połączenia są zrywane dalej, modem nie zawsze sie resetuje sam, zrywatylko połączenie i na nowo je przywraca,

Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączenia na ZTE MF286 (LTE Biurowy)

To pozostaje się tylko cieszyć i wyeliminować jeszcze ten samoczynny restart routera.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 7
  • 0

Zrywanie połączenia na ZTE MF286 (LTE Biurowy)

@Anonim 

@Anonim

no właśnie.. tylko jak? Reklamacja? Teraz jak wywali neta to dioda od LTE swieci się na czerwono i samoczynnie nie łączy już ponownie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zrywanie połączenia na ZTE MF286 (LTE Biurowy)

Jeśli w trzecim kwartale (czyli może i za miesiąc) ma być rozbudowa stacji, wcześniej trwają testy na nadajniku. Niestety w wyjątkowych sytuacjach zdarza się pewne pogorszeni jakości - pewnie za to zaproponowali rabat.
Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączenia na ZTE MF286 (LTE Biurowy)

A test na innym routerze/urządzeniu mobilnym zrobiony??

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 7
  • 0

Zrywanie połączenia na ZTE MF286 (LTE Biurowy)

@Anonim
miałem chwilę przed wzięciem umowy pożyczonego Huawei B315 z netem na kartę i nie było takich problemów. jak włączyłem to działał 2 tygodnie non stop w tym samym miejscu.

 

@Piotrekk85
@Anonim
@Anonim

Orange odpowiedziało wczoraj na kolejne zgłoszenie tym razem prośbę o wymianę na nowy. Odpowiedzieli że ze strony sieci wszystko wygląda ok, i że muszę udać się do salonu i oddać na gwarancję, gdyż proceduralnie nie są stanie wysłać mi nowego modemu.

Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączenia na ZTE MF286 (LTE Biurowy)

To zrób tak. Jeśli masz możliwość to kup sobie router z którego już korzystales a tamten....zawsze można sprzedać 🙂